kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 + ACA 1232 YT
Witam,

Planowalem zrobic recenzje karty ACA 1232 w wersji 030EC-40 mhz, ale narazie wyszedł filmik ktory umiesciłem na YT - test działania karty : http://youtu.be/xnloTFBPQl0
zabawne w tej karcie jest to ze ACA miala nie posiadac MMU a narazie 3 programy systemowe pokazuje ze jakoby jest to pelna wersja procka ( SysInfo , SysSpeed oraz ConfigSys)
co oczywiści nie musi byc prawda...

Jesli znacie jakis wiarygodny program do sprawdzenia czy trafił mi sie pełny procek to prosze o info..

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 00:53:12 przez fibi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 00:54:22 przez fibi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 00:54:59 przez fibi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 00:55:24 przez fibi
[#2] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@fibi, post #1

Spróbuj założyć pamięć wirtualną i jej używać http://aminet.net/package/util/misc/VMM_V3_3a . Bez MMU na pewno się nie uda.

Znana jest sprawa, że Motorola wypuściła (daaawno temu) pewną ilość 68030 z MMU i sprzedawała je jako wersję bez MMU. Przyczyną był nadmierny popyt na te wersje. Może trafił Ci się któryś z tych procków.
[#3] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@wali7, post #2

ok sprawdze wieczorem i dam znac
[#4] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@wali7, post #2

VMM sie zainstalował jednak przyznam szczerze nie umiem sie z tym obchodzic - reakcja systemu byla taka ze zaczol sie wczystywac o 20 sekund dłużej , gdy probowalem bawic sie parametrami to konczylo sie zwiecha i fioletowym ekranem... inna spraw ze soft ten jest 96 roku i nie bardzo wiem czy działa poprawnie z moim os 3.9
reasumując po 30 min wywalilem to do kosza i dalej nie jestem przekonanany czy procek posiada mmu czy tez nie...
[#5] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@fibi, post #4

Zainstaluj po prostu mmu.library i odpal coś z zestawu programików i zoba czy się nie zawiesi ;)
[#6] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@_arti, post #5

nic sie nie wiesza, jeden programik z tego zestawu "MuStats" pokazuje brak MMU - chyba trzeba mu zaufac... case closed:)
[#7] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@fibi, post #1

No link do filmiku nie działa....
Tu poprawny link : Działajacy link wystarczy nacisnać

Przy okazji ja sprawdze swoją kartę...
[#8] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@fibi, post #1

A obie wersje Witchamiga co pokazują ? jest tam MMU czy też nie ?
[#9] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@superbonio, post #8

z tego co pamietam to tam sa najwieksze bzdury np procek 5.6 mhz i tym podobne nieprawidlowosci..

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 16:25:25 przez fibi
[#10] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@fibi, post #9

Chyba ci się z SysInfo pomyliło ;)
[#11] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@_arti, post #10

nie pomyliło, mam udowodnic fotka ?
[#12] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@fibi, post #11

Nie musisz, na M-tec i na DCE Viper też mi takie bzdury Whichamiga pokazywała.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2014 18:46:21 przez Skiba
[#13] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@fibi, post #4

VMM ustawiasz dosyć prosto - wybierasz gdzie ma być plik wymiany, wielkość tej pamięci, priorytet i wybierasz pamięć w jakiej ma operować VMM. VMM zainstaluje się niezależnie od tego czy masz MMU, czy nie. Do poprawnego działania wymaga MMU, nie mam pewności czy się odpali, zawiesi, ew. wygeneruje jakiś komunikat przy braku MMU. Bez wątpienia bez MMU na pewno nie będzie zdolny do poprawnego działania. Zwiechy się zdarzają, a wolno będzie na pewno. Najprościej byłoby sprawdzić go zajmując cały RAM np. dużym plikiem w RAM-dysku. Dołączoną pamięć powinieneś mieć też wylistowaną przez komendę avail.
Drugim programem który wymaga MMU jest zewnętrzny driver graficzny (tzw. EVD) do ShapeShiftera o nazwie Savage030. Jeśli jednak miałeś problemy z ustawieniem VMM, to z ShapeShifterem będzie trudniej. Chyba że masz ustawiony konfig Shapiego, wtedy wystarczy ściągnąć sterownik (wersja demo z Aminetu) i zrobić wg instrukcji w archiwum.
Chyba pakiet MMUlib byłby najprostszy w użyciu, chociaż tam też trzeba to i owo ustawić.
[#14] Re: Amiga 1200 + ACA 1232 YT

@fibi, post #1

Sterownik MuEVD dla ShapeShiftera korzysta z MMU.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem