kategorie: A2000/A3000, A500
[#1] Pomoc w konfiguracji SCSI w Blizzard 2060
Jak w temacie mam następujące połączenie urządzeń SCSI w Blizzard 2060
B2060 (50pin) - DVD SCSI(50pin) - HDD SCA80(50pin) - Terminator Aktywny(68pin)
Dysk ma adapter z 50/68pin do SCA80pin. został zmodyfikowany tak aby terminator był zasilany z 50pin.
Mój problem dotyczy ustawienia na stałe transferu synchronicznego oraz wyłączeniu nie potrzebnych UNITów podczas inicjacji urządzeń przy starcie.
Partycje mam SFS i mam w RDB na stałe ustawiony transfer synchroniczny, kiedy uruchamiam program unit control to za każdym razem mam ustawiony transfer na 5MB/s i najgorsze jest to że w tym programie nie ma opcji zapisz tylko jest użyj.
Jak można to zrobić aby np. podczas startu systemu transfer był ustawiony na 10MB/s ?
Np. w CSMKIII/CSPPC wszystko ładnie konfiguruje się w pamięci flash karty i jest OK.
Dodam że, jeżeli ustawię ręcznie na 10MB/s to w/g sysinfo dysk osiąga prędkość 9.5MB/s ale wystarczy reset i ustawienia wracają do początku.
[#2] Re: Pomoc w konfiguracji SCSI w Blizzard 2060

@superbonio, post #1

Nigdy nie miałem tej karty w ręku, ale jeśli kontroler SCSI jest na niej konfigurowany jak na pozostałych kartach Phase5, to są dwie możliwości:

- Zapisać ustawienia w RDB używając narzędzia RDBFlags lub SCSIConfig (nie wiem czy SCSIConfig potrafi to dla wszystkich kontrolerów P5, nie wiem też czy wszystkie sterowniki P5 faktycznie czytają te ustawienia).
- Dorzucić wywołanie UnitControl do startup-sequence - UnitControl może być uruchamiany nieinteraktywnie, ze skryptu i przyjmuje szereg parametrów, które normalnie wyklikałbyś sobie w okienku.

Wg. mnie bezpieczniejsze jest to drugie rozwiązanie. Ja kiedyś miałem sytuację, w której HDToolBox "głupiał" po modyfikacji RDB przez SCSIConfig.

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 21:58:26 przez strim_

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2015 21:58:53 przez strim_
[#3] Re: Pomoc w konfiguracji SCSI w Blizzard 2060

@superbonio, post #1

Czy i jak rozwiazales ten problem?
Ja ustawilem w RDB transfer synchroniczny, w unitcontrol ustawilem 10 MB/s synchronicznie - niestety to ustawienie po restarcie wraca do wartosci domyslnej. Ale w SysInfo mam transfer ~8.642 MB/s. Co trzeba jeszcze ustawic aby uzyskac ~10 MB/s?
[#4] Re: Pomoc w konfiguracji SCSI w Blizzard 2060

@tcz, post #3

Jeśli nie działa Ci zapisanie do RDB, to dorzuć do startup-sequence wykonanie UnitControl z odpowiednimi parametrami (po setpatchu). To narzędzie można wykonywać z linii komend, bez GUI. Jak już napisałem w poście #2.


Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 10:48:36 przez strim_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem