kategoria: CD32
[#1] Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32
Czy istnieje przelotka S-VIDEO -> SCART, która da kolorowy obraz z CD32 na dowolnym monitorze? Od razu zastrzegam: chodzi o przelotki już wyprodukowane, nie wchodzi w grę samodzielny montaż. Wiem, że ten temat się powtarzał, ale jakoś nie znalazłem jasnej odpowiedzi. Jeśli odpowiedzią jest NIE, to zapewne pozostaje mi poczekać na odpowiedni monitor.
[#2] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@Hexmage960, post #1

Przecież takie kable/przelotki masz praktycznie w każdym sklepie RTV
link

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 20:22:33 przez Pinto
[#3] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@Pinto, post #2

Tak, ale interesuje mnie rekomendacja jakiejś konkretnej przelotki. Chcę się dowiedzieć jak uzyskać kolorowy obraz i czy jest to możliwe. Póki co uzyskuję czarno-biały obraz przez jedną i jakieś dziwne kolory poprzez drugą przelotkę. Także mam nadzieję, że istnieje taka przelotka, która da 100% kolorowy i poprawny obraz.

Edit: Dzięki za link - właśnie tego typu przelotki posiadam i nie zdają egzaminu na monitorze którego używam (LG M2452).

Edit 2: No dobrze, chyba kwestia monitora jest nie do przeskoczenia...

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 20:30:34 przez Hexmage960
[#4] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@Hexmage960, post #3

Podlacz przez composite (chinch).
Przejscie S-Video na scart to defacto jest zsumowanie 2 skladowych (luma chroma) w efekcie uzyskuje sie sygnal composite na zlaczu scart. NIE ZAPEWNI TO LEPSZEJ JAKOŚCI OBRAZU, wręcz przeciwnie.
[#5] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@pawelini, post #4

S-Video ma znacznie lepszy obraz w kolorze niż Composite, bo widziałem, daję słowo! Na S-Video mamy ostry obraz, composite daje troszkę rozmyty.
[#6] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@Hexmage960, post #5

Jak podlaczysz do zlacza s-video. Scart nie ma takich sygnalow.
[#7] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@pawelini, post #6

W opisie tej zalinkowanej przelotki piszą, że obsługa S-Video zależy od telewizora - niektóre modele maja na Scart podpięte osobne wejścia sygnałów luma i chroma... ale tylko niektóre. Bez wątpienia specyfikacja Scart nie przewiduje tych sygnałów na złączu.
[#8] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@pawelini, post #6

Oczywiście, że scart ma możliwość wyświetlania obrazu po S-Video (ba, nawet i component video), tutaj jest wszystko elegancko rozpisane : KLIK.

Ważne jest, żeby telewizor do którego chcemy podłączyć taką przejściówkę obsługiwał ten standard, często też telewizor mający dwa gniazda scart S-Video ma tylko na jednym z wejść. Sprawdź w instrukcji telewizora, czy ten obsługuje te sygnały i czy ew. nie trzeba czegoś przełączyć.

Ja mam TV LCD Samsung (nie pamiętam modelu) i na kilku "chińskich" przejściówkach S-Video > scart wszystko działa elegancko.
[#9] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@Hexmage960, post #3

Żadna przelotka nie pomoże, bo widocznie monitor nie obsługuje s-video w scart.
[#10] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@gorzyga, post #8

Często przy jednym złączu SCART pisze w nawiasie (RGB) i na tym Amigi chodzą. Ja szukałem monitora/TV to na to patrzyłem. A mój duży TV Lg ma 2x SCART I jednen właśnie RGB
[#11] Re: Przelotka S-VIDEO - SCART do CD32

@Voyox, post #10

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. S-Video jeszcze nie mam (i nie planuję), ale zakupiłem sobie dość niedawno taki mały telewizorek polskiego producenta "Manta" (15 cali) i po wielu testach pokonał mojego LG pod kątem jakości obrazu i animacji z Amigi przez Scart. Obraz jest ostry, czytelny, animacja ładna. Obraz na PC też jest OK.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem