kategoria: CDTV
[#1] Reanimacja CDTV
Witam,
po 15 latach postanowilem wygrzebac CDTV z piwnicy rodziców. Przywiozłem, wytarłem, odpaliłem.
Zaczęło się od sprawdzania dyskietek, z marnym rezultatem, wiec stworzylem boot cd. Wszystko sie uruchomiło i zaczęło sie sprawdzanie i formatowanie dyskietek (dalej z marnym skutkiem, mam 2 napedy i nie wiem czy to ich wina, ale nawet jak, którąś dyskietke przeczyta, to już jej sformatować nie chce). Stwierdziłem, że w sumie dyskietki są nie potrzebne skoro mozna zrobić płytę z Tiny Launcher'em, tylko trzeba delikatnie rozbudować "przyjaciółkę". Zakupiłem bootrom i kicksart (ram zamówiony), polutowałem zainstalowaełm i odpaliłem. Wszystko piękinie, każdy kickstart widoczny (1,3/2.0/3,1), z cd czy bez cd. I tu się kończy ta piękna opowieśc bo, po 6 godzinach Amiga pomigała ekranem w róznych kolorach i paskach, i teraz po uruchomieniu pokazuje się. albo biały ekran, albo biały ekran w różowe pionowe paski, albo ekran zielony. Zmieniłem bootrom i kośc kickstartu na oryginalne, ale jest tak samo. Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego ? I od sprawdzania czego mogę zacząć ... chce ją reanimować bo już stęskniłem się za grami ze swjej młodości :)

[#2] Re: Reanimacja CDTV

@macRush, post #1

Cześć.

Ja bym zaczął od umycia mobo i styków układów (chociażby kontaktem) i sprawdzenia napięć.
[#3] Re: Reanimacja CDTV

@macRush, post #1

Odłącz wszystko co się da i wtedy włączaj.
Jak tyle lat zasilacz stał nieużywany to pewnie jest do naprawy, a przynajmniej przeglądu.
[#4] Re: Reanimacja CDTV

@11111olo, post #3

podpiety jest tylko kabel do zasilacza i kabel do TV,
ciekawostka: dzis ekran jest tylko biały, nie reaguje na przycisk reset, tzn, caly czas jest ten sam obraz (biały).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem