[#1] Wszystko o Music-X
Zachęcony zainteresowaniem programem Music-X na ostatnim SACP, a także z własnej potrzeby, zakładam nowy temat. Tutaj będziemy pisać o tym słynnym amigowym sekwencerze, o MIDI, syntezatorach i modułach brzmieniowych i oczywiście Amigach na których to wszystko gra i buczy szeroki uśmiech .

Będziemy się tutaj dzielić swoim doświadczeniem, a także chwalić twórczością.

Na dobry początek zrobiłem dzisiaj trochę tytanicznej pracy i zeskanowałem, oraz obrobiłem w komputerze wszystkie artykuły o Music-X, które popełnił w Magazynie AMIGA William Mobius. Tym samym wywiązuję się z obietnicy danej kolegom Amigowcom z SACPu i daję kompletny manual po polsku na dobry początek obcowania z Music X.

Pobierz Music-X - artykuły PL

I pamiętajmy, że do zabawy wystarczy Amiga 500 z 1MB RAM i interfejsem MIDI oraz jakiś keyboard również z MIDI .

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Azz

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 18:18:55 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 18:28:30 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 18:29:28 przez Azzorek

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 18:30:49 przez Azzorek
[#2] Re: Wszystko o Music-X

@Azzorek, post #1

Witam,
Skąd wytrzasnąć ten program?
Aha, kupa dobrej pracy! Dzięki nr 1

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 20:40:57 przez thomek
[#3] Re: Wszystko o Music-X

@thomek, post #2

Można kupić tu:

link.

Jak się dobrze poszuka to różne cuda można znaleźć w sieci niekoniecznie odpłatnie . Ja kupiłem moją full wersję boksową (w wersji 2.0!) na eBay :) .

Pozdrawiam,

Azz
[#4] Re: Wszystko o Music-X

@Azzorek, post #3

Dzieki, trza by zapolować.
[#5] Re: Wszystko o Music-X

@Azzorek, post #1

Czytam artykuły z paczki. Na szczęście w 2016 moduły brzmieniowe w dostępnych cenach grają lepiej niż te „studyjne” z lat dziewięćdziesiątych.
[#6] Re: Wszystko o Music-X

@Azzorek, post #1

Wchodzę w to.
[#7] Re: Wszystko o Music-X

@Krashan, post #5

Trochę czasu upłynęło :). Z używek polecam:

Korg 05RW, X5DR, NS5R
Roland JV-1010, 1080
Yamaha MU80, MU50
Alesis S4, QSR.

Przed zakupem warto sprawdzić czy syntezator obsługuje 16 częściowy multitimbral. Wtedy zagra na każdym z 16 kanałów midi inną barwą. Niektóre syntezatory grają tylko jednym kanałem midi (jedna barwa), dwoma lub czterema.

Miłej zabawy z Music-X.

Azz
[#8] Re: Wszystko o Music-X

@Azzorek, post #7

Z używek polecam:
Mam już Rolanda SD-50. Co prawda nie jest tak kultowy jak JV-1010, ale pewnie gra nie gorzej i multitimbral ma jak trzeba.
[#9] Re: Wszystko o Music-X

@Krashan, post #8

https://m.youtube.com/watch?v=Vz08VlzqQtY
filmiki też są! Świetnie!
[#10] Re: Wszystko o Music-X

@Mikrobi, post #9

Odświeżam, bo link do artykułów wygasł. Wrzucam jeszcze raz, tym razem na mojego Chomika. Wiem, że płatny ale chociaż nie usuną mi.

Skan_artykułów_o_MusicX_w_MA_44,1MB

Pozdrawiam,

Azz
[#11] Re: Wszystko o Music-X

@Azzorek, post #10

Może znacie dobry zbiorek podkładów rytmicznych w midi ?
[#12] Re: Wszystko o Music-X

@Azzorek, post #10

plik chwilowo niedostępny
[#13] Re: Wszystko o Music-X

@Azzorek, post #10

A dlaczego piszesz że płatny?
Do 50MB dziennie jest darmowe.
[#14] Re: Wszystko o Music-X

@Norbert, post #13

Dziwne. Mi poczatkowo kazał płatnego smsa wysłać, a po zalogowaniu ściągnął z mojego gryzoniowego konta. Inaczej interpretuje wielkość pliku?
[#15] Re: Wszystko o Music-X

@Rafał A-3000, post #14

Po zalogowaniu, ma się codziennie darmowe 50MB, a bez logowania tylko 1MB cały czas.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 18:02:49 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem