kategoria: CDTV
[#1] HxC Floppy Emulator rev C CDTV
Hej,

Czy ktoś ma doświadczenie z urządzeniem przy współpracy z CDTV. Gotek przykładowo nie odpala selektora.adf i nie chciałbym kupować sprzętu, który działa ze wszystkimi ami z wyłączeniem tej jedynej (jak to miało miejsce w przypadku Goteka).
[#2] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@wilkwcieniu, post #1

A czy w CDTV jest taka sama stacja dyskietek co w A500? Jeżeli tak to HxC powinien działać bez problemu.
[#3] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@QkiZ, post #2

Gotek też XD tylko nie wiem czy to nie jest kwestia przezworkowania gotka na df1...
[#4] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@sunater, post #3

A da się? HxC bez problemu.
[#5] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@sunater, post #3

W którym miejscu chcesz przezworkować Goteka?... Tam są zworki, ale bez opisów sugerujących. Wrzuciłem kiedyś taki post i jak dotąd nikt nie znalazł rozwiązania. Gotek czyta gry jeśli je przypiszesz do konkretnych numerów, ale sam selektor.adf zawiesza prace Goteka. Dlatego chce kupić rev C. Wolałbym pozostać przy goteku bo to 3 razy tańsze.
Żeby było jasne: Temat dotyczy tylko CDTV.

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 11:42:26 przez wilkwcieniu
[#6] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@wilkwcieniu, post #5

Zworka S0 - df0 , zworka S1 - df1 - tu instrukcja oryginalnego gotka http://goughlui.com/wp-content/uploads/2013/05/SFR1M44-U100K-SFR1M44-U100K-R-SFR1M44-TU100K-UM.pdf
[#7] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@sunater, post #6

Nie można było tak od razu :)... Dzisiaj sprawdzę i dam cynk.
U mnie póki co tak:

[#8] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@wilkwcieniu, post #7

Nie mam CDTV więc tylko zgaduje.. ale np. "międzymordzie zewn stacji" kolegi Romana W. wymagało by do pracy z cdtv przezworkować je na df1 właśnie... Myślałem ze to sprawdzałeś... Na tym zdjęciu nie widzę wyraźnie - zworka jest na pinach 3-cich czy 2-gich od końca ?
[#9] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@sunater, post #8

tutaj lepiej. na a1200 chodzi bezblednie. przy cdtv (niezależnie od romu) zawiesza się na selektorze.

[#10] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@wilkwcieniu, post #9

Jest ustawiony na df0... spróbuj go przezworkować na df1 i sprawdź. jesli nie zadziała to.. ja sprawdziłbym z innym gotkiem i z inym interfacem stacji. Jak coś możesz wpaść do firmy w której pracuje (jest w sosnowcu :P ) - przytargam swój interfrace i gotka...
[#11] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@sunater, post #10

W Sosnowcu ?! Stary, w co Ty mnie wciągasz (!)... :)
[#12] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@wilkwcieniu, post #1

Podczepię się pod temat, czy ktoś próbował i udało mu się podłączy to urządzenie pod CD32? Kiedyś w MA był artek jak podłączy w środku stację dysków do CD32.pomysł
[#13] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@sunater, post #10

Sprawdziłem. Jeśli przełączam na DF1 to stacja wogóle nie komunikuje z Amigą. Dochodzi napięcie ale sygnał nie jest przesyłany do komputera. W przypadku DF0 pojawia sie obraz selektora, ale nie działa enter. Same gry nagrane juz np na a1200 chodza idealnie. Wydaje mi sie, ze to jednak interface. Chciałem mieć przelotowy, żeby podpiąć też tradycyjną stacje, ale chyba skonczy sie na checiach. Zły.
[#14] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@wilkwcieniu, post #13

Masz inny interface do sprawdzenia ? Znalazłem na EAB wątek w którym ktoś miał podobne objawy jak Ty ale problem chyba nie został rozwiązany...
[#15] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@sunater, post #14

Mam inny, ale nie przelotowy.
[#16] Re: HxC Floppy Emulator rev C CDTV

@wilkwcieniu, post #15

i jak tam w końcu, udało się komuś podłączyć Goteka, lub HxC do CDTV?

znalazłem dwa tematy, gdzie ponoć komuś to działa:

pierwszy
drugi

a podłączał ktoś w ogóle zwykłą, starą amigową stację dysków zewnętrzną taką od A500 do CDTV?
działa to normalnie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem