kategoria: CDTV
[#1] Caddy z CD-RAM ?
Ze względu na brak możliwości zakupienia w ostatnim czasie Caddy do Amigi CD TV (dałem ogłoszenie na giełdzie ppa i kontroluję alledrogo) pomyślałem o jakimś zastępniku, tak aby mieć możliwość odtwarzania cd na mojej Amidze którą otrzymałem niestety bez caddy. Pogooglowałem i znalazłem informację że dyski DVD-RAM type 2 używały również caddy i istnieje możliwość usuwania nośnika i wymiany z wnętrza "dyskietki". Wygląda to tak link.

I teraz moje pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym zagadnieniem, czy jest w ogóle możliwe używanie tego caddy, czy raczej mimo wszystko różni się od caddy z Amigi CD TV i jest niemożliwym wykorzystanie go w moim sprzęcie ?

Pozdrawiam!
emeliot87
[#2] Re: Caddy z CD-RAM ?

@emeliot87, post #1

nigdy nie miałem, ale na oko widać, że to jest zupełnie inna konstrukcja, tutaj masz caddy za 6 dych z okładem
[#3] Re: Caddy z CD-RAM ?

@emeliot87, post #1

Ja kiedyś wsadzałem płyty BEZ caddy do CDTV i to to działało mi ;] Trzeba było czymś długim (ja używałem linijki 30cm) popchać przez szpare napędu, ten biały popychacz co jest odpowiedzialny za wysuwanie caddy ze slotu. Wepchnąć do momentu aż zrobi PSTRYK i guzik od wyciągania caddy odskoczy. Następnie trzeba było delikanie wsuniąć przez slot docelową płytę CD i umiejscowić ją na kółku co nią obaca (ja używałem grubej pęsety z oklejonymi końcami żeby nie rysowała płyty), wystarczyło ją tylko położyć, nie potrzebowała docisku. Wszytkie operacje robiłem na wyłączonej CDTV żeby mechanizm lasera mi nie jeździł podczas grzebania.
Jedyna wada taka ze płyty CD i tak się rysowały, bo podczas wkładania/wyciągania ich, powierzchnia płyty i tak przesuwała mi się po kółku co nią obraca.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem