kategoria: A1200
[#1] PCMCIA zapis/odczyt na CF sygnalizowany przez led FDD
Jak w temacie. Na ostatnim SACP była osoba, której A1200 sygnalizowała zapis/odczyt na karcie CF w slocie PCMCIA (adapter) poprzez "miganie" ledy FDD (obudowa desktop). Niestety zapomniałem się w końcu zapytać, jak to zrobił - gdzie co lutował lub nie lutował

Pytanie: czy ktoś może wie jak.. co... z czym...?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 07:31:19 przez newguru
[#2] Re: PCMCIA zapis/odczyt na CF sygnalizowany przez led FDD

@newguru, post #1

[#3] Re: PCMCIA zapis/odczyt na CF sygnalizowany przez led FDD

@PrzemasIII, post #2

Dzięki
[#4] Re: PCMCIA zapis/odczyt na CF sygnalizowany przez led FDD

@newguru, post #1

Zrobiłem to na podstawie schematu amigi (dostępne w necie). Płyta amigi przewiduje taką możliwość i ma do tego odpowiednie miejsca. Na schemacie amigi są też opisane elementy jakie powinny być użyte chociaż jeśli chodzi o tranzystor to użyłem takiego jaki akurat miałem pod ręką - myślę że tu jest duża dowolność ważne tylko aby był odpowiednio prądowo wydajny i był odpowiedniego typu tzn. PNP (lub NPN - nie pamiętam już). A jeśli chodzi o diodę led to podpiąłem się do tej od FDD (nie lutowałem dodatkowego pinu do gniazda z wyjściami do ledów - miejsce tam jest przewidziane). Można to zrobić poprzez połączenie drucikiem odpowiednich pinów od strony lutowania gniazda led (spód płyty) lub łącząc ze sobą drucikiem wyjścia odpowiednich tranzystorów (tego od FDD i dołożonego od PCMCIA - wierzch płyty - ja mam tak właśnie zrobione).
[#5] Re: PCMCIA zapis/odczyt na CF sygnalizowany przez led FDD

@dolek, post #4

Ja mam takie pytanie, czy dioda ta sygnalizuje też pracę karty sieciowej podłączonej pod port PCMCIA czy tylko nośników danych?
[#6] Re: PCMCIA zapis/odczyt na CF sygnalizowany przez led FDD

@gorzyga, post #5

Sygnalizuje też pracę karty sieciowej ale tylko transfer danych, tzn. świeci się jak dane są wysyłane lub odbierane. Nie sygnalizuje czy karta została poprawnie uruchomiona w systemie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem