kategorie: A1200, A500, A600
[#1] "tuning" amigowych dyskietek
Czy ktoś próbował metod zwiększania pojemności amigowych dyskietek ? Wiem, że w C-64 dało się zrobić 340kb z 170 poprzez wycięcie otworu w dyskietce. Nie kojarzę jednak czy podobnie było w amigach.
Jedną z takich metod znalazłem pod tym linkiem
[#2] Re: "tuning" amigowych dyskietek

@lda, post #1

Były swego czasu dostępne "wycinarki" do dyskietek 5ciocalowych - ale to "działało" tylko z jednostronnymi dyskietkami XD
To co w linku zadziała tylko z stacjami dyskietek hd pod amige - a te ponoć są rzadkością :(

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 13:20:32 przez sunater
[#3] Re: "tuning" amigowych dyskietek

@sunater, post #2

a mnie chodzi o dyskietki 3,5. Sam nigdy o tym nie słyszałem, natomiast w dyskietkach 5,25 z C-64 sam wycinałem otworki :)
[#4] Re: "tuning" amigowych dyskietek

@lda, post #1

No to nie przejdzie, bo Amiga ma standardowo rzadkie dyskietki 880kB. Jedynie co to można zmienić system zapisu (było np. DS0) i można było tam wpakować prawie 1MB.
Zostaje jedynie wymiana na gęstą stację, ale w dzisiejszych czasach nie ma to sensu, jest dostępnych tyle fajnych rozwiązań, że mija się to z celem.
[#5] Re: "tuning" amigowych dyskietek

@flops, post #4

Kiedyś się tym bawiłem, znaczy się dograłem do WB sterownik dyskietek pozwalający na zapis ponad 1mb danych. Fajna sprawa jeśli ma się gołą amigę, inaczej bardziej wygodne jest kupno HD i rozbudowa w dalszej perspektywie. Słyszałem też o sterwoniku który pozwalał na nagrane 1,2mb. Oczywiście takie dyskietki same nie będą się bootować bez wcześniejszeg załadowania WB z sterownikiem.
[#6] Re: "tuning" amigowych dyskietek

@Gżegżółka, post #5

Mnie się zdarzało z powodzeniem korzystać z formatu 960KB, ale format 1,1MB z moich doświadczeń był bardzo zawodny.
A co do wiercenia dziurek to można dyski DD na HD tak przerobić by na PC tak formatować, bo do Amy ciężko o stosowne napędy. Zresztą więcej zalet ma twardziel a dyski do kąta gdzie ich miejsce. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem