kategoria: A500
[#1] Amiga500+pc
mam amige ;) niedawo kupiana bo lubie takwei stare zeczy kolekcjonowac i che ja podłaczyc do komputera (mam juz shemat kabla) i che uruchomic na niej TELNETA poto zeby sobie poircowac na telewizorku ;) i w tym porblem jakiego porgramu mam poszukac w necie zeby
1#zrobił dyskietek ?bootujaca ? na amige (jak właczam ami to sie pokazuje ikonka zachecajaca do włazenia dykietki
2#na tej dyskiedce umiescic telneta dla ami zeby sie łaczył przez port rs
z pc se poradze hyba ;]
[#2] Re: Amiga500+pc

@awatar100, post #1

Czyli wg. Ciebie Amiga nie jest kompem, że chcesz ją podłączyc do kompa.
Nawet A500 jest kompem samym w sobie.
AD1. Takiego programu na necie nie znajdziesz.
To powinien zrobić sam komp.
AD2.Każdy posiadacz kompa nabył umiejętnośc kopiowania plików.Z instalacją nie powinno więc być problemów.Przegrać pliki tam gdzie trzeba i z głowy:)
Z pc nie masz nawet co startować by zrobić takie dyskietki.
One musza być zrobione na Amidze (dowolny model) a w przypadki A500 warto zwrócić uwagę na filesystem, bo o ile pamiętam to A500 nie widzi dyskietek pod FFS.
[#3] Re: Amiga500+pc

@DjThunder, post #2

A500 z Kick1.3 widzi dyskietki FFS, ale po zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania.
Ale nie da sie z FFS wystartowac, to fakt
[#4] Re: Amiga500+pc

@Norbert, post #3

Tak.Oczywiście jesli na dyskietce w L: jest ten plik to pujdzie.
W ten sposób przeciez można odczytać każda dyskietke o ile jest
dla niej sterownik i mount-lista.
[#5] Re: Amiga500+pc

@awatar100, post #1

Wiesz co? Nierozumie ciebie. Masz peceta i mozesz emulowac 100% A500, a nawet A4000+040 i wejsc w internetet. Tez mam w szafie A500 i uzwazam ze nie warto sobie tym zawaracac glowy (chyba ze jakas stara gra ktora naprawde nie dziala na WinUAE). Rozumie jakbys mial gola A1200 (mozna kupic juz za 100 zl), ale A500 bez drogich rozszerzen to naprawde wielka pomylka Commodore (mysle ze po A1000 od razu powinna wyjsc A600/2000).
[#6] Re: Amiga500+pc

@awatar100, post #1

dobra mniejwecej wiem ju czego szukam , zna ktos adres gzie mozna znalesc dyskietki bootujace do amigi ? tj ich obrazy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem