kategoria: Programy
[#1] PFS vs. SFS
Który lepszy? Który ma więcej narzędzi do naprawy systemu plików? Jak wypadają jeżeli chodzi o szybkości odczytu?
Aktualnie mam zainstalowany AmiFileSafe, które było poprzednikiem PFS i zastanawiam się nad zmianą systemu plików.
[#2] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #1

Hmm... Nikt mi nie pomoże?
[#3] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #1

Który ma więcej narzędzi do naprawy systemu plików?

No na tym sprzęcie który masz w podpisie to zdecydowanie pfs ma więcej narzędzi do naprawy systemu plików. PFS ma jedno narzędzie a SFS nie ma nic pod 68k. Z drugiej strony nie przypominam sobie żeby mi partycja SFS68k kiedykolwiek padła.
[#4] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #1

Nie znam się zbytnio, ale od kilku ładnych lat ciągnę na SFSie i do tej pory mam spokój.
Mi on w zupełności wystarcza
[#5] Re: PFS vs. SFS

@fazior, post #3

Przeglądałem inne fora to zdarzały się tematy gdzie ludziom znikały partycje na sfs. Ale wolałem się zapytać naszych użytkowników.
[#6] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #5

Na pfs tez mi raz znikły. Uratował mnie pfsdoctor i disksalv 4
[#7] Re: PFS vs. SFS

@twardy, post #6

No to dobrze że są przynajmniej narzędzia. Chyba zdecyduje się na PFS.
[#8] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #7

Zdecydowanie PFS3AIO, znacznie szybszy od SFS i o niebo szybszy od FFS.
[#9] Re: PFS vs. SFS

@tom256, post #8

W Archiwum PFSAIO widzę jakieś handlery, jak się tego używa?
[#10] Re: PFS vs. SFS

@tom256, post #8

To nawet w BetterWB widzę jest i z tego co jest napisane w .readme to można ładować do romu. Czy to znaczy że nie będę musiał instalować tego w RDB?
[#11] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #10

Emm, oczywiście że będziesz musiał zainstalować filesystem w RDB:). PFS3 mialem raz, na chwilę. Partycja zdechła mi bardzo szybko, więc się zniechęciłem.
[#12] Re: PFS vs. SFS

@fazior, post #11

Przynajmniej raz na dwa tygodnie robie obraz dysku, tak na wszelki wypadek. Teraz też zrobię przed zmianą systemu plików.
[#13] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #1

FFS. Bedzie bez cyrkow przynajmniej :)
[#14] Re: PFS vs. SFS

@Valwit, post #13

Hehe, nom. Walidacja rulezzz. A jak turbowal smiga to sobie mozna kursorami polupac w ta gierke co tam zaszyta jest, cod miod malina:).

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 00:58:41 przez fazior
[#15] Re: PFS vs. SFS

@fazior, post #11

Nie wiem co sie tak wszyscy uwzieli na PFS.

U mnie zawsze działał OK, chyba ze miałem zwalony dysk, albo kombinowałem z patchfor020. W kazdym razem nic z winy samego filesystemu.
PFS3AIO to poprawiona wersja.

SFS miałem dawno temu, był wolniejszy od PFS3, do tego mi padał.
A oto wyniki:

[#16] Re: PFS vs. SFS

@tom256, post #15

Te liczby co przedstawiają? Im więcej tym lepiej czy gorzej?
[#17] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #16

Wyniki z Sysspeed oczywiscie. Im wyzsze wartosci tym lepiej.
Odpalony na emulatorze, z tego co pamietam na starym 2GB dysku.

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 09:33:11 przez tom256
[#18] Re: PFS vs. SFS

@QkiZ, post #1

W przypadku padu partycji SFS pod Amigą jedynym ratunkiem jest... backup U mnie był to strasznie awaryjny filesystem. Nie wiem, czy to wina dysków, kart CF czy kontrolerów (różne SCSI, IDE, FastATA). Szybko przesiadłem się na PFS. Ale za to na MorphOS-ie tylko SFS.
[#19] Re: PFS vs. SFS

@_arti, post #18

Ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia.

Ostatnio padła mi partycja PFS (muszę sprawdzić którą mam wersję, bo chyba nie jest to najnowsza wersja).
Najnowszy SFS sprawuje się jak dotąd najmniej problematycznie.
[#20] Re: PFS vs. SFS

@BULI, post #19

U mnie sfs też działa bez problemów, a transfer na poziomie 3.5-3.8 MB/S jest na razie wystarczający.

Ale gdy podpiąłem ten sam dysk do PC poprzez kartę scsi, to po kilku dniach użytkowania z WinUAE zniknęły mi partycje. Na szczęście mam kopię tego dysku.

Najwyraźniej każdy filesystem działa inaczej na każdej Amidze. Nawet tej emulowanej.
[#21] Re: PFS vs. SFS

@_arti, post #18

Tak z ciekawości.... jak wiadomo, pod Morphosem sa narzędzia do naprawy SFS, czy istnieją jakieś przeszkody (niekompatybilność wersji) aby, w przypadku padu partycji SFS na klasyku, wyjąć ten dysk i naprawić na maszynie z MOSem?
[#22] Re: PFS vs. SFS

@tom256, post #8

W wikipedii piszą że SFS jest systemem plików z księgowaniem "The Smart File System (SFS) is a journaling filesystem", czy PFS też ma to księgowanie ?
[#23] Re: PFS vs. SFS

@Pawelek, post #22

Mając partycje w FFS lub SFS Workbench wyświetla ładnie w informacji o urządzeniu sterownik oraz użyty system plików (nazwa i wersja) natomiast jeśli korzystamy z PFS brakuje informacji o filesystemie, jest tylko wyświetlany sterownik scsi.device, czy ktoś wie dlaczego ?



Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 17:41:48 przez Pawelek
[#24] Re: PFS vs. SFS

@Pawelek, post #23

a jakiej wersji używasz ? Najnowszej rozwojowej ?
[#25] Re: PFS vs. SFS

@HanSolo, post #24

Aktualnie PFS aio, ale na wcześniejszych PFS było tak samo, ciekawe co jest powodem nie wyświetlania nazwy filesystemu w informacjach. Sprawdźcie u siebie czy wam wyświetla.
[#26] Re: PFS vs. SFS

@Pawelek, post #25

Też to zauważyłem jakiś czas temu, nigdzie nie idzie się dowiedzieć jaki fs jest używany kiedy mamy PFS3, nawet SysInfo pokazuje Not a DOS disk.
[#27] Re: PFS vs. SFS

@Pawelek, post #25

Czy używasz directory opusa jako zamiennik workbencha ?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 22:51:24 przez HanSolo
[#28] Re: PFS vs. SFS

@HanSolo, post #27

Nie, mam AmigaOS3.9 , HanSolo sprawdz sam u siebie te informacje partycji PFS.


Ostatnia aktualizacja: 31.07.2016 22:54:56 przez Pawelek
[#29] Re: PFS vs. SFS

@HanSolo, post #24

Niech ktoś skrobnie e-mail z info o bugu do Toniego Wilena.

Tak sobie zrobiłem większą partycję (28GB) w PFSaio i kopiuję większe pliki pod FileMasterem 3.2. Niestety kilkakrotnie wywalił komunikat "No enought free space" chociaż nie powinien bo miejsca dużo jeszcze wolnego.

Czy trzeba instalować NTD64 Patch'a pod OS 3.9 BB2 aby to śmigało jak potrzeba?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2016 00:59:00 przez pong777
[#30] Re: PFS vs. SFS

@pong777, post #29

I jeszcze jedno. W PFS3 jak pamiętam ważny jest typ pamięci na którym robimy i dla którego przygotowujemy partycję. Np jeśli mamy turbiacza z fastem i na nim przygotowujemy kartę a potem chcemy ją odpalić na golasie A1200 bez fastu to PFS3 wywali błąd, że zły typ pamięci.

Nie wiem dokładnie gdzie ew. potem edytować typ pamięci dla PFS3 aby działał uniwersalnie lub brał najlepszy możliwy tryb pamięci automatycznie - priorytet dla FAST a jak nie to CHIP.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem