[#1] Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200
Ostatnio pod watkiem `Nowosci z firmy elbox` link trwala dyskusja na temat jak i czy sie w ogole da zmiescic Indivision AGA i Fast ATA w Amidze 1200. Wyslalem fotki jak wyglada to u mnie i rzekomo to dzialalo i obudowa tez sie zamykala, jednak po glebszej analizie zauwazylem, ze dolna kosc kicstartu mocno napierala na metalowa czesc klawiatury przez co kosc sie grzala i mialem problemy ze stabilnoscia, wiec ten pomysl musialem sobie podarowac.

Nie chcialem jednak sie poddawac i rezygnowac z FastATA (Indvision rzecz jasna mialo pierwszenstwo) no i ze wzgledu na to, ze tylko dolna kosc kickstartu stykala sie z klawiatura wpadlem na pomysl by ta kosc przylutowac pod spod FastATA.

Przy gornej kosci kickstartu wpialem 2 podstawki od spodu FastATA, a przy dolnej wpialem tylko jedna podstawke do ktorej dolutowalem dolna kosc kickstartu. Jedynym minusem tego rozwiazania jest to, ze trzeba przylutowac dolna kosc na stale do FastATA. Jesli chodzi o mnie to w ogole nie bylo z tym problemu, tak czy owak chcialem miec za wszelka cene i to i to wiec u mnie z podjeciem takiej decyzji problemu nie bylo.

Teraz wszystko lezy perfekcyjnie, nic sie nie styka, nic nie napiera. Jedyny kontakt fizyczny Indivision AGA z FastATA jest w prawym gornym rogu tam gdzie lezy plastikowa czesc kabla, ktory wpiety jest do Indivision AGA, ale w niczym to nie przeszkadza. Klawiatura z obudowa zamykaja sie perfekcyjnie, nic nie wchodzi na sile, wlazi jak w maslo. Nawet jest jeszcze luz okolo 2mm pomiedzy dolna czescia FastATA, a klawiatura.

Ciekaw jestem czy ktos sie szarpnie na cos takiego :)













[#2] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@sordan, post #1

Też walczyłem z tym problemem i u mnie wygląda,to tak reszta jest w graffiti.Obudowa się fajnie domyka,bez zgrzytów.
[#3] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@sordan, post #1

No bardzo ładnie.
Ja myślę o tym żeby IndiVision (które powstało znacznie później niż FastATA i szkoda, że Jeans nie wziął poprawki na ten sprzęt) zrobić na taśmie, albo kogoś poprosić o zaprojektowanie prostej "przedłużki" na PCB, wtedy zmieszczę MEdka i FastATA razem z INdiVision.
[#4] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@BULI, post #3

odświeżam ten wątek, mam fast ata 4 i indivision w A1200 desktop i chciałbym poznać aktualne rozwiązania montażu. Ktoś coś podpowie?
chciałbym to połączyć w jednej obudowie żeby nie było żadnych konfliktów i zwiechów
[#5] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@JacK_Swidnik, post #4

same dołożenie podstawek pod ROMy nie rozwiąże mi problemu, nawet wtedy jak oryginalne podstawki bym wylutował i wlutował precyzyjne pod kątem jak ze zdjęcia, patrzyłem dzisiaj że się to mi nie zmieści pod klawiaturą
ja mam Rom-y na podstawkach precyzyjnych te programowalne elektrycznie z przełacznikiem więc nie ma szans

rozwiązaniem by było przesunięcie romów na dodatkowej płytce/riserze ?
[#6] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@JacK_Swidnik, post #5


Witam. Poszukuję takiego risera do fastaty, tzn wiem że muszę go skleić z dwóch dil dip 40, ale gdzie można dostać na takich długich nóżkach? U siebie nie będę wylutowywal podstawek pod Romy, szukam takiego rozwiązania aby można było bez problemu to założyć a kiedyś może wrócić do dawnego układu.
Pozdrawiam.
[#7] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bociek78, post #6

...

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2023 16:49:06 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#8] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bociek78, post #6

Ebay

W PL szukaj pod nazwą "DIP/DIL40 do owijania"
1
[#9] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bociek78, post #6

Tu masz gotowca: link
1
[#10] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@AmiClassic, post #9

Witam. Fast ATA zainstalowany. Raiser dorobiłem sobie sam. Po podłączeniu dysku do fastaty system startuje pomyślnie. Domyślam się więc że fizycznie instalacja sprzętu wypadła dobrze. Niestety próbowalem zainstalować sterownik i pojawia się komunikat że nie znaleziono fast aty. Dodam że sterownik mam w wersji V. Może to niewłaściwy sterownik ale nie mogę odgadnąc jaką rzeczywiście mam wersję aty. Może mi koledzy pomogą? Zamieszczam fotkę

[#11] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bociek78, post #10

Uruchom ata3prefs.
Najlepiej zrób to CLI, bez s-s w early-menu.
1
[#12] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bociek78, post #10

zrób tak
wpisz w ss :
C:ATA3.driver QUIET

sterownik daj do c
1
[#13] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Dorian3d, post #12

Dzięki. Podziałało. Fastata okazał się w najstarszej wersji, reinstalacja sterowników załatwiła sprawę, transfer ponad 6,5mb więc dobrze. Pozdrawiam.
[#14] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bociek78, post #10

Wrzuć fotki bo ja sam zastanawiam się na fast atą a chciałbym to zamontować jak najmniej inwazyjnie a i znają się osoby co też skorzystają ok, racja
[#15] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bociek78, post #13

6,5mb tyle co ja mam w III fast
1
[#16] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bartek2075, post #14

W A1200 z apollo60 wyciskam ponad 8mb, ale tam mam wersję V .




PS może pierwsza fotka tego nie oddaje za bardzo ale jest tam zachowany pewien kąt nachylenia fastaty który nie pozwala na kontakt z Indii.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2023 16:16:12 przez Bociek78
[#17] Re: Indivision AGA + Fast ATA jednoczesnie w Amidze 1200

@Bociek78, post #16

Witam. Jako że problemy się zaczęły niedawno a wcześniej ich nie było więc pomyślałem że jest to spowodowane atą. Testując pamięć wiesza się w tym momencie

Poza tym przestał działać reset z klawiatury mimo że wszystkie klawisze działają . Nie chce wbić trzech klawiszy naraz.


Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem