kategorie: A1200, Programy
[#1] Problem z Random WB Patt
Witam.

Mam problem z programem Random WB Patt.

Kilkakrotnie próbowałem interpretować instrukcję autora, próbowałem ją tłumaczyć na polski i za każdym razem robiłem podobnie. Dwa pliki w:
Sys:prefs/presets/

RndWBPatt-WB i RndWBPatt-WIN. Pliki tekstowe zawierające listę grafik z pełną ścieżką dostępu. Przykładowo:
Sys:prefs/presets/wallpapers/obrazek1.jpg
Sys:prefs/presets/wallpapers/obrazek2.jpg

Podobnie z plikiem dla okienek.
W User-startup próbowałem rożnych wpisów samego programu:
C:RandomWBPatt
C:RandomWBpatt Timer=1
C:Run>NIL:C:RandomWBPatt

Itp.
I mimo wszystko za każdym razem pokazuje mi się to:

I mimo że autor zaznaczył że błąd występuje w starszej wersji, o którym mowa tutaj

W moim przypadku program w ogóle nie zakłada wspomnianych plików #?.done

Ktoś tego używa? Z powodzeniem? Jeśli tak, to jak skonstruowany macie pliki z listami.
Owszem, tak jak autor zaleca, użyłem systemowego c:list, ale pliki zawierające listę obrazków wygenerowane automatycznie przez polecenie, też nie działały. Więc pisałem swoje z pełną ścieżką, bez zbędnych informacji wkładanych przez polecenie c:list.

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2015 18:17:49 przez don_rafito
[#2] Re: Problem z Random WB Patt

@don_rafito, post #1

List >SYS:Prefs/Presets/RndPattFiles-WB {WB-Dir} ALL FILES LFORMAT %f%n
   List >SYS:Prefs/Presets/RndPattFiles-WIN {WIN-Dir} ALL FILES LFORMAT %f%n


Tak używasz komendy LIST?
Nie ma tu zbędnych informacji i jakich piszesz?
[#3] Re: Problem z Random WB Patt

@Norbert, post #2

Kiedy wklepuję w Shellu dokładnie
List >SYS:Prefs/Presets/RndPattFiles-WB {WB-Dir} ALL FILES LFORMAT %f%n
List >SYS:Prefs/Presets/RndPattFiles-WIN {WIN-Dir} ALL FILES LFORMAT %f%n

polecenie się nie uruchamia informując o błędzie sumy kontrolnej.
Wydaje mi się, że autorowi chodziło, że w {WB-dir} {WIN-dir} mam wklepać ścieżkę do katalogu z obrazkami.
I wygląda to tak:
List >SYS:Prefs/Presets/RndPattFiles-WB sys:prefs/presets/Wallpapers ALL FILES LFORMAT %f%n

I wtedy pojawia mi się plik RndPattFiles-WB zawierający taki zapis:
%f%n

Jeśli wpiszę tylko
List >SYS:Prefs/Presets/RndPattFiles-WB sys:prefs/presets/Wallpapers
to mam plik tekstowy z wylistowaną zawartością katalogu.

Ale w pliku są też zbędne informacje typu, co to za katalog, kiedy utworzono raport, rozmiary plików itd. A najlepsze jest to, że wylistowane pliki obrazków nie są poprzedzone ścieżką dostępu i przed każdą nazwą pliku dopisuję ścieżkę dostępu, czyli:
sys:prefs/presets/Wallpapers/obrazek1.jpg
itd.
I dalej wyskakuje błąd podczas startowania systemu.
[#4] Re: Problem z Random WB Patt

@don_rafito, post #3

Aż zaraz to sprawdzę
[#5] Re: Problem z Random WB Patt

@Norbert, post #4

I co, zatrybiło?

Ps. Napisałem maila do autora, bo mnie ten temat aż drażni, ale milczy. A ja muszę to rozgryźć. Najgorzej jest z tym, że mam wrażenie, że źle interpretuje instrukcje. A jak się mawia, diabolo tkwi w szczegółach i najprostsze rozwiązania są najtrudniejsze.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 19:00:41 przez don_rafito
[#6] Re: Problem z Random WB Patt

@don_rafito, post #5

komenda list ma wygladac tak:

List >SYS:Prefs/Presets/RndPattFiles-WB sys:obrazkiWB ALL FILES LFORMAT %f%n
   List >SYS:Prefs/Presets/RndPattFiles-WIN sys:obrazkiWIN ALL FILES LFORMAT %f%n


sys:obrazkiWB - sciezka do katalogu z obrazkami.

Pamietaj aby na poczatku pliku tekstowego RndPattFiles-WB i RndPattFiles-WIN dopisać ile plikow zostalo dołączonych. Tak jak w przykladowym listach z katalogu SAMPLES

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 19:35:41 przez Norbert
[#7] Re: Problem z Random WB Patt

@Norbert, post #6

Autor mi odpisał. Kazał zwrócić uwagę na dos.library. On nie używa standardowej (nie napisał jaką ma wersję). Pisał mi także że lista plików, powinna być ponumerowana. Hmm... potestuję.

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2015 21:55:23 przez don_rafito
[#8] Re: Problem z Random WB Patt

@Norbert, post #6

Wziąłem sobie wszystkie uwagi i zrobiłem tak:

Co prawda błąd już się nie pojawia, ale obrazki się nie wczytują i nic się nie dzieje.

I wtedy uruchomiłem program w Shellu, ale bez NIL. Działa.
Mały skrypt, pod IconX'a i do WBStarup. Działa!!!szeroki uśmiech

Dzięki za pomocOK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem