kategoria: A1200
[#1] Problem z portem myszki A1200 1D4
Witam,

Wpadła mi ręce A1200 z płytą 1D4, w której występuje problem z prawym przyciskiem myszki.
Jeśli podłączam oryginalną myszkę od amigi, to wszystko jest w porządku.
Z adapterem USB nie działa wspomniany PPM, a z nieoryginalną myszką (z przełącznikiem atari/amiga) prawy przycisk czasami się zawiesza. Na innej A1200 adapter i obie myszki działają bez problemu. Wizualnie port i taśma łącząca wyglądają ok.
Co może powodować problem ze współpracą z adapterem?
[#2] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@Landryn, post #1

Niektóre płyty 1D4 i 2B tak mają, trzeba zlutować dwa pady gdzieś w okolicy portu. Jest gdzieś na PPA opis, ale nie mogę odnaleźć, jak odnajdę to podeślę. Moja A1200HD też tak ma.

Edit: to miejsce E353R
Jest w wątku opis tutaj: http://www.ppa.pl/forum/amiga/6466/mysz-usb-amiga-wlasny-adapter

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2014 10:05:53 przez flops
[#3] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@flops, post #2

Dzięki za szybką odpowiedź. Jak wrócę do domu, to sprawdzę czy to zadziała.
[#4] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@Landryn, post #1

Marnej jakości interfejs jest problemem.
Można to rozwiązać w prosty sposób bez dłubania w amidze.
Potrzeba 2 tranzystory i 2 rezystory.
[#5] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@11111olo, post #4

A konkretniej? Jakiś schemacik?
[#6] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@Landryn, post #5

[#7] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@11111olo, post #6

Dzięki.
A czy BC847 i 857 też by się sprawdziły? Miałbym takie w obudowie sot23 - bo tylko w takiej mógłbym je zmieścić wewnątrz obudowy mojego adaptera.
[#8] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@Landryn, post #7

Mogą być podane przez Ciebie tranzystory.
Rezystory też nie mają większego znaczenia i możesz dać o wyższym oporze.
[#9] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@11111olo, post #8

Zwora w miejscu rezia E353R rozwiązała problem.
Niestety po godzinie zabawy pojawił się kolejny problem - Amiga zaczęła się resetować.
Np. wczytuje się gra z dyskietki, odpala się intro i zamiast dalej się ładować następuje reset.
Odpaliłem też setlersów z dysku i po minucie również mnie wywaliło.
Na dwóch zasilaczach, to samo. Czy ta zwora może mieć na to wpływ? Czy cśjeszcze poza kondensatorami?
Trochę straciłem po tym zapał, bo od ponad miesiąca składam pełnosprawny zestaw i kiedy już się udało, to znowu się wywalił. Więcej w niej grzebie niż używam.
A już zacząłem się zastanawiać nad przejęciem twojego elboxa.
[#10] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@Landryn, post #9

Trochę straciłem po tym zapał, bo od ponad miesiąca składam pełnosprawny zestaw i kiedy już się udało, to znowu się wywalił. Więcej w niej grzebie niż używam.
A już zacząłem się zastanawiać nad przejęciem twojego elboxa.

Tez tak miałem ze swoją A3000. Dwa razy odsylalem zasilacz do naprawy i ciagle sie psuł. W końcu wymieniłem go na mocniejszy AT i na razie - odpukać - działa. Także cierpliwości, odpocznij na tydzień od Amigi, może będą nowe pomysły to znajdzie sie rozwiazanie.
[#11] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@Landryn, post #9


Czy cśjeszcze poza kondensatorami? 

Stawiałbym na kondensatory. Objawy na to wskazują. No ale kondensatory wymieniłeś, więc objaw bardzo dziwny... +5V jest jak trzeba?
[#12] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@stachu100, post #11

Kondensatorów jeszcze nie wymieniłem - napisałem tak ponieważ z tego co się zdążyłem zorientować, to ich wymiana jest uniwersalnym lekarstwem na wszelkie dolegliwości :).
[#13] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@Landryn, post #12

Jak ludzie piszą że w ich przypadku pomogło, to coś w tym jest.
[#14] Re: Problem z portem myszki A1200 1D4

@stachu100, post #13

Jestem w trakcie kompletowania - mam nadzieję, że to wystarczy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem