kategoria: CDTV
[#1] PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV
Hej, jak się ustawia zegar na wyświetlaczu na obudowie? Teraz czas biegnie w przyspieszonym tempie i mam obawy, ze to odliczanie do momentu końca świata :)... Temat pilny bo nie zasne. Jakby ktoś miał odwagę to 885 269 004. WIELKIE dzięki!
[#2] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@wilkwcieniu, post #1

Najprosciej, podpiac klawiature i wciskajac dowolny klawisz wejsc do ustawien preferencji. Oczywiscie CDTV musi miec zalaczony BOOT-ROM. W ostatecznosci mozna to zrobic z pilota.
[#3] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@Phibrizzo, post #2

pilot nie reaguje. Czy tam z tylu nie powinna być wpieta jakas antena z Remote'a?
[#4] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@wilkwcieniu, post #3

Pilot nie jest radiowy tylko na podczerwien. Mozna tez sprobowac uzyc komendy:
SetClock reset

Ale podejrzewam ze nie masz klawiatury? Bo bys jej uzyl do wyzerowania zegara.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 22:00:40 przez Phibrizzo
[#5] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@Phibrizzo, post #4

nie pomagasz mi :)... ja jestem w kwestii cdtv kompletnie zielony. mam pilota w reku. zegar szaleje nadal. amiga jest wylaczona. naciskam co popadnie na pilocie i nie dzieje sie nic. help.
[#6] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@Phibrizzo, post #4

mam klawiature :)
[#7] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@wilkwcieniu, post #5

No to moze po kolei.
1. Wcisnij przyscik POWER na obudowie.
2. jesli sie wlaczy i widzisz obracajacy sie napis CDTV - wcisnij dowolny klawisz na pilocie
a) jesli dostales sie do menu to zegra powinien sie zresetowac.
b) jesli nie masz menu, wcis na pilocie przycisk joy/mouse i sproboj ponownie

3. komputer sie nie wlaczyl
a) wcisnij na pilocie klawisz POWER - jesli komputer sie wlaczyl i masz logo patrz punkt 2
b) jesli przycisk POWER nie zadzialal - wcisnij klawisz jo/mouse i sprobuj ponownie.

4. komputer sie wlaczyl ale masz Lapke z dyskietka.
a) masz wylaczony boot-rom, poszukaj z tylu obudowy wylacznika (samorobka) przestaw go i zresetuj Amige, patrz punk 2.

Jesli to wszystko zawiedzie, to:
1. Pilot nie dziala (baterie lub inne uszkodzenie)
2. Cos jest nie tak z ta CDTV
[#8] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@wilkwcieniu, post #6

wrzucam watek na gielde. intuicja mnie zaprowadzi donikad. potrzebuje manuala do obslugi tego sprzetu. prostej rzeczy nie da sie zrobic po prostu :(...
[#9] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@Phibrizzo, post #7

to jest poprzerabiana amiga. uruchamia sie albo z romu 1.3 albo 3.0. obraz startowy, zapomnij. gdyby to bylo takie proste - nie trulbym.

powalcze jutro. teraz ten kombajn chodzi glosno jak rozbudowany pc a nie chce obudzic coreczki. z tego co widze z tylu przyciskow (samorobek) jest 4. dwa do kickow. jeden pewnie do bootromu i jeszce jeden czerwony - nie mam pojecia do czego. w tym tygodniu rozbiore sprzet i porobie zdjecia.
tam w srodku jest chyba hd i pare cudow, na ktorych nie bylo oszczedzane.

dziekuje za pomoc, tym razem wyczerpujaca ;)...

P.S. amiga nie reaguje na pilota. zaopatrze sie w nowe baterie i wtedy zobaczymy. sprzet piekny, ale to chyba najbardziej skomplikowana ami z jaka mialem do czynienia.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 22:22:04 przez wilkwcieniu
[#10] Re: PILNE zegar na wyswietlaczu CDTV

@wilkwcieniu, post #8

Ale ja juz naprawde prosciej nie potrafie tego wytlumaczyc.
Poprostu jesli po wlaczeniu CDTV widzisz taki obraz:

http://amigarlz.w.interia.pl/pics/cdtv_logo.jpg

To wcisnij dowolny klawiasz na klawiaturze powinienes dostac sie do systemowych preferencji, ktore wygladaja tak:

http://www.gregdonner.org/workbench/images/wb_cdtv_3.jpg

I to wszystko.

Napisz jakie sa objawy. Czy ta CDTV w ogole dziala, co widzisz na monitorze itp.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem