kategoria: CDTV
[#31] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@Kilos, post #30

A więc:

- odkręciłem płytke elektroniki
- popsikałem kontaktronem U
- stycznik jak go "na zimno" np. patyczkiem na odleglość nacisnę - zwiera i jest OK, a więc jest poprawa
- niestety dalej jak wkładam caddy do napędu to obwód nie jest zamykany

Nie rozumiem o co chodzi - na oko to wszystko jest proste, w środku jest wajha która powinna naciskać stycznik w momencie jak caddy jest w środku - a jednak coś jest nie ta.

O co kaman chodzi?
[#32] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@XeNeS, post #31

No i sam sobie dopowiem... winnym okazał się luz na tej wajsze. Po dogięciu stycznik załapuje.

Ale niestety dalej jest problem - pomarańczowa diodka zapala się na pewną chwilę, ekran robi się czarny ale napęd nie rozkręca się... i po jakimś czasie mamy znowu dobrze znany ekran z tańczącym CDTV.

Co można jeszcze zrobić?
[#33] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@XeNeS, post #32

spróbuj pokręcić kalibracją lasera tyle ze musisz dostać się do oczka głowicy (przy okazji sprawdzisz czy świeci) tym sposobem zwiększysz moc wiązki bo prawdopodobnie laser kończy swój żywot jak jest za słaby nie sczyta informacji z cd co spowoduje niekręceniem się mechanizmu płyty , miałem takie objawy na soniaku i technicsie dodam tylko że po takiej kalibracji żywot optyki skończy się bardzo szybko
w cdtv chyba siedzi matsushita czyli technics panasonic
[#34] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@XeNeS, post #32

od biedy poluj na A570 , laser mechanizm ten sam co w CDTV
[#35] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@kolega, post #33

A to nie jest tak, że CD najpierw się rozpędza, a dopiero potem laser zaczyna czytać i się kalibruje do powierzchni płyty?

BTW. A570 chyba jest droższe od samego pudła CDTV ;)

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 13:05:17 przez XeNeS
[#36] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@XeNeS, post #35

nie , najpierw soczewka ogniskuje promień lasera jak promień odbije się od powierzchni płyty następuję rozruch w celu sczytania informacji o ścieżkach kiedy laser jest na zmęczeniu to światło jest za słabe i masz efekt nawet nie zakręci płytą może zwiększyć moc są do tego śrubki na głowicy peerki i pokręcić kalibracją ale to ryzykowne chociaż mi się udało ze laser ożył ale na krótko , sproboj wyczyscic same oczko może być zakurzone, wacikiem do uszów i nie żadnymi denaturami, leciutko nachuchaj na oczko i przytrzyj wacikiem
[#37] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@XeNeS, post #35

A570 nie jest droższe od samego pudła CDTV , droższe jest tylko dlatego że większość CDTV na rynku ma zniszczone lasery i sprzedający o tym wiedzą , kupić CDTV z sprawnym laserem czytającym nawet nowe cd-r to nie lada wyczyn
[#38] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@XeNeS, post #32

zanim zaczniesz kręcić peerkami jak sugeruje kolega sprawdź najpierw na pusto jak zachowuje się optyka i samo ramię, weź sobie przesuń tą jak ją nazwałeś wajchę wtedy zasymulujesz łyknięcie płyty, ramię z optyką powinno przelecieć w tą i z powrotem, laser powinien zaświecić, a soczewka podnieść się do góry parę razy, masz tam też dwa styczniki krańcowe podobne do tego z którym walczyłeś, warto było by je też "odświeżyć"
[#39] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@XeNeS, post #35

Xenes i jak tam walka? Mam nadzieję, że się nie poddałeś?
[#40] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@avionik, post #39

Póki co zamarła... chwilowo brak czasu bo jestem poza domem, ale ciągle mam nadzieję że się uda. Jak nie to przeszczep...

Następne podejście jak wrócę tj. w piątek. A może się uda?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 00:20:39 przez XeNeS
[#41] Re: CDTV - pilot + caddy + laser - gdzie?

@stryker, post #24

Mam tak samo w CDTV trzeba lekko nacisnąć przycisk wyciągania płyty, aby plyta zaczela się wczytywać. Laser nie czyszczony jeszcze wiec może będzie dobrze.

Ale mam inne pytanie ma ktos rozpiskę pin-ów wtyczki klawiatury?
Jaki kolor kabelka do którego pinu. Mam klawiaturę ale z obcietym kablem.
Kabel z wtyczka pasuje idealnie z zasilacza kamery Cannon.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem