kategoria: Programy
[#1] MUI4 na klasyku
Przeniosłem sobie MUI4 z Amikit na swój konfig emulujący moją A600 i trochę kiepawo to działa. Próbował ktoś? Zdecydowanie wolniej niż ostatnie MUI3.9.
[#2] Re: MUI4 na klasyku

@QkiZ, post #1

No zdziwiony? Na 060 też wolno działa.
[#3] Re: MUI4 na klasyku

@_arti, post #2

To nie czaje jaki jest sens robić taką kobyłę na klasyka.
[#4] Re: MUI4 na klasyku

@QkiZ, post #3

Bo targetem tej kobyły nie jest klasyk jako taki, a emulowany klasyk na WinUAE. AmiKit to pakiet na WinUAE, na emulator Amigi. A tam może to MUI4 śmigać...
[#5] Re: MUI4 na klasyku

@Dopuser, post #4

ale to jest baaardzo dziwne, pod morphosem pup, na wolnej ppc 240 mhz, mui4 działa szybko i zwinnie, programisci os4 pewnie coś pozajączkowali podczas implementacji
[#6] Re: MUI4 na klasyku

@Dopuser, post #4

Bo targetem tej kobyły nie jest klasyk jako taki, a emulowany klasyk na WinUAE. AmiKit to pakiet na WinUAE, na emulator Amigi. A tam może to MUI4 śmigać...

No nie koniecznie, bo w Amikit 8 w wersji na Amigę też jest MUI4.
[#7] Re: MUI4 na klasyku

@QkiZ, post #6

MUI4 jest też dostępne w AOS 4.1 classic i nie jest to demon szybkości, ale nie spodziewajmy się nie wiadomo jakich wyników po sprzęcie który ma tyle lat. Nie wiem na ile MUI4 jest optymalizowane pod oba rozwiązania ale wydaje mi się, że nie ma sensu robić takiego przeszczepu.
[#8] Re: MUI4 na klasyku

@QkiZ, post #6

NetSurf AGA też jest na klasyka. Taki PC-Task podobnie. Albo taki Quake 68k...
Sam fakt że jest dostępne nic nie znaczy, bo jeszcze trzeba się zapoznać z wymganiami sprzętowymi by program znośnie działał.
[#9] Re: MUI4 na klasyku

@QkiZ, post #1

Hmm a skad mozna pobierc najnowsze mui 4.0 na 68k ? Na stronce http://muidev.de/downloads/ na klasyka jest tylko mui 3.9 a 4.0 jest na os4.x
[#10] Re: MUI4 na klasyku

@HanSolo, post #9

Amikit 8
[#11] Re: MUI4 na klasyku

@Dopuser, post #8

Jak już wspominałem MUI3.9 działał tak samo szybko jak MUI3.8. Ale MUI4 to muł.
[#12] Re: MUI4 na klasyku

@QkiZ, post #11

Video prezentujące MUI 4.0 na A1200 z Blizzardem 030/50. Moim zdaniem przydałoby się odrobinę optymalizacji.
[#13] Re: MUI4 na klasyku

@Sir_Lucas, post #12

W takich momentach marzy mi się 030 w FPGA, taktowana 200Mhz...
[#14] Re: MUI4 na klasyku

@Sir_Lucas, post #12

Cóż nie sądzę że będzie szybciej jednak MUI 4 powstawało dla szybszych maszynek
[#15] Re: MUI4 na klasyku

@Drako^BB, post #14

Przeglądając katalogi MUI w Amikit znalazłem spakowaną instalkę MUI4 w lha. Plik nazywa się MUI-4.0-20141125r4210-os3.lha
[#16] Re: MUI4 na klasyku

@QkiZ, post #15

Niedługo powinno pojawić sie update bo naprawiono blad miezajacy kolory na os 3.9 jak nie ma w systemie uruchomionego afa_os oraz drobne problemy ze stosem.
[#17] Re: MUI4 na klasyku

@HanSolo, post #16

Hmm a co powiecie na błąd "Unknown Error (20)" pojawiający się po instalce nowego MUI.
[#18] Re: MUI4 na klasyku

@waldiamiga, post #17

przenioslem sobie wowsze mui 4.0 z amikit 8.1 i mam dalej to samo system jest niestabilny jak cholera czasem reset od razu jak włącze jakis program czasami pochodzi chwilke i zwiecha
[#19] Re: MUI4 na klasyku

@HanSolo, post #18

Mi działa wszystko. Odpala się i działa nieznacznie wolniej (060/66) od MUI3.8. Ale działa OK.
[#20] Re: MUI4 na klasyku

@alt_, post #19

Które MUI jest szybsze na 040/060 MUI3.9 czy MUI4.0 ?
[#21] Re: MUI4 na klasyku

@Pawelek, post #20

juz nie pamietam jak chodzilo 3.9 ale wiem ze jego biblioteka muimaster wazyla 10mb wiec chwile to trwalo zanim program sie wczytam na mui 4.0 ładuje sie szybciej , ale wolniej odswieza zawartosc okien
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem