kategoria: Programy
[#1] Program do zmiany wyglądu belki ekranowej
Czy jest jakiś program do nałożenia tła (obrazka) na belkę bądź zmiany koloru?
[#2] Re: Program do zmiany wyglądu belki ekranowej

@QkiZ, post #1

Może Birdie?

Tutaj masz fajny guide jak odpicować WB pod OCS/ECS: http://www.mfilos.com/2012/01/guide-making-workbench-prettier-using.html
[#3] Re: Program do zmiany wyglądu belki ekranowej

@MasterM, post #2

Dzięki za linka. Uwielbiam tego bloga, ale Birdie służy do czego innego. Mi chodzi o tło belki ekranu a nie tła okien.
[#4] Re: Program do zmiany wyglądu belki ekranowej

@QkiZ, post #3

Wydaje mi się, że możesz to zrobić za pomocą Visual Prefs albo MCP, ale bardziej obastawiam Visual Prefs.
[#5] Re: Program do zmiany wyglądu belki ekranowej

@Sir_Lucas, post #4

No też tak myślę, ale za cholerę nie mogę znaleźć w którym miejscu to można zmienić.
[#6] Re: Program do zmiany wyglądu belki ekranowej

@QkiZ, post #5

W zasadzie w VP nie można nałożyć tła, ale tylko dodać logo (bitmaps). Color można zmienić w Pens -> Bar.
[#7] Re: Program do zmiany wyglądu belki ekranowej

@cholok, post #6

Pobrałem realAmigakit. Tam z automatu ustawia się różne motywy Workbencha. Znalazłem kolor który odpowiada za kolor tła paska ekranu, ale ma się on nijak do rzeczywistości to przedstawia screen poniżej
[#8] Re: Program do zmiany wyglądu belki ekranowej

@QkiZ, post #5

VisualPrefs pozwala na zmianę koloru i dodanie grafiki po lewej stronie belki ekranowej. Odpowiednio nazwany plik graficzny należy umieścić w odpowiednio nazwanym podkatalogu katalogu, który jest ustawiony w Visual Prefs jako katalog źródłowy bitmap. Niestety w tej chwili nie pamiętam jak ten plik i podkatalog nazwać, ale jak pogrzebiesz w theme'ach do Visual Prefs dostępnych na Aminecie to na pewno znajdziesz taki, który ma tę grafikę :).
[#9] Re: Program do zmiany wyglądu belki ekranowej

@tomekwojcik, post #8

Nie takie było pytanie
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem