kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CD32, CDTV, Programy
[#1] Ikonki AmgaOS4
Czy na klasyka istnieje jakiś program który potrafiłby wyciągnąć obrazki z ikonki z systemu OS4 Chodzi o obraz ikonki normalnej i zaznaczonej.
[#2] Re: Ikonki AmgaOS4

@QkiZ, post #1

A to nie są zwykłe GlowIcons od Masona? Chyba że chodzi Ci o jakąś konkretną ikonkę...

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 07:23:03 przez recedent
[#3] Re: Ikonki AmgaOS4

@recedent, post #2

No chodzi mi właśnie o 32bitowe ikonki Glowicons. Na pewno składają się z dwóch obrazków i te obrazki chciałbym jakoś rozpakować. Jest to możliwe na klasyku Szukam po guglach jakiegoś toola do robienia tego i na razie bezskutecznie.
[#4] Re: Ikonki AmgaOS4

@QkiZ, post #3

Ikony Masona załadujesz spokojnie choćby do Iconiana, tylko stracisz ich kolorystykę.
Ale to chyba da się ominąć przez odpowiednią wersję icon.library sportowaną z AROSa. Szczegóły tutaj:

http://www.amigans.net/modules/news/article.php?storyid=115
[#5] Re: Ikonki AmgaOS4

@tOMashBe, post #4

No mam tą bibliotekę. Spróbuje Iconianem wypakować obrazki z ikonek.
[#6] Re: Ikonki AmgaOS4

@QkiZ, post #5

Na pewno da się załadować, bo sprawdzałem. Tylko nie wiem jak zachowuje się ta nowa blbioteka, ale według opisu powinno być OK.
[#7] Re: Ikonki AmgaOS4

@QkiZ, post #1

IcontoIFF wbrew nazwie zapisuje również do innych formatów (zapis zależny od datatypów). Żeby wyciągnąć obrazki z GlowIcons (i innych) musisz mieć ich obsługę zainstalowaną w systemie (odpowiednia wersja icon.library).
[#8] Re: Ikonki AmgaOS4

@APC74, post #7

Shellowe narzędzie to będzie lepsze rozwiązanie niż Iconian. Zawsze będzie można skonwertować większą ilość ikon. Zaraz siadam do Amigi testować te rozwiązania.
[#9] Re: Ikonki AmgaOS4

@QkiZ, post #8

Niestety żaden z programów nie spełniał w dostatecznym stopniu tego co chciałem osiągnąć. icon2image nie potrafił sobie poradzić z ikonkami OS4. A Iconian owszem poradził sobie, ale zapisuje obrazek z taką jakością jak go widać na ekranie a nie 32bitowy plik ilbm.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem