kategoria: A500
[#1] A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC
Czy ktoś już próbował takiej konfiguracji ?
Dziś odpaliłem taki zestaw, i niestety Mediator nie jest widoczny, reszta czyli BPPC, RAM i BVPPC działa bez problemu. Aby w ogóle podłączyć mediator trzeba usunąć podstawkę z 27F256 i dać ją z drugiej strony płytki lub jak ja na chwilę (pająk) :) gdyż nie da się włożyć adaptera/przelotki do medka.
Czy jest w ogóle szansa że taki Mediator w ogóle zadziała z ACA500 ? lub co trzeba by jeszcze dodać/dorobić gdyż miałem w planie wstawienie takiego medka 1200 z ACA500 i BPPC do A2000 zamiast złączy ISA.
[#2] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@superbonio, post #1

Na pytanie nie odpowiem ale chciałbym zobaczyć fotkę jak to wygląda :)
[#3] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@Davka, post #2

Proszę oto link do obrazka.
Nie jest to BPPC, ale myślę, że Apollo też wystarczy ;)
[#4] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@Sir_Lucas, post #3

Ogladajac fote rozesmialem sie, ale fajnie by bylo jakby zadzialalo :)
[#5] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@Sir_Lucas, post #3

To na zdjęciu niestety nie zadziała, gdyż karta turbo z mediatorem nie jest podłączona do ACA500. żeby tą kartę podłączyć razem z mediatorem trzeba by obrócić o 180stopni.
[#6] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@superbonio, post #5

W ACA500 złącze do kart turbo jest odwrócone o 180 stopni ?


Pozdrawiam
[#7] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@superbonio, post #5

Mylisz się ponieważ nie podłączałeś...
[#8] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@superbonio, post #1

Czy jest w ogóle szansa że taki Mediator w ogóle zadziała z ACA500 ? lub co trzeba by jeszcze dodać/dorobić gdyż miałem w planie wstawienie takiego medka 1200 z ACA500 i BPPC do A2000 zamiast złączy ISA.


obudowa od A2000 nie pomieści tego potwora;)
[#9] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@Sir_Lucas, post #3

to jest dokładnie B1260 + SCSI KIT.
[#10] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@dez3, post #9

Ach, rzeczywiście masz rację. Nie spojrzałem na opis - Blizzard 1260 + SCSI KIT OK
[#11] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@dez3, post #7

Mylisz się ponieważ nie podłączałeś...


Rzadko się mylę :) na dowód tego dodaję fotki, co prawda nie chciało mi się wszystkiego ponownie rozkładać, podłączać oraz zrobić materiału video ale pokazuję że się da :)
Jeżeli by zadziałało to owszem, film dokumentujący to wydarzenie byłby już na YT od wczoraj :)

Wylutowanie i oddalenie Flasha na ACA500
Blizzard1240 + SCSI KIT prawidłowo wciśnięty w ACA500
Blizzard PPC wciśnięty w adapter mediatora, mediator w adapter, wszystko złożone z ACA500 oraz podłaczone do płyty A500
Widok na wciśnięty adapter mediatora w ACA500
Widok na usuniętą podstawkę pod Flash oraz narożnik adaptera mediatora
BPPC + Adapter medka + ACA500 + płyta A500

Jak już wspomniałem Blizzard PPC działa łącznie z Fast RAMem, Mediator nie jest widoczny, ewentualnie może powstanie jeszcze nowszy firmware do ACA500 to się zobaczy.
Co do zmieszczenia tego do A2000, to opcji jest dużo a np. wycięcie slotów ISA z płyty i w ich miejsce wstawienie medka 1200 LT4, adapter i gniazdo w medku trzeba by zmodyfikować aby wpinać od góry a reszta to się jakoś zrobi, najważniejszy jest PLAN :) a plan można modyfikować w trakcie jego realizacji.
[#12] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@superbonio, post #11

Rzadko się mylę :)


każdemu się zdarzy, nawet najlepszym. myslę, że zgodzisz się?

jak rozbebeszę towerkę to jeszcze raz sprawdzę jak to podłączyłem...
[#13] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@superbonio, post #11

no ale ma być wersja ACA500 do a 2000


Kilka dni temu Jens Schoenfeld w wątku dotyczącym nowych produktów Individual Computers poinformował, iż będąca w fazie testów karta ACA500 pojawi się również w wersji dla Amigi 2000. Technicznie akcelerator ten nie będzie się różnił od jego starszego brata poza adapterem dla karty CF z obsługą hot-plug, umieszczonym na oddzielnej płytce, połączonej taśmą. Prototyp karty można zobaczyć tutaj.

link

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 17:02:33 przez Dorian3d
[#14] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@Dorian3d, post #13

Ale jeszcze nie ma.
Inna sprawa to dlaczego ktoś miałby do A500 podpinać ACA przeznaczone dla innej niż A500 Amigi ?


Pozdrawiam
[#15] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@RadoslawF, post #14

taki sam powód jak podłączenie Mediator PCI przeznaczonego dla 1200 do amigi 500
[#16] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@Dorian3d, post #13

Ja myślałem, że ACA robi ELBOX szeroki uśmiech
[#17] Re: A500-ACA500-Mediator PCI TX-BlizzardPPC

@RadoslawF, post #14

Dlatego że to Amiga, Amiga wyewoluowała na tyle że każdy model ma coś wspólnego nie było jakiś drastycznych zmian co do HW w dziejach C=.

Karty produkowane za kilka lat które będą zgodne z rozwojem technologicznym panującym lub wyprzedzającym go, "w jakimś stopniu". Tak jak Amiga wyprzedzała kiedyś.


Będą pewnie w postaci jednej karty, którą przez serię adapterów będziemy mogli podpiąć do innych Amig. Wydaje mi się ze Rozdział budowy Adapterów już się Zaczął.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem