kategoria: CDTV
[#1] CDTV Kato i okolice
Panowie.
Mam piękna CDTV, ale sobie nie radze z jej uruchomieniem. Jestem w stanie wywołać ekran 1.3 lub 3.0, ale juz ekranu startowego wcale. Rodzi się z tego tytułu wiele komplikacji. Chciałbym się spotkać na miejscu z fachura w temacie tego właśnie modelu Amigi celem przeszkolenia. Bardzo lidze na Wasza pomoc. Dzięki.
[#2] Re: CDTV Kato i okolice

@wilkwcieniu, post #1

To może inaczej bo się nie doproszę. Jak wywołać ekran startowy w CDTV?... pojawia mi sie albo kick 1.3, albo kick 3.0 albo ekran biały bez niczego. Z tyłu są 4 przełączniki. Rozkręcę ją i wyślę foty, może ktoś na coś wpadnie bo póki co zero frajdy z czegokolwiek poza pięknym "meblem"...
[#3] Re: CDTV Kato i okolice

@wilkwcieniu, post #2

No właśnie jeden z tych przełączników powinien zmieniać, czy ma ładować się standardowa obsługa CDTV.
[#4] Re: CDTV Kato i okolice

@flops, post #3

wiesz, mam wrazenie, ze sprobowalem juz wszystkich mozliwych kombinacji.
tam pod maska jest chyba jeszcze twardy dysk.
[#5] Re: CDTV Kato i okolice

@wilkwcieniu, post #4

Rozkręć obudowę, sprawdź który przełącznik jest do czego.

Mozliwości:
- on/off CD-ROM
- on/off ROM CDTV
- KS3.0
- KS1.3
- on/off SCSI

Ja mam tak, że jesli wyłączę CD-ROM to mam 1.3 - nie mam oddzielnego przełącznika dla ROMu CDTV, ten wyłącza obydwie funkcje.

Abym miał KS3.0 to muszę go fizycznie włączyć.
Mogę oddzielnie wyłączyć SCSI.

Czyli abym miał ROM CDTV to muszę mieć KS3.0 off, SCSI off, KS1.3 w pozycji CD on.

Jakbyś załączył zdjęcia to pomoże.
[#6] Re: CDTV Kato i okolice

@wilkwcieniu, post #1

Jestem z Oswiecimia. Co prawda w swojej CDTV nie mam HDD ale moglbym w czym pomoc.
[#7] Re: CDTV Kato i okolice

@wilkwcieniu, post #1

Witam! Na wstępie chciałbym się przywitać z kolegami. Jestem tutaj nowy i ogólnie początkujący jeśli chodzi o Ami choć CDTV posiadam blisko 18lat. Głównie u mnie jako dziecka służyła do grania. Ale do tematu. Ostatnio postanowiłem ją poszukać na strychu. Znalazłem, wyczyściłem i odkurzyłem w środku. Wielka chwila... uruchomienie i co? Ekran startowy z płytką działa ale po przełączeniu kick ekran robi się czarny, szarny, biały i znów czarny. Brak łapy z dyskietką. O co chodzi? Czy to może być wina kości kickstartu 1,3? A jeśli nie to czego? Pozdrawiam
[#8] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #7

Pewnie sprzęt do wyrzucenia. Lepiej oddaj w dobre ręce ;)...
Podaj adres, przyjadę i zutylizuję za darmo.
[#9] Re: CDTV Kato i okolice

@wilkwcieniu, post #8

Masz niedaleko do chrzanowa :P a widziałeś taki polski głupi film...NIGDY W ŻYCIU :P A poważnie. Co to jest do choinki? :)
[#10] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #9

Wyciągnij kości rom. Przeczyść substancja do tego przeznaczona (kontakt24, spirytus), dobrze dociśnij. Spróbuj raz jeszcze. Jeśli nie zadziała to powodów może być przynajmniej kilka, ale ami jest najpewniej sprawna. Dasz rade. A jak nie - propozycja utylizacji z mojej strony na pewno się nie przedawni.
[#11] Re: CDTV Kato i okolice

@wilkwcieniu, post #10

Witajcie. Ehhh czyszczenie nie pomaga. Właśnie zamówiłem boot rom z ebay.de. ver 1,3. mam nadzieje że po wymianie odpali(dam znać). Wiem, że to nie ten dział ale jeśli ktoś chce sprzedać a1200 chętnie kupie. Pozdrawiam :)
[#12] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #11

spoko, ale zamówiłeś po co?

przecież zarówno boot rom jak i kick 1.3 Ci działają, jeżeli pojawiła się płytka!



edit.

boot rom wyłączasz kiedy ami jest wyłączona?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 23:13:41 przez AdamZeku
[#13] Re: CDTV Kato i okolice

@AdamZeku, post #12

Witam. pojawia się ale w kolorze czerwonym. Po jakimś czasie wchodzi do menu tam gdzie się ustawia zegar. Wachluje tymi przełącznikami z tyłu ale nie chce się pojawić łapa z dyskietką. na wyłączonej
[#14] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #13

Jaki masz boot rom? W jakiej wersji 1.0 2.3?
Masz podłączoną stacje dyskietek gdy pojawia się ekran w kolorze czerwonym?
Szkoda, że nie dałeś ogłoszenia w dziale giełda, wala mi się pełno w szafce boot romów 1.0 i kicków 1.3:)
[#15] Re: CDTV Kato i okolice

@Skiba, post #14

mam 1.0 przynajmniej tak pisze na tej skale pod płytką. jak przełączę to ekran robi się biały szary i czarny i tak zostaje :/ oo teraz po chwili zrobił się normalnie kolorowy :P tak podłączoną. Na nóżkach układu 252609-02 jest pełno dolutowanych kabelków które idą prawdopodobnie do trzech przełączników na obudowie z tyłu. Wybaczcie pomimo że od dziecka mam ami to jestem zielony. nawet nie wiedziałem że cdtv miały hdd. co mogę jeszcze wyczyścić oprócz w/w układu co może mieć w takiej sytuacji znaczenie?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 16:32:26 przez SnaQ

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 16:33:10 przez SnaQ

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 16:36:14 przez SnaQ

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 16:37:42 przez SnaQ

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 16:42:14 przez SnaQ
[#16] Re: CDTV Kato i okolice

@Skiba, post #14

Po odpięciu stacji dyskietek pojawiła się łapa i pisze V.1,3. To znaczy że stacja jest uszkodzona?
[#17] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #16

Ciężko stwierdzić, może gdybyś wstawił kilka fotek wnętrza cdtv to mogłoby to pomóc. Nie wiem dokładnie gdzie są podłączone te przełączniki o których pisałeś wcześniej.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 16:52:31 przez Skiba
[#18] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #16

a teraz po przełączeniu pojawiła się czerwona migająca ramka i pisze w niej Software Failure. Press left mouse button to continue. Guru Meditation #00000000.FFFFFFFF . To że to coś złego wiem ale co oznacza? po naciśnięciu pilota wchodzi dyskietka. Gdzie mogę sprawdzić ten boot rom jaka wersja? Skoro ci się walają kk to może i myszka do cdtv? kupie choćby zepsutą bo w mojej jest rozbita wtyczka. Zaraz prześlę fotki

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 16:58:14 przez SnaQ
[#19] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #18

Drugiej myszki niestety nie mam


Gdzie mogę sprawdzić ten boot rom jaka wersja?


mam 1.0 przynajmniej tak pisze na tej skale pod płytką

Sam sobie odpowiedziałeś

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 17:11:52 przez Skiba
[#20] Re: CDTV Kato i okolice

@Skiba, post #19



http://wrzucaj.net/images/2014/10/18/DSC0210.jpg
http://wrzucaj.net/images/2014/10/18/DSC0211.jpg
http://wrzucaj.net/images/2014/10/18/DSC0212.jpg
http://wrzucaj.net/images/2014/10/18/DSC0213.jpg

Niestety gdy podłącze stacje dyskietek łapa nie chce się pokazać :/

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 17:26:47 przez SnaQ
[#21] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #20

Poprzedni właściciel zrobił sobie wyjście na standardowy joystick i myszke.
Tam masz zwykły przełącznik A500/CDTV

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 17:29:31 przez Skiba
[#22] Re: CDTV Kato i okolice

@Skiba, post #21

Chodzi ci o podpinanie joystików? mam dwa wejscia obok tych przełączników

http://wrzucaj.net/images/2014/10/18/DSC0210.jpg
[#23] Re: CDTV Kato i okolice

@Skiba, post #21

No ok a co z tą stacją dyskietek? Jak jest podpięta to czarny ekran. Jak jest wypięta to po włączeniu biały ekran i po chwili dyskietka. A to tam mogę podłączyć np myszkę od a1200? Pamiętam że kiedyś dwa joye na tym chodziły. Jeden z tych przełączników z tyłu wyłącza zegar (po co nie wiem) ale są jeszcze dwa. Powiedzmy że jeden to przełącznik 500/cdtv a ten ostatni?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 17:36:03 przez SnaQ
[#24] Re: CDTV Kato i okolice

@SnaQ, post #23

Nastepne dwa są podłączone pod zworki jp1 i jp4 odpowiadające chyba za przełączanie pamięci na 1MB Chip lub 0,5MB chip i 0,5MB slow.

Myszkę od A1200 możesz spokojnie podłączyć.

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 17:48:09 przez Skiba
[#25] Re: CDTV Kato i okolice

@Skiba, post #24

wygląda na to, że masz takie same przeróbki jak i u mnie..
1. wyłącza zegar
2. 1mb chip/ 0,5mb chip,0,5mb slow
3. a500/cdtv

błąd ze stacją dyskietek nie jest mi znany.. u mnie jest ok..

natomiast jak u siebie podepnę joy?mysz do pierwszego gniazda, to na pilocie nie działa lewy/fire..
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem