kategorie: Programy, Sprzęt
[#1] Kilka patchy w SS i jeden reboot?
Tak sie zastanawiam nad optymalizacja swojej A1200 i pojawilo sie pytani - czy znacie jakis patent na zalatwienie kilku patchy w startup-sequece wymagajacych resetu za pomoca jednego tylko reboota? Czy jest to w ogole mozliwe?

Ja mam np. RemApollo oraz sterownik FastATA, wiec Amiga po wlaczeniu resetuje sie dwukrotnie zanim nastapi wlasciwy start systemu.

[#2] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@mccnex, post #1

Sprawdź czy masz w s-s wpis:
C:ATA3.driver Resident QUIET

Chociaż ATA3.driver nie powinien resetować Amigi. Ja często odpalam Ami bez s-s i aby uruchomić partycje znajdujące się poza obszarem 4GB, to ręcznie wpisuję: c:ata3driver i reset nie następuje, a partycje są dostępne.

Sprawdź też czy masz wpis C:Setpatch QUIET
oraz jeżeli używasz MAC w RemApollo, to wpisz po nim QUIET

Tak czy inaczej w Apollo nie mam FastATA, tylko w Ami z BlizzardemPPC.
[#3] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@mccnex, post #1

Nie pomogę ci za bardzo ale znam ten ból. Moja A4000 ma 4 resety zanim wstanie:
- PrepareEmul;
- Kick3.1;
- SetPatch + ROM Updates;
- CM060 (CopyMem & CopyMemQuick patch);

Jak jeszcze miałem FastATA, to był piąty Pewnie wszystkie dałoby się załatwić jednym, używając BlizKicka ale nie mam czasu nad tym posiedzieć...
[#4] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@mccnex, post #1

Mam Apollo i FastAta i mam jeden reset:
1. RemapApollo i przez niego ładuję moduły ROMUpdate z AOS3.9
2. Setpatch NoRomUpdate
3. FatATA ładuję bez opcji resident, czyli ładuje się podczas każdej sekwencji S-S (próbowałem jakoś upchnąć FastATA przez RemapApollo, ale nic z tego).
4. HSMathLibs (jak ktoś używa) można załadować przez RemapApollo (dalej jeden reset)
5. OxyPatcher mam w WBStrtup.

ok, racja
[#5] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@_arti, post #3

Arti ale po co tak męczysz swoją A4000.
Na pewno to:
- PrepareEmul;
- Kick3.1;
- SetPatch + ROM Updates;

da się upchnąć do jednego resetu (BlizKick) ok, racja
[#6] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@_arti, post #3

Pewnie wszystkie dałoby się załatwić jednym, używając BlizKicka ale nie mam czasu nad tym posiedzieć...


Da się :) Po to właśnie jest Blizkick.
Tak czy inaczej i tak system ładuje ci się nie dłużej niż minutę. :)
Pomyślmy ile ładuje się np. WindowsXP. Szybko? Nic takiego się nie dzieje. Oczywiście pulpit pokazuje się już po około pół minuty, ale zanim wszystko się "doładuje" do końca, to trzeba czekać minimum 3 minuty. A jak nerwowo załączymy przeglądarkę WWW, to czekamy 4 minuty lub dłużej.
[#7] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@BULI, post #5

Podrzucisz gotowca? ;)
[#8] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@BULI, post #4

3. FatATA ładuję bez opcji resident, czyli ładuje się podczas każdej sekwencji S-S (próbowałem jakoś upchnąć FastATA przez RemapApollo, ale nic z tego).


Ja lubię z Resident, w końcu FastATA2 nie robi u mnie resetu. Nie wiem jak w wyższych wersjach. :)
[#9] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@_arti, post #7

Mógłbym, ale było by to klepanie w ciemno, bo nie mam sprzętu na którym mógłbym to zweryfikować praktycznie , a mojego starego konfigu z A1200 i BPPC nie ma sensu podsyłać.
[#10] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@mccnex, post #1

A najlepszym wyjściem jest stworzenie sobie kickstarta w pliku, z załadowanymi modułami i odpalanie go za pomocą Blizkick. Wiem, że tak nie można za pomocą RemApollo, ponieważ w jego przypadku muszą być "romy" o standardowej wielkości.
Zdaje się że była jakaś poprawka w tym temacie, chyba :)
[#11] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@Andrzej Drozd, post #8

Ja lubię z Resident, w końcu FastATA2 nie robi u mnie resetu. Nie wiem jak w wyższych wersjach. :)

Jak to nie robi Ci resetu? Musi robić chociaż jeden.
Sprawdź po wczytaniu się systemu czy FATA rzeczywiście jest "rezydentem".
[#12] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@Andrzej Drozd, post #10

"Kompilowanie" romu z modułami ma ograniczenia pojemnościowe, nie wszystko się zmieści.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 09:35:47 przez BULI
[#13] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@Andrzej Drozd, post #2

Chociaż ATA3.driver nie powinien resetować Amigi. Ja często odpalam Ami bez s-s i aby uruchomić partycje znajdujące się poza obszarem 4GB, to ręcznie wpisuję: c:ata3driver i reset nie następuje, a partycje są dostępne.

Andrzej to co piszesz świadczy o tym, że ATA.Driver nie jest załadowany jako rezydentny program, inaczej nie musiał byś go wklepywać i miałbyś dostęp do całego dysku od razu (chyba, że to uruchomienie bez s-s jest pierwsze, zaraz po uruchomieniu komputera).
[#14] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@BULI, post #13

No i taka jest prawda. Właśnie chodzi o pierwsze uruchomienie, bez s-s.
Wpisuję z "Dosu": c:ata3driver, nie następuje reset kompa, a jednak wszystkie partycje są załadowane.

Po załadowaniu systemu s-s z FastATA z resident i "recznym" resecie, już oczywiście od razu FastATA działa (ata3.driver). :)

Wciąż nie rozumiem tego, że FastATA resetuje komputer. U mnie nie resetuje. Być może to wersja 2. :)

Dodam: że u mnie FastATA2 działa jak standardowy kontroler (Primary), czyli działa tylko Unit0 i Unit1 w prędkości PIO0. Dopiero po odpaleniu sterownika ata3.driver (z s-s lub ręcznie z "Dosu") zostaje aktywowany port Secondary, czyli Unit2 i Unit3 i dopiero wtedy działają dyski przyłączone do Secondary Bez resetu Amigi. :)

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 10:05:30 przez Andrzej Drozd
[#15] Re: Kilka patchy w SS i jeden reboot?

@Andrzej Drozd, post #14

Spokojnie wszystko jest OK.
Samo odpalenie sterownika ATA nie resetuje Amigi. Dopiero uruchomienie sterownika ATA z parametrem RESIDENT (pierwszy raz) powoduje reset- więc wszystko jest poprawnie

Nam chodzi o to, żeby ATA była była programem rezydentnym i nie był potrzebny do tego dodatkowy reset, żeby można było załadować sterownik ATA np jako moduł RemapApollo lub BlitzKicka.

Jakimś tam rozwiązaniem było by użycie FastExec (czy jakoś tak to się nazywało), czyli programu który wczytuje cały zrzut pamięci Amig- rozwiązanie powinno być bardzo szybkie, ale dość uciążliwe przy wszelkich zmianach/doinstalowaniach, a nawet niebezpieczne.



Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 10:22:07 przez BULI
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem