kategoria: Programy
[#1] Zrzut pamięci do pliku
Czy jest jakiś tool którym można było by zrobić dump jakiegoś obszaru FAST-u do pliku?
Jeszcze lepszy byłby taki którym można było by wyrwać załadowane do ramu device
[#2] Re: Zrzut pamięci do pliku

@Kilos, post #1

Jedna z opcji to Action Replay. Były wersje sprzętowe do A500 (mam - MKIII) i zorro. Miałem też kiedyś jego emulację na AGA i nic nie zwojowałem (brak A1200/A4000). Na ECS ani CV64 nie dało się tego uruchomić. Może źle emulowałem AGA bo i tego z ciekawości próbowałem. szeroki uśmiech
[#3] Re: Zrzut pamięci do pliku

@Rafał A-3000, post #2

Mam Happy Freezer w małym Atari, ale do A500 nie pasuje
AR by się nadał, ale raczej nie kupię specjalnie do tego projektu, kombinuje sobie z Mega Ramem HD, chciałbym wyrwać elsat.device po modyfikacji przez loadide i zmodyfikowane wrzucić do romu, ot taka fanaberia
[#4] Re: Zrzut pamięci do pliku

@Kilos, post #3

Jak nie znajdziesz innej opcji to mogę Ci pożyczyć Replaya (pokryjesz tylko koszty przesyłki w obie strony). Tylko z tego co wiem on zrzuca tylko pamięć powyżej 512kb. Musiałbym to jeszcze sprawdzić. Chyba że Ty się w tym orientujesz.
[#5] Re: Zrzut pamięci do pliku

@Rafał A-3000, post #4

dzięki bardzo, ale dałem radę, tzn. znalazłem kilka toolsów, najbardziej podpasował mi MemoryViewer produkcji polskiej zresztą, można zrzucić i zapisać każdy obszar, tylko niestety miałem złe wyobrażenie o tym jak wygląda załadowany do pamięci sterownik, staram się przez to przegryźć aktualnie, ale ciemno to widzę póki co
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem