kategoria: A1200
[#1] lekkie zaklocenia obrazu na A1200 (RGB-VGA i Composite)
Hej,

W koncu dorwalem przelotke DB23(RGB)->VGA i podpialem go do monitora zamiast starego kabla composite.
Na composite obraz delikatnie "rwal" ale byl w miare stabilny, wydaje sie ze ma lekkie zaklocenia.

Na kablu RGB obraz jest duzo bardziej stabilny ale widac tez 2 inne rodzaje zaklocen,
na zdjeciu widac pionowe geste pasy - jasniejsze i ciemniejsze,
i do tego sa tez pionowe zygzakowe linie (te sa duzo rzadsze niz pasy), troche slabo to widac wiec zalaczam tez link do krotkiego filmiku na ktorym latwiej je zobaczyc.

Zastanawiam sie czy moze to byc spowodowane jakoscia przelotki (kupilem gotowa, nie zagladalem do srodka) albo kabla VGA?

Moja 1200 nie wydaje sie byc rozbierana (zaciski ktore trzymaja metalow ekran razem nie wygladaja na kiedykolwiek odginane), jedyne co widze ze bylo w niej robione to zasilanie do dysku 3.5 "podkradzione" ze zlacza stacji dyskietek. Nie wiem tez dokladnie jaka to wersja plyty glownej (ale na pewno nie ESCOM'owa).

Nie balbym sie poprawic suchego lutowania zlacz gdyby byla taka potrzeba ale bardziej zaawansowana naprawa bylaby raczej poza zakresem moich umiejetnosci...

Czy ma ktos pomysl jak sie do tego zabrac i naprawic problem ?

Fotka - kabel RGB - http://imgur.com/jI97OwJ

Filmik - dropbox - https://www.dropbox.com/sh/6ljocrczmcx6kfk/p8yWigPcP1

Fotka - kabel Composite (starsza) - http://imgur.com/CNJIRnN
(widac ze pomimo skalowanego obrazu do rozmiaru ekranui fonty nie sa "smooth" tylko lekko porwane), niestety nie mam foty bez powiekszenia na ktorej dokladnie byloby widac roznice miedzy RGB a composite...

Dzieki
[#2] Re: lekkie zaklocenia obrazu na A1200 (RGB-VGA i Composite)

@kubatyszko, post #1

Co do podłączenia przez przelotkę RGB-VGA, to to co masz na tym wyświetlaczu LCD (te artefakty) to kwestia ustawień Phaze, Clock itp z poziomu panelu LCD.
[#3] Re: lekkie zaklocenia obrazu na A1200 (RGB-VGA i Composite)

@BULI, post #2

Hmm, wydawalo mi sie ze probowalem tych ustawien, ale sprawdze jutro rano.
[#4] Re: lekkie zaklocenia obrazu na A1200 (RGB-VGA i Composite)

@kubatyszko, post #1

Po podłączeniu ami do TV też są te paski?
[#5] Re: lekkie zaklocenia obrazu na A1200 (RGB-VGA i Composite)

@BULI, post #2

Niestety nic nie pomoglo, jak zmieniam Phase to te cienkie linie sie przesuwaja, ale nie ma ustawienia przy ktorym by ich nie bylo.
Pixel clock w ogole nic nie daje, monitor pokazuje mi wartosc -6000 czy cos podobnego, jakakolwiek zmiana w ogole psuje obraz.

Na composite paskow nie ma, wiec faktycznie moze to miec zwiazek z monitorem (Dell U2410 - w miare "nowoczesny", ma wszystkie zlacza wlacznie z composite (nie ma jedynie tunera), jak widac radzi sobie i z 15kHz ale sa te nieszczesne pasy..

Telewizor mam ale Japonski (NTSC) i nie wiem czy da rade w nim w ogole ustawic tuner i sprawdzic, ale sprobuje, przynajmniej bedzie wiadomo czy to faktycznie kwestia monitora...
Mam tez inny monitor ale ten raczej 15kHz nie pociagnie, chociaz moze sprobuje.
[#6] Re: lekkie zaklocenia obrazu na A1200 (RGB-VGA i Composite)

@kubatyszko, post #5

Wychodzi na to, że ten monitor tak ma :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem