kategoria: Programy
[#1] Program do napisów
To raczej nie był edytor tekstowy, a można było w nim robić ładne napisy z gotowych wielokolorowych czcionek, były tez chyba takie pseudo 3D, ktoś coś może kojarzy? pomysł W nazwie programu być może było słowo "text" pomysł Na Amidze 500 mi to hulało pomysł
[#2] Re: Program do napisów

@parallax, post #1

Calligrapher?
[#3] Re: Program do napisów

@parallax, post #1

Broadcast Titler?
[#4] Re: Program do napisów

@rjack, post #2

Cholera, nie wiem pomysł
Po uruchomieniu pokazuje się info w górnej belce, po czym po chwili znikapomysł



Masz jakiś zrzut ekranu z tego programu? pomysł
[#5] Re: Program do napisów

@at0m, post #3

Nie, ale też można było dodawać rożne efekty, textury, ale raczej bez animacji pomysł Z tego co kojarzę, to górne menu było dosyć rozbudowane pomysł
[#6] Re: Program do napisów

@parallax, post #5

RSI Demo Maker ?
[#7] Re: Program do napisów

@Norbert, post #6

Demo Maker na pewno nie pomysł
[#8] Re: Program do napisów

@parallax, post #1

Pewnie Super Frog ;)
[#9] Re: Program do napisów

@parallax, post #1

Candy Factory
[#10] Re: Program do napisów

@pekdar, post #9

Niestety nie
[#11] Re: Program do napisów

@parallax, post #1

Może FantaVision. Program jest do robienia prostych animacji ale o ile pamiętam miał też ładne czcionki do robienia ruchomych napisów itp.
[#12] Re: Program do napisów

@parallax, post #10

A może SCALA lub MediaPoint?
[#13] Re: Program do napisów

@Hexmage960, post #12

FantaVision, SCALA - znam te programy i to nie one pomysł MediaPoint - to nie ten Tam ty program był raczej z lat 80 lub początku 90 i na 95% nie można tam było robić w nim animacji pomysł
Miałem go na dyskietce, na 1.3 śmigał pomysł

Można było dodawać też różne gotowe elementy pod tekst, jak np.: elipse, diamond (do tych nazw nie jestem za bardzo pewny) ;)

A uruchomił ktoś ColorText co dałem zrzut w poście nr 4? pomysł
[#14] Re: Program do napisów

@parallax, post #1

Chodzi o program Video Generic Master.Swego czasu rewelacja.Super efekty niedostępne dla peceta.
[#15] Re: Program do napisów

@simka113, post #14

Cholerka, a już myślałem że to tenpomysł Tam było menu w górnej belce i chyba był bardziej rozbudowanypomysł No i tam były czcionki też z teksturami lub/i można było samemu nakładać pomysł
[#16] Re: Program do napisów

@simka113, post #14

Raczej nie. VGM w swoim czasie był bardzo dobrym programem, ale zbyt wielu opcji i efektów nie oferował. Można było wybierać sposób scrollowania tekstu, zmieniać kolory tła. I chy6ba nic specjalnie więcej. Znacznie ciekawszy jest TV Show - można przygotowywać plansze w dowolnym programie graficznym i wybierać sporo efektów przejść. A już rewelacją i cudem na cudami;) był Broadcast Titler, w swoim czasie w pełni profesjonalny program. Z wbudowanym konwerterem czcionek, o ile dobrze pamiętam. link


Serdeczności
Des
[#17] Re: Program do napisów

@Norbert, post #6

Dzięki Demo Maker zarobiłem kupę kasy:) Czołówki do ślubów/wesel/innych dowolnych uroczystości czyniły piorunujące wrażenie, zwłaszcza mieszkańcy okolicznych wsi (nie nabijam się, sam jestem zdeklarowanym wsiokiem) dostawali obłędu i zamawiali czołówki wielominutowe, za które się doliczało ekstra pieniądze. Kicz taki, że włosy siwieją i ręce opadają, ale sprzedawało się wybornie.

Serdeczności
Des
[#18] Re: Program do napisów

@Des, post #17

Ja dawniej przy pomocy Demo Maker zrobiłem zdaje się w dwóch albo trzech grach krótkie wstawki przed grą, chyba w tym programie jest opcja żeby zapisał w bootblocku, po kliknięciu znikała animacja i ładowała się gra pomysł Pamiętam, że nie na wszystkich grach to działało pomysł Nie wiem jakim cudem, ale jakoś wykminiłem, że można na tym programie takie coś zrobić i przez jakiś tam okres bawiłem się nim pomysł

Chyba na dzisiaj dam już sobie spokój z tym programem do tych napisów, może jutro mi coś bardziej zaświta pomysł
[#19] Re: Program do napisów

@parallax, post #18

RSI Demo Maker uzywalem na standardowej A1200 bez fast, ale za to z dyskiem (jaka wygoda)
Czołówki na wesela. To były czasy :)
[#20] Re: Program do napisów

@parallax, post #13

Skoro nie FantaVision, to może Digi Paint 3? Też działał pod 1.3. Wiem, że na pewno któryś z nich miał świetne kolorowe fonty, które sprawiały nawet wrażenie 3d. FantaVision ma program do malowania i scen. Myślałem o tym graficznym... Byłem pewien, że to ten. :(
[#21] Re: Program do napisów

@Rafał A-3000, post #20

Znam też Digi Paint i to nie ten :) Paint Brush, Paint Bench... W tym programie o który mi chodzi nie można było malować, nie przypominam sobie pomysł Opcje były w górnej belcepomysł O ile sobie przypominam, to on był głównie do tekstu + jakieś podkłady można było dawać, tylko nie pamiętam za bardzo, czy tam były tylko gotowe z których można było korzystać, czy też można było te dane kształty ubierać w zewnętrzne wzory pomysł
[#22] Re: Program do napisów

@parallax, post #4

Uruchamiasz ColorText, to jest jakby patch, a potem Calligraphera.
[#23] Re: Program do napisów

@Rafał A-3000, post #20

Digi Paint 3 do dziś jest świetną zabawką dla Amigowców lubiących odskulowy klimat dłubania w grafice. Rewelka, pracował tylko w HAM, odpalał się z dyskietki na A500, dołączony doń przykładowy obrazek "Lady" jest jedną z amigowych legend. Ale do tworzenia napisów to się Digi raczej nie nadawał. link

Serdeczności
Des
[#24] Re: Program do napisów

@Des, post #23

Rzeczywiście. Tam chyba tylko było możne tekst owinąć na np. kuli jako brusha.
[#25] Re: Program do napisów

@cholok, post #22

To chyba nic nawet nie daje, ale to i tak nie ten program
[#26] Re: Program do napisów

@parallax, post #1

Witam

Ten program to pewnie TVText. Fajny był, banalny w obsłudze i na 0,5 mega chodził.

Na chomiku jest: TV Text v1.0 (1987)(Zuma Group).adf

Pozdr

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 23:24:59 przez mastaszek
[#27] Re: Program do napisów

@Des, post #23

Nie wiem jak wam ale mnie jak robię konwersję (używając na pc albo infranview albo xnview) ze zrobionego na amidze .iff na np. jpg czy bmp czy inny bardziej pc-towy format grafiki to rzeczy robione w Digi Paint 3 o ile się nie mylę wychodzą mi z kolorami 1:1 idealnie tak samo, a malowane w Deluxe paint i przekonwertowane tego tą samą metodą i już w bmp czy jpg wychodzi jakieś nie wiadomo co z niektórymi kolorami...
[#28] Re: Program do napisów

@mastaszek, post #26

oto opis TVText z Amiga Format:
http://amr.abime.net/issue_196_coverdisks

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 23:41:05 przez Norbert
[#29] Re: Program do napisów

@jogg, post #27

Z Deluxe Paint będziesz miał tak samo, o ile stworzysz/zapiszesz w HAM. Digi Paint 3 działa tylko w tym trybie.

Serdeczności
Des
[#30] Re: Program do napisów

@Des, post #29

O dobrze wiedzieć. DziękiOK.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem