kategoria: CDTV
[#1] Czerwony ekran przy starcie
Czy ktoś z Was wie skąd może się brać ten czerwony ekran przy starcie?
Amiga działa prawidłowo, czy to jest jakiś błąd a może winny jest przewód rgb?
[#2] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Skiba, post #1

Tutaj jest coś na temat kolorów przy starcie /klik/.
Heh, dopiero teraz obejrzałem co jest na filmiku. Więc to chyba nie o to chodzi.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2014 19:11:53 przez glon
[#3] Re: Czerwony ekran przy starcie

@glon, post #2

Znam oznaczenie koloru czerwonego, tylko jeśli byłby uszkodzony rom to amiga nie powinna zatrzymać się na tym kolorze podczas startu? Miałem kiedyś padniętą pamięć i rom na płycie A500 i tak się właśnie działo.
[#4] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Skiba, post #3

CDTV stała odłączona od prądu przez kilka godzin. Włączyłem ją bez żadnych peryferii i problemu z kolorem nie ma. Po podłączeniu stacji dyskietek też jest ok. Kolor czerwony występuje gdy podłącze mysz lub klawiaturę, działają one bez zarzutu tak jak cały sprzęt więc o co w tym wszystkim chodzi?
[#5] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Skiba, post #4

Masz zainstalowany interfejs dżojstików? Jeśli tak, to odłącz go i spróbuj znowu.

Pozdrawiam,

Azz
[#6] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Azzorek, post #5

Niestety nie posiadam interfejsu.
[#7] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Skiba, post #6

Sprawdzałeś inne klawiatury i myszki od CDTV?

Pozdrawiam,

Azz
[#8] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Azzorek, post #7

Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
[#9] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Skiba, post #8

Kupiłem dzisiaj sprawną płytę na przekładkę układów. O dziwo po zmianie kicka procka problem zniknął.
Przynajmniej wiem co było uszkodzone ;)
[#10] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Skiba, post #9

To teraz kolejne zdjęcie ze sprzętem trzeba do graffiti dodać. :)
[#11] Re: Czerwony ekran przy starcie

@Rafał A-3000, post #10

Heh przyjdzie i na to czas:)
Do zobaczenia na kolejnym SACPieOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem