kategorie: A500, Programy
[#1] Cheater Hijacker Virus
Cześć wszystkim ,
to mój pierwszy post tutaj, ale często sobie tutaj zaglądam żeby poczytać o Amigach ,
interesują mnie retro kompy itp. Jakiś czas temu znajomy Atarowiec nagrał mi WB ale niestety
dyskietka się zwaliła zanim zdążyłem coś przesłać i nie chcąc mu dalej zawracać gitary postanowiłem że kupię na allegro zestawik - kabel + dyskietka do przesyłania danych Amiga->PC.

Mam 2xszt A500 z odzysku bez żadnych dyskietek więc stwierdziłem że taki zestaw załatwi sprawę zdobycia softu. Jakież było moje zdziwienie po otrzymaniu przesyłki - gdy okazało się że stacja nie przeczytała dyskietki. Stwierdziłem że Amiga ma swoje lata więc może stacja jest uwalona. No to sprawdzam na drugiej Amidze - też dupa. Przerobiłem jeszcze stację od PC - no bo może obydwie padły - ale też nie działała. Napisałem do sprzedającego że mi nie działa dyskietka - na co ten z uśmiechem odpisał mi że potrzebuję do odpalenia tej dyskietki .. Workbencha.

Trochę mnie to rozjebało bo co to za zestaw do przesyłania danych który nie działa bez WB. Kurde jakbym miał WB to nie potrzebowałbym od niego żadnej dyskietki ani kabelka bo przecież system oferuje taką komunikację w standardzie a kabelek to 5 min roboty. Według mnie dołączona dyskietka powinna być bootowalna - więc mocno się o to wykłucałem. W końcu otrzymałem dyskietkę i udało mi się ponagrywać trochę softu.
Niestety z wykłuconą dyskietką dostałem też bonusa - na 100% po złości dołączonego przez sprzedawcę z allegro:

http://www.teyko.com/View.aspx?id=72&name=Cheater+HiJacker

Pomijam tutaj mój komentarz na temat tej osoby - szkoda czasu na takie pierdoły i nie miejsce na to. Wyczytałem że mój bonus to wirus który doczepia się do każdej dyskietki. Objawy są takie że chyba rozwala boot-block - no i zaczęły mi wychodzić błędy CHECKSUM - dyskietek po kilku użyciach nie da się odczytać.

Czy ktoś z was powie mi jakim programem mogę to badziewie usunąć ? Nie mam hdd - więc tylko jakiś program na dyskietce lub nie wymagający instalacji. Moja Amiga ma 1MB ramu tylko.

Dzięki z góry za pomoc.
[#2] Re: Cheater Hijacker Virus

@darque, post #1

Najpierw poszukaj w okolicy zamieszkania uczynnego Amigowca, tak będzie taniej,szybciej i prościej.
Wirusa nie musiałeś dostać celowo, w czasach przed twardymi dyskami nikt sobie takimi pierdołami jak wirus głowy nie zawracał, wyjmował dyskietkę, robił reset i wkładał kolejną bez wirusa (jak dobrze trafił).
Sam bootblock załatwisz komendą Install z katalogu C: (ale sugerował bym start z niezainfekowanej dyskietki), programy antywirusowe w twojej sytuacji można pominąć.
Błędy sumy kontrolnej to nic dziwnego i nie muszą powstawać w wyniku działalności wirusa.
Kup/zorganizuj paczkę dobrych dyskietek i podskocz do Amigowca z okolicy żeby ci nagrał to co potrzeba.

A następnym razem jak będziesz coś kupował to napisz do sprzedawcy i spytaj czy będzie to działało z taka konfiguracją/zestawem jakim dysponujesz.


Pozdrawiam
[#3] Re: Cheater Hijacker Virus

@RadoslawF, post #2

Ok , to spróbuję z komendą install - znalazłem jeszcze w sieci taki opis tego wirusa :

Name : CHEATER HIJACKER

Aliases : No Aliases

Type/Size : Boot/1024

Original : Lame Blame

Symptoms : No Symptoms.

Discovered : 06-04-92

Way to infect: Boot infection

Rating : Less Dangerous

Kickstarts : 1.2/1.3/2.0

Damage : Overwrites Boot.

Removal : Install Boot.

Comments : The Cheater Hijacker virus is another LameBlame clone.
-> See LameBlame.

No to chyba faktycznie wina moich dyskietek że errory sypią a nie tego wirusa bo on chyba nic nie robi poza wkurzającym komunikatem i dołączaniem się do kolejnych dyskietek.
[#4] Re: Cheater Hijacker Virus

@darque, post #1

Dziwne podejście tego sprzedawcy, nie rozumiem jaki to problem umieścić na dyskietce pliki loadwb, assign, endcli, którymi można minimalistycznego workbencha (właściwie to sam plik loadwb wystarczy), jeżeli przesyła się pliki z pomocą wiersza poleceń, to wystarczyło zrobić bootującą dyskietkę.
[#5] Re: Cheater Hijacker Virus

@sanjyuubi, post #4

Licencja? Przecież sprzedający do Workbencha nie ma praw i takie nagrywanie to łamanie prawa.
[#6] Re: Cheater Hijacker Virus

@flops, post #5

Licencje sprzedający miał za przeproszeniem w dupie bo od strony PC'ta otrzymałem program który jest tak samo legalny jak Amiga to konsola przenośna produkcji portugalskiej.

Osobiście nie uważam aby nagranie dyskietki z WB osobie która ma Amigę było łamaniem licencji - skoro ta była dodawana za darmo z komputerem. Nie ma co się czepiać takich pierdół. Nie o tym zresztą jest ten wątek - a o wirusie cheater hijacker. Podążam właśnie za radą kolegi z drugiego postu i z niezainfekowanej dyskietki formatuję czyste dyskietki co do których jestem pewien że są ok (bo działają w moim Atari ST) i mam nadzieję że będzie śmigać.
[#7] Re: Cheater Hijacker Virus

@darque, post #1

Kilka lat temu też kupilem na alledrogo kabel null-modem wraz z dwiema dyskietkami dołączonymi do zestawu. I tak samo jak w Twoim przypadku, ta amigowa dyskietka zawierała wirusa. Pamiętam, że popsuł mi wtedy jedną z partycji dysku twardego, ale już nie jestem pewien czy to naprawiłem czy też nie, dysk i tak zmieniłem na nowy ze względu na liczne badblocki i małą pojemność. Myślę więc, że wirus jest dostarczany jako standardowe wyposażenie a nie z zemsty, chyba że mówimy o różnych sprzedawcach.
[#8] Re: Cheater Hijacker Virus

@Orson, post #7

Faktycznie mógł być dodany przez przypadek.
W każdym bądź razie poradziłem sobie z tym wirusem - na kilka prób przesłania WB po kabelku udało mi się jakoś zrobić że wirusowi nie udało się podłączyć do nagrywanej dyskietki. Fart chyba. Tak czy inaczej diabelstwo zniknęło - nie wyskakują mi już ramki w stylu guru meditation od tego wirusa więc jest ok.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem