kategoria: A1200
[#1] A1200 - 1230/50 - Protracker i cuda
Jakiś czas temu był tu u nas wątek o dziwnie zachowujących się w Protrackerze MODułach, które zostały przenoszone na Amigę kartą CF.

Swoje MODy przenosiłem już jakiś dłuższy czas temu na systemową kartę CF w A1200 i odgrywałem je głównie playerami na których brzmiały prawidłowo. Ostatnio chciałem wprowadzić jakąś modyfikację w jednym z moich starych MODułów i okazało się, że po uruchomieniu ich w Protrackerze odgrywane są z jakimiś błędami. Zupełnie jakby sample się pomiksowały. Niektórych nutek nie słychać mimo iż są wpisane a sample w podglądzie wyglądają prawidłowo.

Pomyślałem, że być może problem tkwi w Protrackerze wrzuconym do systemu. Uruchomiłem zatem na tej samej A1200 mojego starego Protrackera z dyskietki (na którym robiłem kiedyś MODki) i okazało się, że problem ciągle istnieje.

Spróbowałem zatem odpalić go na A600 i okazało się, że wszystko jest w porządku a MODki odtwarzane są w Protrackerze prawidłowo.

Ostatnim elementem na które padło podejrzenie był Blizzard IV 1230/50. Po wyjęciu karty i załadowaniu Protrackera, MODki zaczęły zachowywać się prawidłowo.

Wiem już co powodowało problem ogólnie. Pytanie brzmi, czy ktoś już się spotkał z takim samym problemem, wie co go konkretnie powoduje we wspomnianej karcie i czy można to jakoś obejść (pomijając wyjmowanie karty z A1200) tak, aby swobodnie używać dopalonej A1200 z jej systemem, z pod którego uruchamiany jest Protracker.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2014 20:47:46 przez Duracel
[#2] Re: A1200 - 1230/50 - Protracker i cuda

@Duracel, post #1

Coś mi się widzi że zasilacz nie wyrabia...
[#3] Re: A1200 - 1230/50 - Protracker i cuda

@madman15, post #2

Hmm... interesująca teoria, która może mieć coś na rzeczy, aczkolwiek czasami karta z zasilaczem obciążona jest jakimś Doomem i wszystko jest ok.

Teoria jednak może mieć potwierdzenie w tym iż ostatnio miałem jazdy z wyświetlaniem obrazu, który był przebarwiony na czerwono. Olo zasugerował, że to kwestia zasilacza. Nie wiem czy to był zbieg okoliczności, ale po podłączeniu drugiego obraz wyświetlał się prawidłowo. Pomyślałbym, że sprawa jasna i winny jest zasilacz, tyle, że po chwili wróciłem do starego zasilacza i problem z przebarwieniem zniknął i póki co nie pojawia się jakiś tydzień.

Niemniej jednak sprawdzę jak Protracker zachowuje się na drugim zasilaczu z wsadzoną kartą.
[#4] Re: A1200 - 1230/50 - Protracker i cuda

@Duracel, post #3

Sprawdź. Może być tak że któreś napięcie/prąd jest za słabe i niektóre układy specjalizowane nie dostają dość "jedzenia".
[#5] Re: A1200 - 1230/50 - Protracker i cuda

@madman15, post #4

Jakby jednak nie pomogło to Blizzardów nie trzeba wyjmować, można je wyłączyć startując z wciśniętym klawiszem 2 (jeśli dobrze pamiętam, jak nie to ktoś zaraz mnie poprawi).


Pozdrawiam
[#6] Re: A1200 - 1230/50 - Protracker i cuda

@RadoslawF, post #5

Dobrze pamiętasz. Mam podobny problem, i u mnie wygląda, że chyba wina leży po stronie zasilacza.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem