kategoria: Programy
[#1] Golem
Witam!
czy ktoś z Was wie jaki jest ciąg dalszy w/w programu? WIem, że obecnie jest free oraz open source. Czy jest ktoś kto zajmuje się nim dalej?
[#2] Re: Golem

@Pero, post #1

Z tego co wiem, to leżą sobie źródła, ale nikt z tym nic nie robi... choć miałem parę razy chęć nad nimi popracować..
[#3] Re: Golem

@MaaG^dA, post #2

Super jakby się udało!
[#4] Re: Golem

@Pero, post #1

Która aplikacja może być w praktyce lepsza/aktualna, Golem czy Księgowa Amiga ?
Tak się zastanawiam, bo może bardziej przydałby się port Apache-MySQL-PHP na MorphOS, na którym to możnaby sobie lokalnie odpalić "Księgową Amigę". Swoją drogą trochę obciach, że nie ma pod MOS-em pakietu AMP. Na OS4 jest :) ponoć.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 12:28:13 przez ede
[#5] Re: Golem

@ede, post #4

Golem jest w pełni systemowy. Demo na mosie to rewelacja. Firma kapitalnie pracuje na Ami. Pod Mosem pieprzą się wydruki. Firmę używałem pracując kiedyś na tzw samozatrudnieniu na Amidze 1200. W obu przypadkach męczyłem tą samą drukarkę tj. HP 920c. A co do Apacha i reszty: Tak jak rozmawialiśmy - porty są, ale chyba nie do końca sprawdzone. Niestety, księgowej do późnej wczorajszej nocy na maczku mini nie uruchomiłem.
MaaG^dA~: Bierz się człowieku i uruchom to jak należy! Wystarczy poprawić/wprowadzić możliwość ustawiania podatków i już będzie nieźle! Szykuję się obecnie na "samodziałkę", ale widzę, że bez przynajmniej Linuxa na Intelu się nie obejdzie. A szkoda!

Temat jest w dziale Ami ale dotyczy chyba obu platform.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 12:38:50 przez Pero
[#6] Re: Golem

@Pero, post #5

A co do Apacha i reszty: Tak jak rozmawialiśmy - porty są, ale chyba nie do końca sprawdzone. Niestety, księgowej do późnej wczorajszej nocy na maczku mini nie uruchomiłem.


Można powiedzieć, że portu MySQL na MorphOS praktycznie nie ma. To co udaje się znaleźć to dawna eksperymentalna wersja, która nie działa w praktyce. Teoretycznie można spróbować wersji 68k ale obawiam się, że to będzie strata czasu.

"Księgowa Amiga" wydaje się być ciekawa ze względu na możliwość wprowadzania danych zdalnie, z dowolnego miejsca. Ewentualnie można znaleźć sobie bezpłatny hosting z bazą MySQL, tam wrzucić tą księgową i sprawdzić.
[#7] Re: Golem

@MaaG^dA, post #2

I jak tam Twoje chęci?
[#8] Re: Golem

@Pero, post #7

Chęci chęciami (bo były od dawna).. tylko z czasem aktualnie absolutnie krucho (na programowanie domowe).

Pewnie interesowałaby Cie wersja OS3.x (bo ja póki co myślałem tylko o MOS).
[#9] Re: Golem

@MaaG^dA, post #8

Mnie bracie interesuje MOS. Jeżeli drobne zmiany (mam na mysli pułapy podatków) nie są wielkim problemem, to....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem