kategoria: A500
[#1] Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce
Przymierzam się do zabawy z muzyką na Amidze 500. Dwie kwestie:

1. Jaką wersję ProTrackera najlepiej wybrać dla A500 z 1MB Ram.

http://www.pouet.net/search.php?what=pro+tracker&type=prod

2. Jak nagrać to na dyskietkę.

W sprawie transferu PC>Amiga jestem początkujący. Wiem jak nagrywać obrazy ADF, pojedyncze pliki do obrazu i wiem jak zrobić bootowalną dyskietkę z bootblockiem i zrobić plik startup-sequence.

Ściągałem różne wersje tych trackerów z pouet'a, z czego odpalić mi się udało tylko jedną z nich z pomocą wiedzy jaką do tej pory posiadłem. Niestety w trackerze nie udało mi się odtworzyć modułu - patterny leciały, ale nie było dźwięku.

Napotkałem wersje z pojedynczym plikiem bez rozszerzenia np. o nazwie Pt3.18b - niektóre działają gdy podłączy się je pod startup-sequence, większość nie (prosi o jakąś dyskietkę lub pojawia się znak zachęty w AmigaDOS).
Raz trafiła się też wersja z pojedynczym plikiem .EXE, którego też nie udało się odpalić.
No i na koniec są też paczki z kilkoma różnymi plikami o nazwach typu PT.CONFIG-00, PT2.3D, ProTracker_v2.3a.s itp. Zupełnie nie wiem co z nimi zrobić.

Pytanie jak to ogarnąć i jak prawidłowo nagrać tracker na dyskietkę ?
[#2] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@wlodi5, post #1

Na temat ProTackerów batalie już były. Po prostu zaopatrz się w wersje: 3.62 i 2.3d. I się przekonaj która bardziej spełnia twoje oczekiwania. Np. v3.62 w ogóle do mnie nie przemawia, za to w 2.3d poruszam się bez używania myszy :) Kwestia gustu. Generalnie efekt końcowy w obu przypadkach jest taki sam, jeśli chodzi o wykorzystanie możliwości dźwiękowych Amigi. Obawiam się, że 3.62 może wymagać 68020 (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) Wersja z końcówką 2.3a.s to kod źródłowy i śmiało możesz go sobie podarować. Odnośnie ostatniego pytania. Myślę, że 2.3d wystarczy wypakować na bootowalną dyskietkę i uruchamiać z AmigaDOS (nie powinien wymagać dodatkowych bibliotek), albo dopisać do startup-sequence.
[#3] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@wlodi5, post #1

Ja używałem na Amidze CDTV (golasie) Protrackera 3.11b.

Mimo, że to beta spisywał się bez zarzutów. Trochę utworów swego czasu na nim zrobiłem.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 21:42:48 przez Azzorek
[#4] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@wlodi5, post #1

Wyrzeźbiłem na szybko bootowalną dyskietkę i przetestowałem na emulowanej A500.
Powinno się uruchomić bez problemu. Dodałem powerpacker.library gdyby zdarzyło ci się ładować spakowane moduły. I wrzuciłem trzy moduły, żeby sprawdzić czy na pewno gra ;)

https://www.sendspace.com/file/vli2wr





Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 21:56:03 przez groovebox
[#5] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@groovebox, post #4

Zły plik dodawałem do startup-sequence, dodałem ten największy i zadziałało. W międzyczasie, dobry kolega Groovebox wrzucił swojego adf'a i jego będę używał jako że są te biblioteki, których bym nie widział jak dodać ;) Już testowałem na realnym sprzęcie - wszystko pięknie chodzi, załączone modki grają i własne również, także dzięki za konkretną i szybką pomoc :)
[#6] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@groovebox, post #2

PTv3.62 chodzi na 000 tylko na KS1.3 sie nie chce odpalac, przynajmniej mi sie nie udalo (moze kwestia jakichs libsow) - nie zglebialem tematu bo do PT uzywam A1200/WinUAE.

Na A500 sporo dzialalem swego czasu na PT3.10 i 3.15, najwyzsza wersja jaka uruchomilem to 3.35 (ale skonczylo sie tylko na odpaleniu), ale tutaj najlepszy chyba bedzie 2.x (w sumie decyduje kwestia preferencji co do interfejsu, bo roznica pomiedzy 2 i 3 jest spora...), bo zostawi uzytkownikowi do dyspozycji najwiecej wolnej pamieci Chip, max. okolo 400 kilo z tego co pamietam. W przypadku powazniejszej zabawy w Protrackera na A500 warto rozwazyc zabawe zworkami na plycie glownej, zeby pamiec pod klapka byla widziana nie jako Slow ale Chip RAM; tu jednak odsylam do funkcji "Szukaj" niniejszego forum, ewentualnie Google.

A i sa jeszcze patche wylaczajace w systemie to i owo typu addXXk, gdzie dodatkowe kilkanascie/dziesiat kilo mozna dodatkowo zwolnic.
[#7] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@mccnex, post #6

PTv3.62 chodzi na 000 tylko na KS1.3 sie nie chce odpalac


Pozwolę sobie nie zgodzić się. Poszukaj sobie wątku PT na A600. Wiesza się nawet na KS 3.0. Guru o numerze $8000 0003 jednoznacznie wskazuje, że program jest źle skompilowany.
[#8] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@groovebox, post #4

Następnym razem unikaj "kwiatków" w rodzaju "assign st-00: df0:" tylko nazwij dyskietkę st-00.
[#9] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@cholok, post #8

No niby tak, ale priorytetem dla ProTrackera jest ST-00:. Więc gdy podmienimy dyskietkę na inną np. na sample, PT będzie próbował to czytać z ST-00: i wtedy trzeba ręcznie przełączać na DF0: co przy czestej zmianie dysków drażni ;) W przypadku przypisania ST-00: do DF0: problem znika. To tzw. zamierzony efekt uboczny :)
[#10] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@groovebox, post #9

Dyskietka nazywa się empty. Assign st-00: df0: sprowadza się się do assign st-00: empty:, ponieważ nie można robić assignów do urządzeń. Zmień nazwę empty na st-00, wtedy assign jest zbyteczny. Efekt zmieni się z ubocznego na zamierzony. PT2.3 i tak nie potrzebuje st-00. bo ma taki przycisk path.
[#11] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@cholok, post #7

A ja się zastanawiałem dlaczego PTv3.62 mi zwis robi na A1200?
[#12] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@wlodi5, post #1

jak Ci sie znudzi protracker http://aminet.net/package/mus/edit/DigiBooster1_7 ale na 68000 i 1MB CHIP nie poszalejesz.
[#13] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@mccnex, post #6

Zostaje jakoś 480kB i np. mod "Decrunching Time" nie ładuje się w całości. Ale ja też nie wymagam cudów, myślę że do początkowej zabawy wystarczy mi oryginalny hardware.

Jeśli chodzi o akcesoria muzyczne do Amigi jestem lekko zielonkawy, napiszcie mi co należało by dokupić aby sobie usprawnić pracę ? Na PC używałem pianina cyfrowego jako klawy sterującej, tutaj trzeba by pewnie dokupić jakiś moduł żeby to zadziałało ? Pianino ma stare złącza MIDI, co pewnie ułatwi sprawę.
[#14] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@cholok, post #10

Pełen szacunek! Jednak daley powalczę :)))))))
[#15] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@cholok, post #7

A w sumie to sprawdzalem wersje PT_000 tylko na A500 1.3; a tak to dzialam na A1200. Szkoda, bo czekam wlasnie na A6095, zeby sobie zmontowac przenosna A600; bez PT362 bedzie smutno...
[#16] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@Kamikadze, post #11

A ja się zastanawiałem dlaczego PTv3.62 mi zwis robi na A1200?]


W którym miejscu się wiesza? Ja używam wersji 3.15 i ta na pewno wiesza się podczas zapisu modułu, gdy zmienimy jego nazwę na ekranie zapisu. Jeżeli zmienimy nazwę na ekranie edycji paternów i przejdziemy do ekranu zapisu i zapiszemy, to jest ok. Po prostu trzeba o tym pamiętać. Innych błędów nie zauważyłem.

PS. A robicie juz modulasy na AmiParty17? Ja coś już zacząłem dłubać.

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2015 00:34:40 przez Andrzej Drozd
[#17] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@groovebox, post #4

link : ksylen spowodował, że ścieżki też sie zaczęły odklejać.

masz może jeszcze ten ADF ?

Pozdrawiam
Paweł
[#18] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@ch0mik, post #17

Nieaktualne z tym adf już ;)
[#19] Re: Wybór ProTrackera, oraz zapis na dyskietce

@Andrzej Drozd, post #16

na pewno wiesza się podczas zapisu modułu, gdy zmienimy jego nazwę na ekranie zapisu


Aż z ciekawości sprawdziłem przed chwilą, u mnie nic podobnego się nie dzieje.

Co do 3.62, przed momentem ściągnąłem i sprawdziłem na swojej A1200 - nic się nie wiesza, wszystko gra i buczy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem