kategoria: Sprzęt
[#1] Plipbox - zwiechy
Ostatnio coś szwankuje mój Plipbox - mianowicie co chwila się zacina/wiesza i jest to niezależne od stosu TCP/IP jak i Amigi (sprawdzone od 68000 do 68060). Po prostu, po ściągnięciu dajmy na to 1-2 ADFów, urządzenie zrywa połączenie. Czasami wystarczy restart stosu, innym razem trzeba wyjąć i włożyć wtyczkę zasilacza aby znowu był widoczny. Próbowałem nawet na dwóch zasilaczach - jeden 12V i 1.5A, drugi - uniwersalny, 3.3-12V, 0.5A. Any ideas?
[#2] Re: Plipbox - zwiechy

@_arti, post #1

Jakim napięciem zasilasz? Zauważyłem, że przy napięcu 9V są zwiechy a przy 5-6V nie. Poza tym możesz spróbować otworzyć pudełko i poprawić piny (widziałem fotkę od Azzorka z pinami które spadły w transporcie) - powinienem nieco zmienić konstrukcję i wszystko polutować a nie montować "na wcisk".
A, jeszcze jedno - plipbox.config. Spróbuj ustawić MTU na mniejsze (1024 albo nawet 512).

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 10:40:03 przez Jenot
[#3] Re: Plipbox - zwiechy

@_arti, post #1

WIesz co Art, ja miałem dziwną akcję z PlipBoxem dwa dni temu.

Włączam Ami i Plipboxa na drugi dzień normalnie a tu problemy z połączeniem. Tzn Miami się połączyło, ale np. transfer spadał mi podczas siągania z FTP na łeb, nawet poniżej 1kB/s (wcześniej miałem 10-11kB/s bez problemu).

Wystarczyło zrestartować router, bo się okazało, że UPC coś kręciła na łączach. Tak raz na tydzień warto po prostu zrestartować (Wyłączyć z prądu i włączyć po minucie znowu) router.
Po tym zabiegu Wszystko było ok.

Jeszcze jedna uwaga. Kiedy skończę pracę z A500+ i Plipboxem to po wyłączeniu AMigi wyjmuję zasilacz PlipBoksa z gniazda zasilania. Jenot wspominał coś o grzaniu się tem czegoś w środku, zatem wolę pielęgnować cacko :).

Sprawdź też wtyczki (wyjmij i włóż kabel Parallel, podobnie z sieciowym).

Pozdrawiam,

Azz
[#4] Re: Plipbox - zwiechy

@Azzorek, post #3

Jeszcze jedna uwaga. Kiedy skończę pracę z A500+ i Plipboxem to po wyłączeniu AMigi wyjmuję zasilacz PlipBoksa z gniazda zasilania. Jenot wspominał coś o grzaniu się tem czegoś w środku, zatem wolę pielęgnować cacko :).


No to to o czym pisałem - powyżej 6V regulator się grzeje (może jest badziewny, nie wiem). Jeśli macie aktywny hub USB to chyba najlepiej z niego zasilać albo z takiego uniwersalnego zasilacza z gniazdem USB za 20zł (i do gniazda USB w plipboksie). 5V - nie ma co regulować, niec się nie grzeje, nic się nie wiesza.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2014 15:36:14 przez Jenot
[#5] Re: Plipbox - zwiechy

@Jenot, post #4

Jeszcze sprobuje ale wczoraj w nocy, o ile pamietam, to na 6-7,5V nawet nie chcialo odpalic. MTU ustawilem na 1000 ale sprobuje tez z 512.
[#6] Re: Plipbox - zwiechy

@_arti, post #5

Bawię się nowym Plipboxem. Zrywa połączenie co kilka minut. Szukam na PPA i trafiam na ten temat (o ironio!). Czy przez te 10 lat udało się ustalić, co powoduje problem?
1
[#7] Re: Plipbox - zwiechy

@_arti, post #6

Jak dla mnie sa 2 opcje najbardziej prawdopodobne.
1. Za maly stos.
2. Masz cos dziwnego w systemie zainstalowanego.
1
[#8] Re: Plipbox - zwiechy

@Don_Adan, post #7

Stos mogę zwiększyć ale czego konkretnie?
System(y), to AmiKit, CoffinOS i mój CleanWB - na każdym dzieje się tak samo.
[#9] Re: Plipbox - zwiechy

@_arti, post #8

Ja mialem tak samo - kombinowałem na milion sposobów. Na końcu zmieniłem router i przestało zrywać.
1
[#10] Re: Plipbox - zwiechy

@Kwiatki, post #9

Kurcze, u mnie to nie bardzo, bo "routerem" jest PC, który stoi obok.
[#11] Re: Plipbox - zwiechy

@_arti, post #10

Ja plipboxa mam wpietego w extendera wifi.
[#12] Re: Plipbox - zwiechy

@_arti, post #8

Ogolnie systemu, czyli wszystkiego.
Ale jest jeszcze jedna mozliwosc, niektore routery maja filtr na adres MAC, ale to dotyczy glownie (tylko ?) WiFi.
Jak adres MAC sprzetu nie jest na "bialej" liscie to zrywaja polaczenie co jakis czas.
Nie wiem jak to jest z Plipboxem, ale mozesz wejsc na router z przegladarki PC-towej i zobaczyc jak tam masz ustawione.
Ja np. mam taki router, gdzie trzeba dopisywac urzadzenia (ich MAC), ktore ma obslugiwac, bez wpisania adresu MAC, zrywa co jakis czas polaczenie. Takie ekstra zabezpieczenie przed korzystaniem z netu przez inne (nieupowaznione) osoby.
Jak ktos o tym nie wie to zmienia router, bo mu ciagle net sie zrywa.
1
[#13] Re: Plipbox - zwiechy

@_arti, post #6

Miałem to samo.

Pozbyłem się plipboxa jak dostałem WarpNet.

Ogólnie rozwiązanie beta jak dla mnie.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem