kategoria: CDTV
[#1] CDTV i ACA 620
Witam
Gdyby w CDTV zastosować procesor w obudowie plcc, to czy byłaby możliwość uruchomienia karty ACA 620?
Pozdrawiam
Skiba

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 10:51:15 przez Skiba
[#2] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #1

Nie.
[#3] Re: CDTV i ACA 620

@sanjyuubi, post #2

dzięki za tak wylewną i konkretną wypowiedź OK
[#4] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #3

[#5] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #3

Odpowiedź adekwatna i wyczerpująca temat zadanego pytania w obecnej formie.
[#6] Re: CDTV i ACA 620

@sanjyuubi, post #5

Nie mam takiej wiedzy jak Ty, i raczej już jej nie zdobędę. Więc prosiłbym o wytłumaczenie. Jeśli konstrukcyjnie są to te same procesory, to musi być coś na samej płycie cdtv? Prosiłbym o wytłumaczenie


Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 20:51:20 przez Skiba
[#7] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #6

Nie chodzi o wiedzę, tylko o sformułowanie pytania. Na pytanie z postu #1 można odpowiedzieć tylko TAK albo NIE i taka odpowiedź padła, a dlaczego jest TAK a NIE inaczej to już inna sprawa. A500, a zatem i w CDTV procesor do komunikacji z peryferiami jak CIA używa wbudowanego trybu ich obsługi za pomocą sygnałów E, VPA, VMA, 68020 nie posiada takich sygnałów i potrzebna by była dodatkowa logika. W A600 sygnały E, VPA i VMA procesora nie są do niczego podłączone, sygnały te są generowane przez Gayle, stąd podłączenie 68020, który nie potrafi się natywnie komunikować z peryferiami jest relatywnie proste.
[#8] Re: CDTV i ACA 620

@sanjyuubi, post #7

Czyli kiszka z turbo :(
[#9] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #8

Z tego turbo, były karty dla A500 i mają one prawo działać z CDTV. Jeśli wymiary nie zablokują ich instalacji.


Pozdrawiam
[#10] Re: CDTV i ACA 620

@RadoslawF, post #9

Chyba pozostaje tylko Zeus68k
[#11] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #10

Ze współczesnych pewnie tak, ale z używanych powinieneś trafić na coś z 020 lub 030. I myślę że 030/25MHz będzie szybsze od 000/50MHz.


Pozdrawiam
[#12] Re: CDTV i ACA 620

@RadoslawF, post #11

Z CDTV działa np. Derringer z 030 + FPU + 32MB FAST na pokładzie

Karta stara, fakt. CDTV też zapewne nowa nie jest.
[#13] Re: CDTV i ACA 620

@stachu100, post #12

Poszukam tej karty w takim razie, choć pewnie nie obejdzie się bez cięcia obudowy.
[#14] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #13

Ten wynalazek elboksu /turboflajer bodaj/co to mial byc w grudniu 2013 ma byc na gniazdo procesora w a500, jak wyjdzie /o ile wyjdzie/ będzie jak znalazł do rozbudowy cdtv.
[#15] Re: CDTV i ACA 620

@fazior, post #14

Nie wszystkie karty od A500 chodzą na cdtv
[#16] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #15

Ale chyba łatwiej nakłonić taką kartę od A-500 do pracy z CDTV niż od Amigi 600. W ogóle to nie wiem co ma A-500 a czego nie CDTV, ale pewnie dało by się zrobić jakiś raiser i może podpiąć ACA-500 albo poczekać na 520. Albo w ogóle zrobić bounty i zbudować 8mb fast i do tego 010/020/030 zależy od ilości zainteresowanych. I takie coś można by zrobić w trzy miesiące.

W ogóle to nie interesuje mnie CDTV, może trochę mnie interesuje tzn. samo midi w nim zawarte tzn jak jest na bramkach to jest zamulacz ale jak jest na IC pc 900 to spoko chodzi nie wiesz może na czym tam jest to midi zrobione.
[#17] Re: CDTV i ACA 620

@amizet, post #16

W ogóle to nie wiem co ma A-500 a czego nie CDTV


Pytanie raczej powinno brzmieć: co ma CDTV, czego nie ma A500, a co powoduje, że niektóre karty turbo od A500 mogą niedziałać.

ale pewnie dało by się zrobić jakiś raiser i może podpiąć ACA-500


Nie dałoby się, gdzie niby chciałbyś ten riser wetknąć? Pod złącze CPU? Gdzie nie ma wszystkich potrzebnych sygnałów? Na złącze diagnostyczne, gdzie ACA500 i tak nie zadziała, bo nie wspiera innych urządzeń DMA w łańcuchu AutoConfig (np. wbudowanego w CDTV napędu) ?

Albo w ogóle zrobić bounty i zbudować 8mb fast i do tego 010/020/030 zależy od ilości zainteresowanych. I takie coś można by zrobić w trzy miesiące.


Powiem krótko: powodzenia. Zwłaszcza z tymi trzema miesiącami.

siedzi, pije i chrupki
[#18] Re: CDTV i ACA 620

@strim_, post #17

Tzn. CDTV jest bardziej rozbudowana od A-500, czemu ACA nie wspiera DMA innych urządzeń, w ogóle napęd CDTV można pominąć i zastąpić go innym napędem IDE. Nie wspieranie innych urządzeń w DMA u ACA jest spowodowane przez soft czy hard?

strim_ z tobą to by było z dwa miesiące

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 12:25:45 przez amizet
[#19] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #13

Niestety w standardowej obudowie się nie zmieści...
Trzeba ciąć.
Mam Derringera w A500, tam wchodzi ładnie (rzecz jasna).
[#20] Re: CDTV i ACA 620

@stachu100, post #19

Wie może ktoś z Was co mają te karty Turbo CD, Derringer , Zeus68k, że działają z CDTV?
[#21] Re: CDTV i ACA 620

@Skiba, post #20

Pewnie pamięć karty nie koliduje z pamięcią napędu oraz emulują potrzebne sygnały (widocznie ktoś projektując od razu pomyślał o CDTV).
[#22] Re: CDTV i ACA 620

@amizet, post #16

pokłony A500 pokłony
wymiotuje CDTV puszczenie pawia
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem