kategoria: A1200
[#1] A1200 Mediator TX problem
Hej, mam taki kłopot. Posiadam taki zestaw:

A1200 + Mediator 1200TX + Voodoo3 2000 + FastATA + BPPC + OS3.1 BB2

Używałem tego zestawu przez dłuższy czas z R9250 256MB + B1260 i nie było z nim problemów. Jednak wymyśliłem sobie, że chciałbym mieć na niej 3D, zatem zmieniłem karty na BPPC (od Stacha) oraz Voodoo3 2000, którego używałem już wcześniej. I zaczęły się kłopoty.

Objawy. Po uruchomieniu systemu, pojawia się WB w 1024x768. Podczas próby uruchomienia HDToolbox (po wybraniu dysku i próbie wejścia do partycjonowania dysku) - pojawia się alert, który jak ustaliłem dotyczy problemów z alokacją pamięci.



Co ciekawe, jeżeli ekran odpali się w PAL, to włączenie HDToolbox i partycjonowania dysku nie daje takiego rezultatu i Amiga działa poprawnie. Stąd były moje przypuszczenia co do karty graficznej.

Po pojawieniu się tego alertu, w systemie znikają niektóre gadżety jak przyciski checkbox czy te od zamykania okien. Dodatkowo wydaje mi się, że na belce górnej nie pojawia się dodatkowa ilość pamięci z karty Voodoo.

Po zainstalowaniu Warp3D, odpalenie Warp3D test na 68k działa (niby, bo nie pojawia się, ale teksturowany obiekt, który można obracać). Próba odpalenia czegokolwiek innego, czy to w oknie, czy na pełnym ekranie rezultatem jest szary ekran (w wersji 68k ekran miga i da się wyjść do WB, w wersji PPC jest zwis systemu, w okienkach jest po prostu szaro). Ekran WB ma otwarty w 16 bitach.

Jak wywaliłem wszystkie karty PCI i używałem tylko BPPC + AGA, to nie było tego problemu. Dema PPC + AGA, czy te wymagające 060 + AGA działały dobrze i nie powodowały zwiechy systemu.

Do tej pory próbowałem:
- zmiana kości pamięci na BPPC - dalej to samo;
- zamian kart PCI miejscami - dalej to samo;
- postawienie systemu od nowa - dalej to samo;
- podmiana Voodoo3 - dalej to samo;
- zmiana karty na Apollo 1260 - losowe zwiechy podczas otwierania ekranu GFX lub podczas pracy;

Szczerze, to podejrzewałem do tej pory Voodoo3, ale jak ją wczoraj podmieniłem i dalej jest to samo, to już zaczyna mi brakować pomysłów. Chyba, że jeszcze rozbebeszę Mediatora i przeczyszczę styki układów MACH i podstawek.

Jakieś inne sugestie?
[#2] Re: A1200 Mediator TX problem

@ITU, post #1

Usuń wszystkie zmienne dla radeona i radeon.card z Picasso.Zworki na medku masz zgodnie z konfigiem?Daj VooDoo do ostatniego slotu potem sieć,usb,tv,dżwiek u mnie takie ustawienie działa najlepiej.Wywal sterownik monitora PAL z Devs:jeśli tam jest.Sprawdż zmienne Warp3D i WarpUP,adres karty graficznej.Oczywiśćie zasilanie i kondzie,to podstawa.Uważaj przy wyciąganiu machów podstawki,które teraz stosują są bardzo kruche i po prostu pękają.Najlepiej robić,to specjalnym gadżetem do tego celu.Jak pisze Strim,najpierw sprzęt zsilanie,dobry kontakt a potem soft.

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 12:11:11 przez Grisza

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 12:14:26 przez Grisza
[#3] Re: A1200 Mediator TX problem

@ITU, post #1

Nie miałem nigdy takiego zestawu, ale nasuneła mi się myśl że może po wyciągnięciu radeona, który miał 256 MB i włozeniu 3dfxa 16 MB gdzieś się zapamiętało te 256 mb i teraz próbuje alokować w nie istniejącej pamięci z radeona. Może s-s, może gdzie indziej, sam nie wiem....
[#4] Re: A1200 Mediator TX problem

@ITU, post #1

U mnie zawsze przyczyną tego typu problemów jest zły kontakt na przejściówce na której zamontowany jest Mediator. Raz był to też zły kontakt na podstawce PLCC układu Mach.

Kanapka mmmm~.

To nie wygląda na problem programowy. Choć mogę się mylić oczywiście ;).

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 12:10:51 przez strim_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem