kategoria: Minimig
[#1] Minimig SCART - problem z nowym kablem
Właśnie podmieniłem nowy kabel SCART z moim starym kablem "zdezelowanym", robionym według specyfikacji.

Obraz jest ale ekran mruga co ok. 0.500 ms. Bojąc się uszkodzenia TV, nie włączam na razie. Dodam, że zworki są na takiej synchronizacji, jaką potrzebuje TV (na moim kablu starym działa bez zarzutu).

Co w takiej sytuacji począć? Wygląda na trefny kabel. Niby nowy kabel kupiony w sklepie i dedykowany do Minimiga.
[#2] Re: Minimig SCART - problem z nowym kablem

@DiskDoctor, post #1

Mam nadzieję, że zadziałało wczoraj. Z tego co doczytałem to ten kabel nie podaje napięcia na pin 16 złącza SCART (blanking) więc jeśli TV wymaga tego do przełączenia z Composite na RGB to nie ma prawa ruszyć. Część telewizorów ma opcję przełączania RGB/Composite w menu, część posiadających kilka złącz SCART ma niektóre oznaczone jako RGB - i te powinny zadziałać z kablem Amigakit bez problemu. Można też przerobić kabel i podać napięcie nieco powyżej 3V na pin 16 SCART z zewnętrznego źródła albo któregoś ze złącz minimiga.
[#3] Re: Minimig SCART - problem z nowym kablem

@Jenot, post #2

Jest tak dokładnie jak mówisz.

Niestety szukałem długo w TV (Sony Bravia) i nie ma nigdzie opcji wymuszenia RGB, napięcie tym przełączeniem steruje.

Pozostaje dosztukowanie napięcia na PINie albo... pozbycie się kabla, skoro mam stary który mi działa, podający napięcie.

BTW to niezłą zmyłka że są 2 schematy kabli SCART do Minimiga...

Dzięki za pomoc wczoraj!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem