kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV
[#1] UTF8 na klasyku
Wczoraj w końcu uruchomiłem swoją Amigę 600 z ACA620 i od razu wziąłem się do testowania programów sieciowych. Na naszym IRCu obowiązuje UTF8, jest możliwe ustawienie na klasyku (mam AmigaOS3.1) aby UTF8 działał jako domyślne kodowanie znaków Jeśli tak to jakie pliki są mi potrzebne aby to zrobić
[#2] Re: UTF8 na klasyku

@QkiZ, post #1

A jest jakaś biblioteka czy coś, co obsługiwałoby UTF na (jakiejkolwiek) Amidze?
[#3] Re: UTF8 na klasyku

@_arti, post #2

Jest.
[#4] Re: UTF8 na klasyku

@grxmrx, post #3

No ok, ale sama biblioteka i pliki charset nie załatwią sprawy. Potrzebna będzie mapa klawiatury i czcionki w systemie z obsługą UTF8, tak myśle...
[#5] Re: UTF8 na klasyku

@QkiZ, post #4

Biblioteka służy do konwersji w locie, musisz używać programów, które korzystają z tej biblioteki i ustawień konwersji w tychże programach.
[#6] Re: UTF8 na klasyku

@QkiZ, post #1

Dla AmIRC-a jest wtyczka przekodowująca, ale została wydana chyba tylko w wersji dla MorphOS-a.
[#7] Re: UTF8 na klasyku

@cholok, post #5

Tak też myślałem. Potestuje dziś WookieChat jak będzie śmigał z IRCem. W sumie to tylko do IRCa mi ten UTF8 potrzebny.
[#8] Re: UTF8 na klasyku

@QkiZ, post #1

nie ma tak wygodnie, ale bez probl;emu mizesz miec amige i amirca w iso, i w locie transkodowac do utf.
[#9] Re: UTF8 na klasyku

@Valwit, post #8

Gdzieś coś czytałem o tym, trzeba jakiś dodatek do AmIRCa instalować
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem