kategoria: Minimig
[#31] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Fenio, post #30

A różnie - *, F10, F9, Help, Del. F11 jedynie powodował w starszych core'ach wywalenie się WHDLoad ;)
[#32] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Jenot, post #27

Cytuję za atari-forum.com:

Even the Classic Workbench 3.5 is working like a charm


Fajnie. A OS3.9?

EDIT* Chociaż w sumie, AmigaOS 3.9's hardware requirements are identical to that of Amiga OS 3.5..

Ale to wszystko w teorii.

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 12:37:51 przez DiskDoctor
[#33] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Jenot, post #19

- Robinsons Requiem (te same problemy co w Ishar z myszą) - nie da się grać,

Rok Krajnc potwierdził że udało mu się to naprawić, na nowej wersji Minimig AGA (jeszcze nie wydanej) problem nie powinien występować
[#34] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Fenio, post #33

A jakaś przybliżona data?
[#35] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@DiskDoctor, post #34

Wersja 1.1 wydana :)
http://meditation.somuch.guru/minimig/files/mist/rel/minimig-mist-1_1.zip

fixed mouse issues (fixes games Like Ishar 1, 2, 3, Robinson’s Requiem, and many cracktros)
fixed keyboard issues (fixes game Walker and probably many others)
changes to FPGA clock handling, hopefully this will make a more stable minimig core
entering the OSD menu using UP+DOWN buttons on a DB-9 connected joystick has been disabled
1MB kickstart ROM support added (enables you to run AROS ROM or your custom kickstart ROM)
firmware now again supports using 256kB kickstart ROMs
firmware now again supports using Cloanto AmigaForever encrypted kickstart ROMs


Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 22:59:37 przez Fenio
[#36] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Fenio, post #35

Super!

Jak będzie działał AmigaSYS to się odezwę, na razie mi działał ClassicWB. Jeszcze nie przymierzałem się do testowania AmiKit Classic - ktoś próbował? Autor napisał mi, że powinno działać.
[#37] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@DiskDoctor, post #36

DiskDoctor czy Mist używa plików hdf czy czyta od razu z karty SD? . Pytam bo mam FPGA i chciałem porównać itp.
[#38] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@luminiac, post #37

Minimig Core tylko hdf, Atari STe core albo obrazy dysków albo SD FAT16 przez HDDriver (max rozmiar partycji to 512MB).
[#39] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@luminiac, post #37

Na pewno jest tryb obraz jako hdf, ale są też tryby (nie próbowałem, nie rozumiem) filesystem, SD partition itp. To się musi wypowiedzieć osoba, co zna lepiej UAE ode mnie (ja znam naprawdę słabo).

Jest opcja montowania HDF i co najmniej jeszcze jedna dodatkowa w przypadku HDD.
[#40] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@DiskDoctor, post #39

Czy można znaleźć jakiś dokładny opis tworzenia bootowalnego dysku hdf pod UAE? Albo jest ktoś skłonny opisac ten proces?. Jak narazie w FPGA Arcade korzystałem z gotowych plików HDF zamieszczonych przez francuskiego sprzedawce, ale mam wrażenie, że on to zrobił na minimig'u. Jego pliki to system 400Mb i roboczy 4Gb. Udało mi się zrobić własne partycje widoczne w FPGA np. 640Mb, ale nie wiem czemu nie botuje z niej. Jak mi się uda to zrobie tutorial wraz z wrzucaniem plików do środka HDF'a poprzez Total Commandera + plugin.
[#41] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@luminiac, post #40

Jak wygląda tworzenie obrazu dysku dla Mista masz dobrze opisane na Mist Wiki: link.
[#42] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Fenio, post #35

Ishary działają bez problemu, w UFO niestety dalej nie da się grać (sieczka na mapie w widoku Geoscape).
Rok napisał na atari-forum.com, że zainstalował 3.9 (jest instrukcja) - link



Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 20:59:26 przez Jenot
[#43] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Jenot, post #42

Jenot czy ten "mist" co Ty masz to ten sam co obecnie Lotharek sprzedaje?
czy Ty masz jakąś starszą wersję?
[#44] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@JacK_Swidnik, post #43

Sama płytka się nie zmienia. Widzę, że Lotharek powrócił do porządnego, metalowego wyłącznika i inaczej rozwiązał podłączenie rozrzerzenia MIDI (teraz można je odłączyć). Została chyba największa bolączka, czyli gniazdo microUSB, które ma tendencję do obłamywania się.
[#45] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Jenot, post #42

UFO już działa normalnie :) Minimiga 1.1 poprawił Till Harbaum dodając obsługę brakującej instrukcji dla 68020.
Minimig AGA core 20160125

Nie wiem jak u Was ale u mnie nie działa najnowszy rdzeń
20160129. System nie startuje ani z HDD ani z dyskietek, czarny ekran z działającym OSD i po chwili brak sygnału na monitorze.

ps. może zrobimy osobny wątek o minimig na mist ?
[#46] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@Fenio, post #45

Może potrzebny jest najnowszy (względnie starszy) firmware?

A' propos - da się na MIST zdowngrade'ować firmware?
[#47] Re: MIST: jakie nakładki na 3.1

@DiskDoctor, post #46

Na forum Atari dwie inne osoby mają dokładnie ten sam problem co u mnie więc przypuszczam że Till coś popsuł. Inna sprawa że trochę dziwi fakt wydawania nowych wersji rdzeni bez ich nawet szybkiego przetestowania.

Firmware można wgrywać w dowolnej wersji.

ps. na 20160125 zniknęły błędy graficzne w Reunion dla AGA :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem