kategoria: A1200
[#1] Brak ENV i ENV/Sys w RAM
Witam

Pomocy bo juz mi się pomysły kończą. A więc system wbclassic os3.9 a sprzęt w sygnaturce.
Po uruchomieniu systemu brakuje w ramie katalogów env i env/sys mimo tego ze sa wpisane w s-s.
Ponieważ mam usmażony kick 3.9 to 4 pierwsze linie odznaczyłem tak jak pisze w opisie. jednak czy one są odznaczone czy nie, czy mam maprom włączony w blizzardzie czy nie czy mam kick 3.1 włożony czy 3.9 to nie mam tych katalogów w ramie co powoduje braki w systemie. Jak sie uda postaram wkleić s-s
[#2] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Sosabowski, post #1

A gdzie masz linie?
C:MakeDir RAM:T RAM:Clipboard RAM:ENV RAM:ENV/Sys
C:Copy >NIL: ENVARC: RAM:ENV ALL NOREQ

Ups, są na samym dole. Myślę że coś tam jest powalone, w tej instrukcji warunkowej IF... ELSE. ENDIF
Zakomentuj to i wklej to co dałem powyżej i zobacz czy będzie działać.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 16:24:31 przez Radek_Cz
[#3] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Sosabowski, post #1

@Radek_Cz
No przecież są ;)

@Sosabowski
Podejrzewam, że env-handler się wywala...
[#4] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Sosabowski, post #1

Masz jakiś dziwny i niekompletny SS.
Porównaj z jakimś normalnym SS, najlepiej z dyskietki WB.
Z daleka widać brak tego:
"C:MakeDir RAM:T RAM:Clipboards RAM:ENV RAM:ENV/Sys
C:Copy >NIL: ENVARC: RAM:ENV ALL NOREQ"


Pozdrawiam
[#5] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@RadoslawF, post #4

Hehe, wydaje mi się że to jest za nisko w SS, i dla tego nie działa jak powinno, odpowiednie katalogi
są tworzone za późno w sekwencji wykonywania i potem jest już za późno? Ale z drugiej strony powinny
tam być, tak czy inaczej...

Patrząc na twój SS... Wiele rzeczy odwołuje się do T: i innych przypisań do urządzeń logicznych w RAMie,
a jeszcze ich tam nie ma... Może to jest przyczyną?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 16:32:34 przez Radek_Cz
[#6] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Radek_Cz, post #5

Najpierw ma assign do nieistniejącego ENV a potem na końcu skryptu makedir chce mu ten ENV założyć. Odwołuje co pisałem o niekompletnym SS, ktoś się tam bawił i przestawiając kolejność zepsuł skrypt. W dalszym ciągu zalecam porównać do oryginału z dyskietki i poprawić kolejność komend.


Pozdrawiam
[wyróżniony] [#7] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@RadoslawF, post #6

Zapewniam cię, że nie ma tu żadnego błedu. To standardowy S-S ClassicWb OK

@Sosabowski
Wyłącz Env-handler w ustawieniach ClassicWb albo po prostu zmień nazwę tego pliku w L: - wtedy system założy normalny ENV:. Zobacz, czy zadziała.
[#8] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@_arti, post #7

A więc po zmianie nazwy L/env-handler na inną pozakładał w ramie env i env/sys.
Tylko ze dalej zakładając katalog zamiast ikonki którą mam pod def_drawer zakłada mi starą dwukolorową z wb3.1 :(

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 17:28:35 przez Sosabowski
[#9] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Sosabowski, post #8

Usuń >NIL: i NOREQ z S-S. Sprawdź, czy wszystko dobrze kopiuje. NewIcons jest aktywne (S:User-startup)?
[#10] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Sosabowski, post #8

Za ikonki odpowiedzialne są pliki (ikony) def_xxx, w sys:prefs/env-archive/sys.
Stamtąd są kopiowane do ramu i env. Sprawdź czy są z Newicon.
[#11] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@_arti, post #9

w user startup nie mam nic powiązanego z newicons
[#12] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Sosabowski, post #1

Być moe się mylę, ale był taki programik envhandler, który mieszał właśnie w ustawieniach w RAM:.
A w s-s widzę właśnie sprawdzenie obecności tej pchełki i dalej warunki...

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 18:11:51 przez Dopuser
[#13] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Dopuser, post #12

Wyłączyłem i to samo, chyba od nowa postawię system i sam skonfiguruję.
[#14] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Sosabowski, post #13

Ze tez ci sie chce ;) ClassicWb to chyba najbardziej dopracowane distro.
[#15] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@_arti, post #14

Ten system dostałem skonfigurowany od kolegi, jakims cudem nie działa sysspeed, multiwiev i innych programów masa, to kopiowanie do ramu to tylko wierzchołek góry lodowej za to idealnie skonfigurowany był warp i ppc ładnie działało w demach. Postawię wbclassic 3.9 od nowa i zobaczę jak to bangla.
[#16] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@Sosabowski, post #1

To raczej nie jest błąd. Brak pewnych linijek w SS i katalogu "ENV" w ram dysku to normalna rzecz jeśli używasz ENV-Handler'a. Z tego co pamiętam jest opcja która przywraca normalny stan, ale mogę się mylić więc lepiej poczytaj dokumentację. Zresztą, ten katalog jest cały czas dostępny jako ENV: i można bez problemu przeglądać/edytować pliki.
[#17] Re: Brak ENV i ENV/Sys w RAM

@_arti, post #14

Pitolenie. Tez robilem od podstaw, ClassicWB to przy tym galop na starej kobyle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem