kategoria: A1200
[#1] BVision mały zgryz.
Witam
Panowie czy możecie mi napisać czy bvision bez zainstalowanych sterowników powinien działać z wbclassic i jaką rozdzielczość ustawić? Jakby ktokolwiek mógł mi pomóc bo nie bardzo wiem z czym zjesc swój nowy zestaw. Zakupiłem ostatnio ppc i bvision i nie wiem jaki zestaw sterowników i w jakiej kolejności instalować. Może na początek w wbclassic advsp. Aha wspomnę tylko że na moim systemie w early startup mam normalny obraz a w wbclassic same artefakty (tu mam ustawione highgfx i 1024x768).
Z góry użytkownikom bvision dziekuję za wsparcie.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 19:32:11 przez Sosabowski
[#2] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #1

W early-startup oraz na ekranach 320x256 (czyli PAL) obraz będzie "przepuszczany" przez BVision. Do pełnego wykorzystania karty potrzebujesz przynajmniej CybergraphX v3, a najlepiej CGXv4. Oczywiście AmigaOS4.x oraz MorphOS1.4.5 również powinny "polecieć" jednak tutaj już nie będziesz potrzebował ww. sterowników. W razie problemów możesz słać PM.

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 19:50:26 przez Lokaty
[#3] Re: BVision mały zgryz.

@Lokaty, post #2

Jutro i pojutrze nie będę zawracał gitary bo będziemy świętować, zgłoszę się w nowym roku :)
[#4] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #1

Jak napisał Lokaty .... pod 3.1/3.9 CyberGFX4.0 (najlepiej) pod 4.0/4.1 installer sam rozpozna kartę i dobierze sterowniki. Jakby co, wal na priva ok, racja
[#5] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #1

Rzuć okiem na oryginalną instrukcję - tam te kwestie są poruszone, włącznie z niekompatybilnościami ze starszymi wersjami bibliotek:

link
[#6] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #3

Jak coś to mam instrukcję pl
[#7] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #1

BVision przepuści obraz w dwóch i czterech kolorach bez żadnych sterowników. Czyli gdy np. za pomocą myszki odpalisz "Boot Menu", albo dalej, gdy naciśniejsz "Boot No Startup-Sequence". Wtedy możesz ręcznie wpisać LoadWB, zminimalizować okno Cli i zobaczysz ikonki partycji.
Także goły Workbench załadowany z dyskietki powinien wyswietlić się na BVision bez żadnych sterowników. To udogodnienie jest bardzo pomocne i podczas awarii systemu nie potrzeba podłączać do AGA monitora PAL.

Aby system jednak skorzystał z BVision potrzebujesz CyberGraphX 3 lub 4 (może być w wersji CyberVisionPPC, bo to ta sama karta tylko w wersji dla dużych Amig).
CGX 3 jest darmowy i powinieneś go otrzymać razem z BVision.
Aby wpełni wykorzystać kartę potrzebujesz komercyjnego CGX4.

Pamiętaj, że aby BVision się uruchomiła, to musisz zasilić płytę główną Amigi dodatkowym zasilaniem, podłączając zasilacz do portu zasilania stacji dysków. Producent BVision DOŁĄCZYŁ na ten temat odpowiednią instrukcję. Jeżeli jej nie masz, to zapytaj sprzedawcę karty.
[#8] Re: BVision mały zgryz.

@Andrzej Drozd, post #7

Jakby co to posiadam CGX V4. Dostałem kiedyś w komplecie z poprzednią Amigą 3000D.
Niestety jestem teraz na wyjeździe. Ale przeszukam jeszcze e-maile.
[#9] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #1

Sprawdź skrzynkę e-mail :)
[#10] Re: BVision mały zgryz.

@Andrzej Drozd, post #7

Karta pracuje u mnie bez dodatkowego zasilania, gdzieś na polskim forum wyczytałem że nie powinno dosilać się tej karty ze złącza fdd, niestety nie mam instrukcji ani płytki ze sterownikami ponieważ kupiłem golasa. Może napiszcie czy dosilacie karty czy nie bo za tyle kasy nie chciałbym jej uszkodzić.
[#11] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #10

Ja ni mam dodatkowego zasilania i karta śmiga
[#12] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #10

niestety nie mam instrukcji ani płytki ze sterownikami ponieważ kupiłem golasa.

ładuje ci stery na skrzynkę plus uaktualnienia
[#13] Re: BVision mały zgryz.

@biax, post #11

Dzięki biax :)
[#14] Re: BVision mały zgryz.

@glichtanski, post #8

a tu jest link CGX V5
[#15] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #10

gdzieś na polskim forum wyczytałem że nie powinno dosilać się tej karty ze złącza fdd


Ale do karty niczego się nie podłącza, tylko do płyty głównej A1200, do portu zasilania stacji dysków. I o tym jest napisane w instrukcji przez producenta karty.

Tak czy inaczej w mojej A1200 BVision nie ruszyła bez dodatkowego "dosilenia". Moża to zasługa poboru mocy przez sieciówkę PCMCIA, może słabszy zasilacz, a może gorsza płyta główna, może FastATA...
Jeżeli jednak zaobserwujesz zwieszki i niestabilność komputera, to już wiesz co trzeba zrobić. :)

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 15:19:55 przez Andrzej Drozd
[#16] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #13

Nie ma sprawy OK
[#17] Re: BVision mały zgryz.

@Andrzej Drozd, post #15

Andrzejku, zasilanie jest kluczem ...... :)
[#18] Re: BVision mały zgryz.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Skolman i Dorian dzięki serdeczne :) będę miał jutro trochę pracy jak dojdę do siebie, a jak u was z tymi zasilaniami?
[#19] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #18

doszło ?
[#20] Re: BVision mały zgryz.

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

O właśnie. :)
Może byś napisał o tym artek, czyli jak zainstalować Workbench pod MOS PUP?. :)
[#21] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #18

U mnie przy rozbudowanym konfigu tylko zasilacz AT z PC z przerobioną końcówką zasilania, wszystko hula jak należy bez niespodzianek
[#22] Re: BVision mały zgryz.

@biax, post #17

Andrzejku, zasilanie jest kluczem ...... :)


A masz w Amidze FastATA i sieciówkę PCMCIA? Może to jest powodem że ja musiałem dosilić?
[#23] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #18

Czy flesz na karcie Blizzard masz aktualny?Starsze wersje nie współpracują z BVision.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 15:23:14 przez Grisza
[#24] Re: BVision mały zgryz.

@Andrzej Drozd, post #22

Hmmm, jaki masz zasilacz ?
[#25] Re: BVision mały zgryz.

@biax, post #11

U mnie niby też wszystko działało, jednak zamiast 5V na karcie miałem coś koło 4,7V - zasilanie do BVision i BPPC mam dolutowane bezpośrednio i mam eleganckie 5,05V OK

Przy takiej konfiguracji mocno zalecane jest podłączenie zasilania do gniazda flopa na płycie głównej Amigi - samo to daje bardzo dużo, a niczemu nie szkodzi.
[#26] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #18

BVISION potrafi wyświetlić obraz z Bot Menu amigi próbowałeś ?
na monitor vga bez żadnego oprogramowania

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 16:34:09 przez Dorian3d
[#27] Re: BVision mały zgryz.

@Dorian3d, post #26

Wszystko podochodziło :) Boot menu wyświetla, idziemy świętować panowie.
[#28] Re: BVision mały zgryz.

@Sosabowski, post #27

No ba .... Zdrówko za Ciebie i Twoje BVision :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem