kategoria: A1200
[#1] IBrowse i czcionka
Witam
Posiada ktos ladna czcionke do ibrowsa w iso i pl. Uzywam bvision i 1280x1024 ale w tym formacie helvetica jakas taka kwadratowa.
[#2] Re: IBrowse i czcionka

@Sosabowski, post #1

Podstawowe Czcionki ISO.
Może coś z nich da się wybrać. Może ISOTimesPL ??
[#3] Re: IBrowse i czcionka

@Sosabowski, post #1

polecam spróbować czcionek truetype z pakietu afaos
[#4] Re: IBrowse i czcionka

@oldskool, post #3

Właśnie, a możesz łopatologicznie opisać co to ten zestaw afaos i jak to instalujemy?
[#5] Re: IBrowse i czcionka

@Sosabowski, post #4

Tu link
[#6] Re: IBrowse i czcionka

@Sosabowski, post #4

Oczywiście zakładamy, że masz min. 060/80Mhz aby wygodnie i bez nerwów używać AfA OS?
[#7] Re: IBrowse i czcionka

@_arti, post #6

Oczywiście zakładamy, że masz min. 060/80Mhz aby wygodnie i bez nerwów używać AfA OS?


Lekka przesada pakiet znośnie działa na 040/40 , a na 060/50 sympatycznie "delikatne" spowolnienia daja sie we znaki przy uzyciu magic menu , z całego serca polecam ten pakiet
[#8] Re: IBrowse i czcionka

@oldskool, post #7

No to mamy różne definicje słowa "znośnie" ale jak już tu powszechnie wiadomo, dla mnie Wb w 16 kolorach na 030 jest już koszmarnie wolny, więc lepiej się moją opinią nie sugerować
[#9] Re: IBrowse i czcionka

@Sosabowski, post #1

Zainstaluj sobie czcionki Truetype i będzie ok. Artek jest na portalu - http://www.ppa.pl/programy/kodowanie-iso-8859-2-i-czcionki-truetype-w-systemie-amigaos-3.x.html
[#10] Re: IBrowse i czcionka

@Andrzej Drozd, post #9

Zrobiłem właśnie grab ekranu, zobacz jak wyglądają czcionki Truetype na A1200 z BVision i w rozdziałce 1152x864. Niestety wysłałem jpg na TinyPic i obciął on rozdziałkę, ale coś widać. Czcionki są identyczne jak na pececie. :)
http://i59.tinypic.com/2418d52.jpg link

PS. TinyPic jednak nie obcina rozdziałki, należy kliknąć na View Raw Image :)

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 00:55:14 przez Andrzej Drozd
[#11] Re: IBrowse i czcionka

@Andrzej Drozd, post #10

Dzięki za rady. True type ładnie wygląda i takie zrobimy :)
[#12] Re: IBrowse i czcionka

@_arti, post #8

dla mnie Wb w 16 kolorach na 030 jest już koszmarnie wolny

A jakiego Workbencha używasz? Jeśli OS3.5-3.9 to się nie dziwię, że może koszmarnie wolno działać. Te systemy mocno zamulają system, szczególnie GUI odrysowywane w ReAction. Natywny gadtools i BOOPSI masz pod WB3.0-3.1 i tam spokojnie można pracować np. w 64 kolorach (nawet w 256 kolorach) na AGA nawet w rozdzielczości 640x512 i bez FBlita.

No chyba, że potrzebujesz ReAction lub MUI, bądź samego OS3.5+ do programów, których używasz.
[#13] Re: IBrowse i czcionka

@Hexmage960, post #12

Na dowód tego co napisałem postanowiłem sobie dziś zaszaleć! Zainstalowałem więc dziś pakiet NewIcons oraz program Birdie 2000. Wszystko pod czysty WB3.1.

Tutaj zrzut mojego pulpitu. Ekran 640x256 jest w 256 kolorach, AGA, procesor 68030. Wszystko śmiga jak szalone!

Muszę przyznać, że zarówno ikonki NewIcons, jak i tapety Birdie przypadły mi do gustu. Dla aktywnych okienek mam drewnianą tapetę, której tu nie widać.

Pozdrawiam i przepraszam Sosabowskiego, za lekki off-topic.

http://imageshack.com/a/img855/5502/hfdy.png
[#14] Re: IBrowse i czcionka

@Hexmage960, post #13

bardzo ładnie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem