kategoria: Sprzęt
[#1] myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)
Korzystam z popularnego adaptera do myszek USB (zgodnych z PS/2). Obecnie coraz ciężej znaleźć nową myszkę współpracującą z tym urządzeniem. Wiem, że można skorzystać z adaptera USB-PS2, ale to powoduje że z portu myszy wystaje połączenie interfejsów o długości 10 cm Sytuacji nie ułatwia to, że producenci nie umieszczają oznaczenia "PS/2" na takich myszkach, mimo że faktycznie obsługują ten protokół.

Jakie znacie myszki USB, które obsługują PS/2?

Przeze mnie przetestowane i działające:
- Tuscani Mouse JPC M27 ( nigdzie nie ma oznaczenia PS2 )
- Microsoft Intellimouse Explorer Wireless (I gen)

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 10:02:52 przez charliefrown
[#2] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@charliefrown, post #1

ja korzystam z HAMA AM-4000, działa bez problemu
[#3] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@charliefrown, post #1

Zrobię teraz kryptoreklamę ale myślę, że jedyną alternatywą powoli staje się Ryś MKII.
Na liście sprzętu znajdziesz trochę myszek z obsługą protokołu PS/2 szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 10:56:35 przez spidi
[#4] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@spidi, post #3

Rysia można u Ciebie osobiście zamówić? Dobra, pytania nie było zobaczyłem na Twojej stronie listę sprzedawców:). Okiej obadałem stronę retroami i rysia ni widu ni słychu, więc pytanie nadal aktualne:D.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 14:02:40 przez fazior

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 14:06:39 przez fazior
[#5] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@fazior, post #4

Jeszcze odrobinka cierpliwości. Tak jak napisałem na stronie niebawem będą ogólnie dostępne.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 14:28:58 przez spidi
[#6] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@charliefrown, post #1

Logitech UltraX optical działa elegancko, swoją drogą bardzo dobra myszka.
[#7] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@charliefrown, post #1

Na pewno protokół PS/2 obsługuje mysz Logitech Rx250, która jest cały czas w sprzedaży. Ma sama wtyczkę USB i w komplecie przejściówkę do PS/2. Więc ja ją Ci polecam. Skoro działa z Cocolino to i będzie działać z tanią przejściówkę. Ja aby z tyłu Amigi nie mieć 30 cm pręta na sztywno kupiłem sobie dwa takie gniazda: : męskie i żeńskie i połączyłem krótką tasiemką. I wszystko działa bardzo dobrze.
[#8] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@fazior, post #4

Proszę :) http://retroami.com.pl/index.php?id_product=158&controller=product&id_lang=6 - właśnie oczekuję na dostawę :)

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 16:15:43 przez ITU
[#9] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@gilban, post #7

Ja używam krótki Adapter, własnej roboty

http://www.a1k.org/forum/attachment.php?attachmentid=105656&d=1431083914

Dla A2000 jak i A500 których nie ruszam, są wspaniałe.

Dla A1200 mam Adaptery kture są na A1000 przeznaczone, jedynie z dodatkowym kabelkiem, jedynym problemem pozostaje A600 dla której potrzeba innej wtyczki.

http://www.a1k.org/forum/attachment.php?attachmentid=107381&d=1434366402

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 16:16:10 przez micromars
[#10] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@micromars, post #9

sorry za spamowanie, ale może ktoś kiedyś będzie szukał myszke i mu się info przyda, właśnie nabyłem na aledrogo link do aukcji za 19.00zł Genius DX-110, wstępnie przetestowana działa poprawnie.
[#11] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@mike100, post #10

Z jakim adapterem ją testowałeś?
[#12] Re: myszki USB zgodne z protokołem PS/2 (lista)

@charliefrown, post #1

U mnie Jerry doskonale działa z myszką Microsoft basic optical mouse v2.0.

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 22:33:56 przez lrdmaras
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem