kategorie: A1200, A500, Sprzęt
[#1] Ustrojstwo do łączenia amigowego HDD z PC laptopem?
Cześć Wam.
Jak ostatnio padł mi dysk (realny HDD, nie CF card) do A1200, to na party ZX/Atari w Warszawie Tygrys wybebeszył ów dysk z Amigi, podpiął go do swojego laptopa poprzez jakiś dziwny ni-to-kabel-ni-to-interface i normalnie naprawił dysk i to chyba po włączeniu któregoś UAE - jakimś amigowym softem.
Zrobiła na mnie wrażenie taka kosmiczna technika; może komuś by się chciało rzucić parę zdań na temat - jaki to kabel, za ile, czemu tak drogo, jaki to soft oraz jak skonfigurować takie dajmy na to WinUAE, żeby dysk widziało - i do tego jeszcze naprawiało.
No i w ogóle - co tam warto wiedzieć.
Bardzo fajna i przydatna rzecz to była zaiste.
Greetz,
Y
[#2] Re: Ustrojstwo do łączenia amigowego HDD z PC laptopem?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Na przykład to (niedrogo):
http://allegro.pl/066-adapter-usb-to-ide-ata-sata-3-5-2-5-dysk-i3833136938.html

Mam takie samo i robię nim dysk do Amigi przy podłączeniu do WinUAE - przerzucam sobie też dane.

Działa :)
[#3] Re: Ustrojstwo do łączenia amigowego HDD z PC laptopem?

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #1

Przygotowanie HDD/CF dla Amigi na PC: link
[#4] Re: Ustrojstwo do łączenia amigowego HDD z PC laptopem?

@WojT_GL, post #2

Wow, dzięki Panowie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem