kategoria: CDTV
[#31] Re: 2mb CHIP w CDTV

@zmiennik, post #29

8373 2090 23


Te 2090 to 20 tydzień 1990 roku. Rok produkcji układu.
[#32] Re: 2mb CHIP w CDTV

@SuperBuster, post #31

Odgrzeję kotleta, żeby nowego tematu nie zakładać. Zastanawiam się nad 2MB chip w CDTV, ale szukanie rozszerzeń do tego cuda jest trudne, ba, nawet myszki od roku zakupić nie mogę. Zastanawiam się więc nad modyfikacją podobną do A500 rev 8.1, czyli FatAgnus, 4x DRAM 4x1MB i poprawa jednego z sygnałów. Ma to sens? Próbował ktoś? I oczywiście czy spotkał ktoś potrzebne RAMy w tych śmiesznych stojących obudowach?
[#33] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kwaku85, post #32

le szukanie rozszerzeń do tego cuda jest trudne, ba, nawet myszki od roku zakupić nie mogę


Zaraz pewnie się zorientujesz, że nawet uzyskanie jakichkolwiek odpowiedzi o CDTV jest trudne. Osoby, które darzą jakimś większym sentymentem te cuda na tym forum policzysz palcami jednej ręki, natomiast w Europie palcami drugiej... ale chyba zawsze tak było, dlatego nie ma na to żadnych kart turbo i rozbudowa jest trudna. Takie niepokochane (niesłusznie) dziecko C=.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 10:51:16 przez recedent
[#34] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kwaku85, post #32

Jest coś takiego jak Mini Megi Chip i wcale nie wymaga pamięci ZIP (to tylko obudowa i są odpowiedniki w SOJ)
[#35] Re: 2mb CHIP w CDTV

@zmiennik, post #33

Kochane, jedynie rzadkie i w wychowaniu trudne :). Niestety większość rozszerzeń gryzie się z CD. Vampire tez nie działa do czasu odłączenia napędu.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 06:56:03 przez kwaku85
[#36] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kwaku85, post #35

Niestety tak...
A Savyna? Co o niej myślicie?
[#37] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kubaslonka, post #36

Jak masz możliwość to kupuj (zwróć się Architect1200, zajmuję się produkcją), sanjyuubi zrobił ją z myślą (mam nadzieję) o CDTV właśnie.
Polecam szczególnie wersję Plus, która zawiera clockport, port IDE, ma możliwość mapowania kickstartu i ma łącznie o ile dobrze policzyłem 11 MB pamięci.
Jest też prostym "turbiaczem", można włączyć tryb Turbo i CDTV pracuje (jak jej się chce) z prędkością 14 MHz.
Kartę konfiguruje się z poziomu Amigi za pomocą programu sv68kcfg.

A co do 2 MB Chipu w CDTV to trzeba Archtecta1200 pomęczyć, wspominał, że ma takie rozszerzenie w planach.


Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 14:43:37 przez km-l
[#38] Re: 2mb CHIP w CDTV

@km-l, post #37

Tak zaczynam czytać o tych wszystkich rozszerzeniach i głowa zaczyna mnie boleć :)
Sporo tego jest, kilka nawet z rodzimego rynku. Problem w tym, że ciężko połapać się co jest w fazie testów/prototypów, kiedy to będzie lub było w sprzedaży i jakie są wersje. Jest Savyna, jest Protein, a ma być nowszy i lepszy projekt ponoć, jest też Wicher 500 i pewnie jeszcze kilka innych projektów.
Ma ktoś wiedzę zbiorczą co z czym się je, który z tych projektów będzie pasował do CDTV nie blokując napędu i będzie w ogóle the best? Zależy mi na możliwości podpięcia dysku, używania CD, i przydałby się jakiś FastRAM, najlepiej w parze z lepszym procem :D
[#39] Re: 2mb CHIP w CDTV

@zmiennik, post #1

Takie cosik wpadło mi dzisiaj w oko na yt
Pamiec cdtv
[#40] Re: 2mb CHIP w CDTV

@mikecios, post #39

Była ostatnio na ebay za 130-140€. Fajna sprawa. Ciekawe czy można by było puścić razem z Savyną?
[#41] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kubaslonka, post #40

A jaką widzisz przeszkodę ?
[#42] Re: 2mb CHIP w CDTV

@Architect1200, post #41

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestę!

Bo nie wiem, pop prostu. Nie jestem orłem w tych tematach, uczę się Amigi na nowo, stąd to pytanie. Proszę o wyrozumiałość
[#43] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kubaslonka, post #42

Mam w swojej CDTV MegAChip i Savynę, wszystko działa bez zarzutu dając do dyspozycji kompletną i piękną maszynę non-AGA
[#44] Re: 2mb CHIP w CDTV

@Jacques, post #43

Potwierdzam.

plus Kick 1.3/3.1, MC 68010 oraz normalne wewnętrzne porty joysticków.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 09:46:53 przez amigachelm
[#45] Re: 2mb CHIP w CDTV

@amigachelm, post #44

Mnie marzy się jeszcze rozpracowanie sygnału IR do zabawy bezprzewodowej z CDTV. Problemem jest niestety oryginalna bezprzewodowa mysz. Pad wysyła chyba inne sygnały.
[#46] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kwaku85, post #45

Ja dopiero zaczynam rozbudowę.
Zrobiłem 1.3/CDTV kick.
Jedzie VGA, serial i USB / PS/2.

Chcę przerobić myszkę oryginalną na bezprzewodową z flakami z USB
[#47] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kubaslonka, post #46

Ja również zacząłem rozbudowę. Jakiś czas temu wjechał kicek 3.1 oraz CDTV ROM w nowej wersji (inaczej CDTV nie wstanie z kickiem innym jak 1.3). Teraz czekam na paczkę z Allegro z normalnymi gniazdami mysz/Joy, oraz adapter na mysz USB z obsługą rolki. Jak tylko spidi wyrobi się z Wichrem, to będzie się działo, oj, będzie się działo :D
[#48] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kwaku85, post #47

Robię dokładnie to samo czekam na paczkę z Anglii z Kickiem 3.1 i Romem do CDTV
[#49] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kubaslonka, post #48

No to skoro zaczęliście temat o CDTV to i ja napiszę co zrobię w swojej, ale co niektórym się to może nie spodobać.
A więc, 2MB CHIP Agnus i DENISE z A500+ oraz 4 pamięci zip na adapterach (tak jak w A500+ lub A2000 rev.6) + Indy ECS
BootRom 2.70, kick 3.1 i 3.9, ACA500 + BPPC + BVPPC.
Napęd CDROM, zmodyfikowany tak że zostanie tylko elektronika, resztę dam od starego napędu Mitsumi z tacką tak że tacka będzie wyjeżdżała w szczelinie od caddy, chodzi o to aby nie ciąć obudowy ani nic z nią nie przerabiać. ACA500 z Blizzardem i BlizzardVision będą pomiędzy spodem obudowy a płytą główną, do tego przejściówka na joye, adapter myszy PS2 i inne rzeczy które uznam za przydatne.
[#50] Re: 2mb CHIP w CDTV

@superbonio, post #49

S-Bonio, a co tu się ma nie podobać? Strzelasz z najgrubszego kalibru, jak zawsze OK
[#51] Re: 2mb CHIP w CDTV

@Umpal, post #50

Grubo, grubo!OK
[#52] Re: 2mb CHIP w CDTV

@superbonio, post #49

BootRom 2.70

2.7, 2.9 to tak naprawdę 2.07 i 2.09, także 2.3 lepsze, bo nowsze
[#53] Re: 2mb CHIP w CDTV

@Kilos, post #52

No tak co innego myślałem i co innego napisałem a miało być 2.3
[#54] Re: 2mb CHIP w CDTV

@superbonio, post #53

Spoko
Najlepsze to 2.3 grzebnięte przez Cloanto, btw może ktoś ma wsady?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 23:15:05 przez Kilos
[#55] Re: 2mb CHIP w CDTV

@superbonio, post #53

Jak założysz ACA500 do CDTV? jest jakiś adapter aby ją zamontować w gniazdo procesora czy jakoś inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 23:16:44 przez TechNineWonder
[#56] Re: 2mb CHIP w CDTV

@TechNineWonder, post #55

Chyba będzie musiał zrobić sobie adapter gniazdo procesora -> złącze krawędziowe.
[#57] Re: 2mb CHIP w CDTV

@TechNineWonder, post #55

Tego jeszcze nie wiem, być może adapter ale od spodu płyty. Albo po prostu złącze krawędziowe a raczej kawałek płytki aby ACĘ nasunąć po prostu zrobię na taśmie i się podlutuję pod odpowiednie sygnały na płycie.
[#58] Re: 2mb CHIP w CDTV

@superbonio, post #57

To będzie chyba najbardziej wypasiona CDTV po tej stronie globu:) Nie no OS 4.1 FE na CDTV może szokować.
[#59] Re: 2mb CHIP w CDTV

@kwaku85, post #47

[#60] Re: 2mb CHIP w CDTV

@superbonio, post #53

Bo 2.3 to 2.30, ale z jakiegoś powodu to zero nam uciekło.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem