kategoria: A1200
[#1] Blizzard MKIV
Witam
Po wystawieniu na Allegro tej karty starałem się sprawdzić ją pod każdym względem. Karta nie sprawiała żadnych problemów, jednak po zakupie FPU pojawiły się czeste zwisy i GURU. Poczytałem troche i problemem okazał się timing fix na mojej płycie by C=. Po sprawdzeniu na płytach Escomu okazało się, że problem nadal występuje (tylko tam nie ma już dwóch rezystorów do usunięcia). Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem. Czy karta jest w jakiś sposób uszkodzona? Przepraszam wszystkich licytujących za zamieszanie, ale wole mieć pewność co sprzedaje.
Pozdrawiam
Skiba
[#2] Re: Blizzard MKIV

@Skiba, post #1

U mnie po dolozeniu FPU 68882 do Blizzarda 1230-IV na zadnej z plyt bez wzgledu na obecnosc timing-fixu lub jego braku, nie bylo roznicy. Dotyczy rev. 1B, 1D1, 1D4 i dwoch 2B (Commodore+Escom). Sprawdzilbym ten FPU.
[#3] Re: Blizzard MKIV

@F7sus4, post #2

Bez FPU jest ok, mam gwarancję z Efunzine. Ogólnie to znalazłem kilka programów do sprawdzania FPU i wszystko ok, ale tylko na płycie C=. Na Mtecu działa bez zarzutu :(
[#4] Re: Blizzard MKIV

@Skiba, post #3

Na początek rzeczy standardowe:
1) Czy na pewno FPU to 50MHz a nie niższy model z nadrukiem?
2) Zasilanie +5V mierzone na samej karcie turbo. NIE na wtyczce.
3) Wszystkie kondensatory elektrolityczne na A1200 wymienione na tantalowe?

Testowałem kilka sztuk z FPU na rev. 2B i nigdy nie było problemu.
[#5] Re: Blizzard MKIV

@stachu100, post #4

1) Z tego co widze to tak
2) Jeszcze nie mierzyłem, ale skoro timing fix pomógł to o co chodzi z tymi płytami escom (też rewizje 2B)?
3) Wszytskie na wszystkich płytach, oprócz audio (bipolarne) i przewlekanych (też są nowe).

Bez FPU karta chodzi na wszystkich idealnie, sprawdzałem z innymi pamieciami przy wlozonym fpu i jest tak samo.

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 22:00:28 przez Skiba
[#6] Re: Blizzard MKIV

@Skiba, post #5

Wygląda na no, że problem jest z zasilaniem. Tzn włożyłem zamiast dysku w jednym escomie cf-ke i karta działa, ale w drugim nadal to samo. Może sama płyta sprawia problem.
Jakieś pomysły??




.
[#7] Re: Blizzard MKIV

@Skiba, post #6


problem jest z zasilaniem

Ile?
[#8] Re: Blizzard MKIV

@stachu100, post #7

Dzisiaj dałem rade zmierzyć na C= jest ~4,7V

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 21:29:27 przez Skiba
[#9] Re: Blizzard MKIV

@Skiba, post #8

To stanowczo za mało,pewnie przy większym obciążeniu spada jeszcze bardziej.
[#10] Re: Blizzard MKIV

@damianx, post #9

Po kilku tygodniach udało mi się znaleźć dobry zasilacz, który ma dobrą linię 5V!!!
Problemy zniknęły, a ja stałem się szczęśliwym posiadaczem bardzo dobrego zestawu, którego już nie sprzedam!


Dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
Skiba
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem