kategoria: Sprzęt
[#1] Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!
Witam!

Kilka dni temu kupiłem na allegro dwa prawie nie używane pady - jest to sprzęt firmy Logic 3 - Sprint Pad SG. Niestety moja radość z nowo zakupionych kontrolerów nie trwała zbyt długo. Okazało się że po podłączeniu do mojej A1200, cały czas zablokowany jest kierunek w lewo (działa tylko jeden z przycisków jako fire). Sytuacja ta występuje w obydwu egzemplarzach. Myślę, że odpada tu mechaniczne uszkodzenie lub zwarcie kierunku, gdyż pady są wręcz w idealnym stanie.
Próbowałem podłączyć kontrolery do Atari 65XE, żeby sprawdzić jak będą sprawowały się pod Małym Atari jednak również się rozczarowałem - nie działał nawet fire ale za to działały kierunki do góry i w dół.
Rozumiem że opisywane pady są dedykowane dla Sega Mega Drive, jednak oryginalne pady od tej właśnie konsoli doskonale sprawują się z Amigą a nawet z Atari.
Jeśli ktoś testował kiedyś "Logic 3 Sprint Pad SG" z Ami będę wdzięczy za informację, czy jego egzemplarze zachowywały się podobnie.
Nie wiem czy opisywany sprzęt po prostu nie współpracuje z Amigą czy jest zepsuty a może wystarczy jakaś mała przeróbka? Będę wdzięczy za jakąkolwiek podpowiedź.

Pozdrawiam!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 19:33:42 przez adam1980w

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 19:35:30 przez adam1980w
[#2] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@adam1980w, post #1

Dość ciekawa sprawa z tymi padami.
Ja mam Logic 3 Action, którego podłaczyłęm do A1200 i okazało się, że wariował.
Już myślałem, że pad jest zepsuty, ale po podłączeniu do SEGA MD okazało się, że działa.
Jeszcze śmieszniej było jak podłączyłem go do A600 i zadziałał!!!
[#3] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@BULI, post #2

Joystick Python 1 ma przelacznik na dole Commodore / Sega.
Trzeba by przesledzic ktore sciezki znienia ten przelacznik.
[#4] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@adam1980w, post #1

Kiedyś czytałem że niby pady od Megadrive podobno działają w Amidze. Przetestowałem wszystkie jakie mam od Megadrive z CD32, te oryginalne 3 przyciskowe i 6 przyciskowy. Żaden nie działał z CD32. Tak samo było odwrotnie, pad od Cd32 nie działał w Megadrive.

Ktoś kiedyś zamieścił zdjęcia w "ppa/grafitti" padów dwu przyciskowych od Sega Mastersystem, z tego co pisał działają z amigą bez przeróbek. Niestety nie mam Mastersystem aby sprawdzić.
[#5] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@Koyot1222, post #4

Oryginalne pady od SEGA MEGA DRIVE działają poprawnie z A1200 i A600 i A500 itp.
Z CD32 podejrzewam, że będą działać też poprawnie w trybie joysticka (sprawdzę to), ale obsługi dodatkowych przycisków CD32 nie uzyskasz na padzie SegaMD (bo to nie jest kwestia pinów tylko układu - tajmingów- stanów generowanych przez scalaka w padzie CD32).
[#6] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@BULI, post #5

O, zapomniałem o tym wątku :D Odkopuję!
Tak, oryginalne pady Megadrive (wszystkie jakie posiadam szt3) działają dobrze z moją amigą 1200, ale nie działają z Cd32.
Mam też w posiadaniu myszkę do Megadrive, podobno działa z jakaś jedną grą. Na pewno nie działa z Dune 2 (sprawdzone). Myszka Megadrive pomimo wtyczki 9 pinowej, nie działa ani z 1200 ani z Cd32.
Szkoda, bo bardzo ładna, zgrabna myszka.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 14:43:50 przez Koyot1222
[#7] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@Koyot1222, post #6

No dobra.... a z czego to wynika że działa Ci na 1200 a na cd32 nie ?
[#8] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@Koyot1222, post #6

Gier korzystających z myszki na sedze jest zdecydowanie więcej niż jedna...
http://www.segaretro.org/Sega_Mouse

Faktu niedzialania na cd32 upatrywalbym w jakimś sygnale zwrotnym. Zakladam ze pad ten jest wykrywany jako konstrukcja inna niż joystick wiec probuje interpretować sygnaly jak z pada do cd32. W A1200 działa bo tam można podlaczyc tylko klasycznego joya wiec nie ma żadnej filozofii. Takie tam moje gdybanie bo do elektroniki w cd32 nie zagladalem.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 16:12:55 przez Axi0maT
[#9] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@Axi0maT, post #8

CD32 ma dwa tryby: joystick i pad. Tryb pada jest aktywowany gdy pin 5 jest aktywny- wtedy rozpoczyna się transmisja. Pytanie co z pinem nr 5?
[#10] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@Koyot1222, post #6

moje pady od megadrive tez bez problemu dzialaja, nawet z c64:D
[#11] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@Koyot1222, post #6

Myszki w Sega Mega spodziewają się +5V na pinie 5, a Amiga daje je na 7. To 5 minut roboty. ;)
[#12] Re: Pad od Sega Mega Drive (Logic 3 Sprint Pad SG) - nie działa!

@ZbyniuR, post #11

Tak właśnie.
Piny
Swoją drogą dotarł do mnie wspomniany Logic3 i faktycznie na cd32 nie można powiedzieć żeby dobrze działał, stąd też w wolnej chwili zamienię 5 z 7 i zobaczymy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem