kategoria: Programy
[#1] WiFi w domu i co dalej?
Tak sië zastanawiaîem jak moűna by wykorzystaę sieę bezprzewodowâ w domu na dwóch róűnych Amigach. Ostatnio kupiîem sieciówki od Sir_Lucasa, no i karty sobie leűâ i nic nie robiâ. Czy sâ jakieô gierki, czy inne programy uűytkowe, które sâ wstanie wykorzystaę
dobrodziejstwa sieci "po kartach" wifi?

PS. Pierwszy raz piszë ze swojej A1200, ciekawe jakich krzaków nasadziîem : )
[#2] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Radek_Cz, post #1

Krzaków jak zwykle nieczytelnych, przestaw sobie w opcjach lub z Amigi pisz bez ogonków.

Co do gier to czarno widzę, znam ze dwie gry "play by mail" ale chyba nie to miałeś na myśli.

Co do programów to cały zestaw do obsługi sieci stosy TCP, przeglądarki WWW, klienty FTP, IRCa, poczty i telnet. Ja bym radził skonfigurować jeszcze serwer FTP na przynajmniej jednej Amidze i masz załatwione przesyłanie danych między Amigami.
Jeśli masz w domu jakiś NAS lub odpowiednik to warto zrobić tam katalog Amigowy, będzie szybszy dostęp niż w przypadku sterty płytek CD.


Pozdrawiam
[#3] Re: WiFi w domu i co dalej?

@RadoslawF, post #2

Dzięki za info. Tak właśnie myślałem, że nie wiele tego będzie. Najbardziej zależało mi na jakiejś grze,
nawet prostej, jakiś wąż pod łorkbenczem czy coś. A jeśli chodzi o użytki to miałem na myśli coś innego
niż to co obsługuje sieć, na dobrą sprawę nie wiem co miałoby to być. A czy do się sterować jedną Ami
drugą zdalnie? Jakieś proste rzeczy, typu stwórz katalog, zmień nazwę tego, skopiuj to i tak dalej?

Jeśli masz w domu jakiś NAS
Nie wiem co to NAS , jakaś domowa "chmura"?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 21:51:55 przez Radek_Cz
[#4] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Radek_Cz, post #3

NAS to dysk sieciowy, czyli można powiedzieć że to taka lokalna chmura.

Możliwości sterowania jedną Amigą przy pomocy drugiej nie kojarzę, udostępnianie całych dysków tak aby przesuwać, kasować czy zakładać katalogi można było już przy pomocy Parnetów, Pronetów i podobnych, czy da się taką funkcjonalność przenieść na transmisje sieciową ? przyznam że nawet się nie zastanawiałem, na pewno nie pod starym oprogramowaniem bo to działało na zasadzie współpracy tylko dwu Amig na jednym kablu.


Pozdrawiam
[#5] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Radek_Cz, post #1

Masz 040 - na tym już powinno się dać w Dooma posieci popykać ;)
Co prawda jeszcze tego nie testowałem ale już niedługo mamy w planach (między innymi z Sir_Lucasem) przetestować taką kombinację.
[#6] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Radek_Cz, post #1

A taka gra jak dynAMIite ? Klon Dynablaster/Bombermana do grania przez TCP/IP nawet do 8 graczy :)

Tutaj jeszcze więcej info ;)
[#7] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Jenot, post #5

Jakby co to na ADoomie nie dzialaja protokoly sieciowe.
[#8] Re: WiFi w domu i co dalej?

@F7sus4, post #7

Nie działają? To to co piszą w informacjach i readme to ściema? Wg informacji na TEJ stronie Amiga Doom, AmiDoom i ADoom obsługują sieć przez TCP/IP.
[#9] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Jenot, post #8

Była możliwość gry po sieci w Quaka lub coś podobnego, niestety Amiga nawet z 060 i GFX była za wolna w porównaniu do byle peceta i z grającym na takim sprzęcie nie było szans na wyrównaną walkę.


Pozdrawiam
[#10] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Jenot, post #8

Jenot, znaczy to, ze chodzilo jednak o inna wersje, mianowicie PsiDoom. Szybki start to nie wszystko.
[#11] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Radek_Cz, post #3

Tak właśnie myślałem, że nie wiele tego będzie.


Ja mam dwie A1200 w internecie. Są podłączone do routera. No i oprócz internetu korzystam z FTP, czyli wymieniam pliki pomiędzy Amigami i pecetami.
Aby postawić serwer na Amidze użyj RC-Ftpd z Aminetu (posiada GUI, więc łatwo go skonfigurować), a jako klienta FTP użyj np. ATC lub innego programu z Aminetu.
W przypadku peceta jako serwera możesz użyć CesaraFTP, a jako klienta np. Total Commandera.
[#12] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Radek_Cz, post #1

Gra FreeCiv składa się z serwera i klienta i wymaga do działania uruchomionego stosu TCP/IP więc może da się na niej grać na kilku graczy (kilka komputerów). Nie sprawdzałem tego bo nie mam jak - gram z przeciwnikami komputerowymi :)
[#13] Re: WiFi w domu i co dalej?

@Sir_Lucas, post #6

Nie do końca chodziło mi o gierki online, ale z pewnością zassam dynAMIte, wygląda super, no i uwielbiam
tą grę, ile się nagraliśmy z kumplami :D. Jeśli chodzi o DOOMy to może poczekam jak wrzucę sześćdziesiątkę
do Apolla, co by mnie nie zjedli tam przez małą ilość klatek na sekundę.
Dzięki wam bardzo za pomysły.

Przy okazji, ktoś z was gra w dynAMIte'a? Moglibyśmy się umówić i pograć razem. I jak to jest rozwiązane, gra wybiera losowo
przeciwników czy można sobie wybrać z kim się chce grać? I czy można zrobić taki myk, żeby grać z kimś kto siedzi obok, przy
drugim kompie? Coś takiego było by super extra :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem