kategoria: CDTV
[#1] WB na CD
Hejka. Jestem amigowym nowicjuszem i mam takie pytanie:
czy jest możliwość przygotowania WB 1.3 na CD tak, żeby nie żonglować dyskietkami bez końca i tak, żeby bootował? Najlepiej za pośrednictwem PC. Proszę o łopatologiczne wyjaśnienie dla jełopa ;)
[#2] Re: WB na CD

@okult, post #1

Jest możliwość takiego przygotowania CD, pytanie czy masz/będziesz miał Amigę która będzie potrafiła wystartować z CD ?
Szukaj płytek CD zrobionych dla CDTV.


Pozdrawiam
[#3] Re: WB na CD

@RadoslawF, post #2

No mam CDTV, która powinna bootować z płyt. Jeszcze sprawdzę na płytach ze starych gazet. Ale w sumie może bootować z dysku byle później czytałą WB z płyty. Jak woła żeby wsadzić WB do dowolnego napędu. To też by mnie urządzało.
[#4] Re: WB na CD

@okult, post #1

Potrzebne są pliki z The Amiga Developer CD v2.1 lub CD32devkit, żeby stworzyć taką płytę.
[#5] Re: WB na CD

@okult, post #1

jełopa ;)



Idźta sie dzieci bawić gdzie indziej.OK
[#6] Re: WB na CD

@sanjyuubi, post #4

Dokładnie z katalogu "CD32/BuildCD" i "CD32/ISO9660Tools_V1.04". Więcej informacji na tych stronach: link, link, link.

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 16:56:46 przez RomanWorkshop
[#7] Re: WB na CD

@okult, post #1

Bez specjalistycznych narzędzi możesz też nagrać "zwykłą" płytę ze zgranym 1:1 systemem i przygotować dyskietkę startową, uruchamiającą driver do cedeka oraz odpowiednie assigny. Rozwiązanie wcale nie takie złe w czasach, gdy flopa rzadko się używa i nie przeszkadza dyskietka w nim.
[#8] Re: WB na CD

@Daclaw, post #7

No własnie chodzi o to, żeby flopa zluzować :)
[#9] Re: WB na CD

@okult, post #8

Warto pomyśleć o jakimś turbo z możliwością podpięcia HDD/karty CF ;) Używa się Amigi o wiele przyjemniej i bez kombinacji.
[#10] Re: WB na CD

@okult, post #8

Zapytaj kolegów z programatorem romów - potrzebujesz zmodyfikowanego kickstartu który zabootuje i odpali cd.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem