kategoria: A2000/A3000
[#1] Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.
Witam

mam A2000 z kontrolerem SCSI i dyskiem SCSI 80 MB (zabytek), na nimm dziala WB 2.04. Dokupilem B2060 i podpialem stary dysk SCSI,
wszystko dziala - nie musialem instalowac zadnego softu dla B2060. Dokupilem dysk SCSI 80-pin 78 GB + przejsciowka.
Na nowym, duzym dysku zainstalowalem WB 3.1 pod fs-uae - pod emulatorem wszystko smiga (co prawda, w trakcie partycjonowania
widzialem tylko pierwsze 4 albo 8 GB). Podpialem duzy dysk do B2060, w "early boot up menu" widze partycje
z WB 3.1, wybieram ja jako boot'ujaca i niestety otrzymuje czerwona ramke z informacja aby nacisnac lewy klawisz myszy.

Podlaczylem oba dyski nowy i stary - zabootowalem ze starego, system uruchomil sie. Partycja duzego dysku jest widoczna
zawartosc to WB 3.1 + SysInfo, ktore testowo odpalilem i dziala (co prawda speed test zawiesza Amige).

Probowalem zainstalowac WB 3.1/AmigaOS 3.9 na starym dysku, na istniejacych partycjach (wykasowalem WB 2.04),
pod fs-uae dziala a pod Amiga czerwona ramka. Zrobilem jeszcze jedno podejscie ze starym dyskiem, partycjonujac go
na nowo - to samo, w fs-uae dziala a z Amiga czerwona rameczka ...

Sztuczka z fs-uae i dyskiem IDE do A1200 dzialala, bez zarzutu. Czy ktos ma jakis pomysl na dysk SCSI i B2060 w A2000?
[#2] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@tcz, post #1

Witam

U mnie co prawda już dawno temu instalowałem scsi ale też miałem z tym masę problemów.
Przede wszystkim dysk partycjonowałem pod amigą ale taką sztuczką że był on jako drugi dysk a pierwszy bootujący z systemem miałem pod fast-ata. System z fast ata przerzuciłem na scsi. Zauważyłem również że kontroler scsi nie lubi jak się miesza programy do partycjonowania np rdb robimy pod jednym a partycję pod innym. Nie wiem dlaczego ale mnie to zaraz kaszaniło dysk. Zacznij od nowego rdb, założenia jednej partycji najlepiej niewielkiej dla systemu i instalacji gołego systemu wraz z bibliotekami dla 060. Wytrwałości życzę. Ja kupiłem dwa 78gb i na obydwu mam jeden działający system, jeden w amidze drugi w rezerwie :) gdyby pierwszy padł bo nie mam już ochoty ślęczeć nad scsi :)
[#3] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@tcz, post #1

Masz wrzucone biblioteki od 060? Guru jest przez to, że nie masz bibliotek z phase5.
[#4] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@radzik, post #3

A mozesz podeslac linki do konkretnych bibliotek?

WB 2.04 dziala a ja nie instalowalem zadnych dodatkowych bibliotek ... jak sprawdzic czy nazainstalowanym WB 2.04 jest wrzucona jakas niestandardowa biblioteka?

Czy na Amiga OS 3.9 powodem guru jest brak tych bibliotek?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 17:34:04 przez tcz
[#5] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@tcz, post #4

Tak mi się wydaje, że to mogą być biblioteki.na tej stronie masz narzędzia z phase5: http://phase5.a1k.org/index.php?driverslibraries. Pierwsze od góry. Przegraj na partycje systemową do libs oczywiście.
[#6] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@radzik, post #5

Czy te biblioteki sa czescia zawartosci dyskow:
- P5-SystemDisk-431.dms
- P5-SCSI-Tools-24.dms

ze strony:
http://amiga.resource.cx/exp/blizzard2060
[#7] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@tcz, post #6

A spróbuj uruchomić WB z palca
po kolei, np setpatch .... loadwb
Ale obstawiam biblioteki.
[#8] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@Risc, post #7

A spróbuj uruchomić WB z palca


A jak to sie robi? Nie jestem az tak zaznajomiony z WB.
[#9] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@tcz, post #8

Uruchom Ami bez startup-sequence
i wpisuj co ważniejsze komendy z klawiatury
1-setpatch
2- coś tam, coś tam
3- ....
i na końcu loadwb

Sprawdzisz czy po drodze coś się wysypie.
Tylko wgraj biblioteki dla 060
[#10] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@Risc, post #9

Uruchom Ami bez startup-sequence


Rozumiem, ze "startup-sequence" wylacze w early bootup menu?

Ktore pliki/skrypty sa odpalane podczas startu? Rozumiem, ze to ich tresc odpalac z palca?
[#11] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@tcz, post #10

W early po prawej stronie jest chyba BOOT NO STARTUP SEQ... , czy jakoś tak,
Ami uruchomi się w dos, i wtedy podać komendy z klawiatury.

Można coś pokombinowac, wpisz
info (sprawdzisz czy widzi dyski)
cpu (jaki widzi procesor)
setpatch (zobaczysz co spaczuje- w os3.9 chyba zrobi po tym reset jak spaczujesz rom)
loadwb (uruchomi workbencha)

Jak się mylę niech ktoś mnie poprawi

powodzenia
[#12] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@Risc, post #11

Po instalacji dyskietek dalej pojawia sie guru. Odpalilem setpatch'a, pojawia sie prompt ... co tu wpisac?
[#13] Re: Instalacja WB 3.1/AmigaOS 3.9 na dysku SCSI.

@tcz, post #12

Wpisz (QUIET), lub sprawdz co moűna wpisac stawiajâc (?)

wersja setpatch 44.38 ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem