kategoria: A2000/A3000
[#61] Re: amiga 2000 z odzysku

@flops, post #59

Udało mi się uruchomić A2000 kolegi Fortisa :) Najprawdopodobniej winowajcą był Buster a ściślej jego podstawka.. (pewności nie mam bo potraktowałem "kontaktem" wszystkie). Pomimo potraktowania "z buta" (ami ma wyraźne ślady rzucania i wgniecenia na obudowie oraz na złączach audio i s-video) staruszka ożyła :) Bez klawiatury nie sprawdzę wszystkiego (a teraz nie mam jak przerobić klawy od a500) niemniej workbench zgłasza ok 1MB pamięci a Prechistorick uruchamia się bez problemu :P Pytanie za sto punktów - czy na pc-towskiej "podwójnej" tasiemce od floppa ta ami zobaczy obie stacje dysków ? Oczywiście wiem że druga stacja musi być przezworkowana na df1 chodzi mi o samą tasiemkę...
[#62] Re: amiga 2000 z odzysku

@sunater, post #61

Moja tasiemka w A2k ma przeplot.



Do tego drugiego flopa trzeba aktywować zworką na mobo A2k.
[#63] Re: amiga 2000 z odzysku

@amizet, post #62

Dzieki :) muszę jeszcze skombinować dodatkowe zasilanie floppa bo mam tylko 1.
[#64] Re: amiga 2000 z odzysku

@amizet, post #62

Tasiemka może być prosta o ile dla DF1 przestawi się w stacji zworkę z DS0 na DS1. Zworkę na płycie głównej zakłada się jedynie dla stacji DD (880 kB) dla HD (1,76 MB) ma być rozwarta. Ta zworka nie aktywuje stacji tylko mówi że druga stacja jest stacją DD, oczywiście jak się jej nie zewrze i wstawi zwykła stację DD to nie będzie działała poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 09:56:55 przez markus0321
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem