kategoria: CDTV
[#1] CDTV RAM
Czy ja dobrze kombinuję, że każdą pamięć od A500 z autokonfigiem można zaadoptować do CDTV dodając fizyczne połączenie z łańcuchem autoconfig wychodzącym z DMAC'a?
[#2] Re: CDTV RAM

@ExciterELB, post #1

Niestety wejście config_in i config_out DMAC są na płycie zwarte do masy, mam niesprawną płytę od CDTV od Strykera i badałem ten temat. Na schemacie config_out nie jest zwarte do masy, ale na płycie już jest, co uniemozliwa dołaczenie się jakiemukolwiek urządzeniu w łańcuch, nie wiem czy wszystkie płyty od CDTV tak mają, ale ta którą mam tak ma. Brawa dla Commodore!

Pozostaje jeszcze pytanie, czy DMAC naprawdę obsługuje sygnały config_in i config_out czy tylko istnieją na papierze, bo pierwszy raz widzę, żeby ktoś wyjście układu zwierał bezpośrednio do masy.
[#3] Re: CDTV RAM

@sanjyuubi, post #2

Jeśli się nie mylę ten sam DMAC jest używany m.in. w A570, która jak wiadomo jest normalnym autokonfigurowalnym rozszerzeniem do A500. Z tego należałoby raczej wysnuć wniosek, że sygnały te konfiguracyjne są normalnie obsługiwane.

Wydaje mi się, że jedynym problemem jest błędny projekt PCB.
[#4] Re: CDTV RAM

@strim_, post #3

Gdyby ten DMAC był w obudowie DIP, to można by po prostu wyciągnąć nogę, a tutaj jest PLCC i możliwosci mocno ograniczone, aby to naprawić.
[#5] Re: CDTV RAM

@sanjyuubi, post #4

Pewnie w ostateczności możliwy jest mod pt. tniemy ścieżkę i lutujemy kabel. Ale nie jestem fanem tego typu rozwiązań.
[#6] Re: CDTV RAM

@strim_, post #5

Tylko, że ta ścieżka pewnie jest pod podstawką, a jeśli płyta jest 4 warstwowa, to połączenia do masy w ogóle się już nie da usunąć. Jedynie garażową metoda poprzez wylutowanie podstawki, zagięcia tej nogi i zaizolowania po przylutowaniu kabelka. Ewentualnie można podgrzewjąc cynę nałożyć igłę od strzykawki na nóżkę, zrobi się szczelina w która być może da się włożyć koszulkę termokurczliwą i odizoluje się w ten sposób tą nóżkę od połączenia z płytą. To nie są jednak metody dla przeciętnego Amigowca.
[#7] Re: CDTV RAM

@sanjyuubi, post #6

To inne rozwiązanie jakie widzę - napisać wsad do CPLD, który obserwuje proces autokonfiguracji na szynie 68000, czeka aż zainicjalizuje się DMAC jako pierwszy (na pewno za każdym razem robi to tak samo) i na tej podstawie generuje sobie wewnętrzne config in/out. Tylko takie rozszerzenie pewnie mogłoby być jedynym zainstalowanym w Amidze, a przynajmniej jedynym autokonfigurowalnym (poza DMACiem rzecz jasna)...
[#8] Re: CDTV RAM

@strim_, post #7

Myślę, ze można by to obejść inaczej, tylko należałoby blokować cykl procesora do płyty głównej dla adresu autoconfigu i podstawiać własne dane, dopóki nie skonfiguruje się ostatnie urządzenia, w ten sposób DMAC konfigurowałby się jako ostatni.
[#9] Re: CDTV RAM

@strim_, post #5

Ja pamiętam, że kiedyś dawno temu jak miałem A500 i w niej rozszerzenie Elboxu pod klapkę (jakiś dodatkowy scalak był jeszcze lutowany na płycie od tego rozszerzenia) to całość z tego dawała 1 MB chip i 1,5 MB slow. Gdy podpiąłem do tego Mega Ram HD Elsatu, mogłem mieć jeszcze 4 MB FAST, 8 przez to rozszerzenie działać już nie chciało. W każdym razie gdy dokupiłem sobie A570, to aby można było grać w gry z płyty, lub coś z niej skopiować/zainstalować na dysk/przejrzeć jej zawartość to musiałem pamięć FAST wyłączać. Gdy tego nie zrobiłem to mogłem tylko słuchać płyt audio i nic więcej. Więc co by nie było jakaś kolizja była pamięci FAST z A570.
[#10] Re: CDTV RAM

@gilban, post #9

C= dało ciała. DMAC jest ustawiony tak, że od razu pojawia się w obszarze autoconfigu, prowdopodobnie rozszerzenie elboxu używa jakiejś techniki, aby temu zapobiec, a z kolei podłączenie A570 ruinuje "romans" pomiędzy CDTV i kartą ELBOXU z powodu zaskoczenia ;)
[#11] Re: CDTV RAM

@sanjyuubi, post #8

Nie ma co gdybać, ktoś już ten problem rozwiązał... Trzeba byłoby zrobić coś podobnego .
[#12] Re: CDTV RAM

@strim_, post #11

Ja mam chyba właśnie tą płytę, gdzie trzeba by ciąć ścieżki.
[#13] Re: CDTV RAM

@strim_, post #11

Ścieżka jest przerwana w tym rozwiązaniu.
[#14] Re: CDTV RAM

@_Skiba, post #13

Przecież widzę. Ale chodzi o to, że nie trzeba ruszać podstawki.


Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 18:32:09 przez strim_
[#15] Re: CDTV RAM

@strim_, post #5

Przy potencjalnej adaptacji RAM'u z A500 samo cięcie ścieżki to pikuś.. dochodzi jeszcze lutowanie kilkudziesięciu drucików od RAM'u do CPU.. przecież tam nie ma expansion port.. a do service port tego nie polutujemy.
[#16] Re: CDTV RAM

@ExciterELB, post #15

Stryker miał działający wsad CPLD Altery do CDTV z 8MB nakładany na procesor.
Były problemy z 1.3 chyba i działał tylko z 3.1.
Próbowałem dać opóźnienia przy Autoconfiguracji.
Nie posiadam jednak CDTV i próby odbywały się na odległość metodą działa-nie działa.
Obecnie nie mam niestety czasu na zajmowanie się Amigą.
[#17] Re: CDTV RAM

@ExciterELB, post #15

Na co ci te druciki? Przecież RAM możesz dać pod CPU a z diagnostic portu wziąć tylko config_out.
[#18] Re: CDTV RAM

@bogumil, post #16

Ruski RAM ma jedną wadę, bo Amiga także odpowiada na żądania procesora, w tym autoconfig, gdzie prawidłowo cykl do płyty głównej Amigi powinien być zablokowany. Nie idzie tego zrobić w A600 ale w A500 już tak, niestety brak wolnych pinów w CPLD uniemożliwia jakiekolwiek modyfikacje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem