kategoria: CDTV
[#1] CDTV wymiana RAM i extROM
Noszę się z zamiarem wymiany ROMów w mojej CDTV, ale mam problem z doborem pamięci dla Odd i Even. Znalazłem opisy wymiany ROMów ze wsadem 2.3, ale wszędzie bazują na kościach 32 pinowych. W mojej są oryginalnie 28mio pinowe, na których temat nic znaleźć nie mogę. Co prawda podstawki są dłuższe, ale obawiam się że mogę mieć jakąś inną rewizję płyty i sfajczę sobie czarnulę.
Planowałem na ich miejsce założyć pamięć Am29F010, oczywiście z zamianą pinów 2 z 24.
Coś ktoś wie o tych dziwnych oryginalnych pamięciach na płycie CDTV?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 12:28:45 przez kwaku85
[#2] Re: CDTV wymiana RAM i extROM

@kwaku85, post #1

Jaki rozmiar mają wsady, a jaki 28-pinowe kości?
[#3] Re: CDTV wymiana RAM i extROM

@sanjyuubi, post #2

Kości nie wiem, z ich oznaczeń nic nie wynika, ale znalazłem sporo zdjęć płyt, gdzie są właśnie takie krótkie kości. Wsady są wielkości 2x 128kB. Podstawka jednak pozwala włożyć kości 32 pinowe. Gdzieś znalazłem informację, że pamięci te nie przewidują wielokrotnego zapisu, stąd brak 4rech dodatkowych pinów i z powodzeniem można zakładać 32 pinowe zamiast nich. I chyba tak zrobię.
[#4] Re: CDTV wymiana RAM i extROM

@kwaku85, post #3

Na schemacie jako U34 i U35 są użyte pamięci EPROM 27C1000 i te 32-pinowe podstawki mają takie rozmieszczenie sygnałów, jak te pamięci.
[#5] Re: CDTV wymiana RAM i extROM

@RomanWorkshop, post #4

No właśnie. Układy zamontowane w podstawkach nie korzystają z pinów 1,2 oraz 17,18.
[#6] Re: CDTV wymiana RAM i extROM

@kwaku85, post #5

Raczej chodzi Ci o piny numer: 1 - VPP, 2 - OE, 31 - PGM, 32 - VCC.
[#7] Re: CDTV wymiana RAM i extROM

@RomanWorkshop, post #6

W rzeczy samej. Liczyłem nie w tą stronę :D
[#8] Re: CDTV wymiana RAM i extROM

@RomanWorkshop, post #6

Even i ODD wymienione, piny zamienione, CDTV startuje, ale żadnej różnicy w sumie nie widzę. Wszystko wygląda identycznie.
Niestety nie mogę coś do ładu z kickstartem dojść, nie startuje po wymianie kości.
[#9] Re: CDTV wymiana RAM i extROM

@kwaku85, post #8

odezwij się na priv
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem